RÖPORTAJLAR
11 Haziran 2021 Cuma

CHP milleti koyun gibi görüyor!

Milliyetçi Hareket Partisi İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, muhabirimiz Oktay Güçtekin'in gündeme dair sorularını yanıtladı.

CHP milleti koyun gibi görüyor!

Milliyetçi Hareket Partisi İzmir İl Başkanlığı görevine 2018 yılında gelen ve 2020 yılında gerçekleştirilen kongre ile güven tazeleyerek 2'nci dönemini sürdüren MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin ile birlikte İzmir ve ülke gündemini değerlendirdik.

Türkiye'nin en köklü siyasi partilerinden biri olan Milliyetçi Hareket Partisi'nde ikinci dönemini yürüten Şahin, ülke ve kent gündemi ile 2024 yerel seçimlerle ilgili hedeflerini anlattı.

BU ÜLKEDE SEÇİMİ SEDAT PEKER Mİ YAPTIRACAK?

-Sayın başkan, muhalefet partileri son dönemde sıkça sandığa gidilmesini gerektiğini ve bu seçim talebinin ise halk tarafından geldiğini ifade ediyor. Sizce Türkiye'de erken seçime ihtiyaç var mı? Seçim çağrılarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

"Türkiye'deki seçim 2023 yılının Haziran ayında. Seçim seçim diye ısrar ediyorlar… Seçim İsrail'de olacak sanırım. Ancak Türkiye'de seçim 2023 yılında, yani tarihi belli. Geçen hafta  Afyon'da bir seçim oldu. Eğer orada CHP başarılı olsa ne olurdu? Derlerdi ki 'zaten biz kazanacağız diyorduk' diyeceklerdi. Ancak böyle bir şey yok. Seçim zamanında olacak. Türkiye'de bu sisteme  geçilmesinin nedenlerinden biri de bu. Ülke istikrar istiyor.

Ülkemizin birinci önceliği istikrar. İstikrarın olmadığı, her yıl seçimin yaşandığı, hükümetin her yıl değiştiği bir ülkede istikrarın olması söz konusu değildir.  Bu sisteme geçmemizin gerekçesi zaten buydu. Şu anda da seçim zamanında yapılacak. En son seçim 2019'da gerçekleştirildi. Burada  Cumhur ittifakının il genel meclisindeki oy toplamı yüzde 54. Yani  yüzde 54'le yerel seçimleri Cumhur İttifakı almıştı. Asıl önemli konu ise CHP'nin oyu. CHP'nin oyu yüzde 22… Yani CHP'nin bu kadar çırpınmasını nedeni, didinmesinin,  bağırmasının, Biden ağabeyinin bastırmasının dolayısıyla…

-Son günlerde Sedat Peker’in yayınladığı videolar ve iddialar üzerinden muhalefetin “erken seçim” çağrılarını arttırdığı görülüyor.

Bu ülkede seçimi Sedat Peker mi yaptıracak. Bir mafya bağlantısı ile ülkemizin yönetimimizin ne bağlantısı olabilir? Her söylentinin üzerine biz bu ülkede bir şey mi yapacağız?  Bizim anladığımız, Türk milleti değil mi ki Akdeniz'e girdi, Karadeniz'de doğalgaz buldu, Suriye'ye girdi, Gara'ya girdi şimdi de ABD neden Suriye'ye girdiniz diye bastırdıkça Türk milleti bir yandan bastırıyor. Şimdi yeni hedef Gara… Buradan 160 km daha aşağılarda ABD 80 bin PKK militanını, sempatizanını eğitip donatıyor. Türkiye'de buna  karşı mücadele gösteriyor. ABD, Türkiye'deki 5'nci kol faaliyetleri ile başka şeyler yaptırmak, iktidarın, Türk milletine devletin yaptığı mücadelelere ket vurmaya çalışıyor.

-Koronavirüs salgını sürecinde tüm dünyada ekonomik sıkıntılar boy gösterdi. Şu an Türkiye'nin ekonomisini nasıl görüyorsunuz?
Türkiye salgına rağmen yüzde 7 büyüyor ve büyümeye devam ediyor. Sıkıntılar var, problemler elbette ki var. Ancak dünyanın da bir problemi var. Bu anormal bir durum değil.

PAGOSÇU ZİHNİYETE SON VERMEK İÇİN MHP SAHAYA İNECEK

-Birçok siyasi parti kapanma sürecinin sona ermesi sonrası başlayan normalleşme döneminde üye kayıtlarına başlama kararı aldı. Milliyetçi Hareket Partisi'nde üye kayıt atağı var mı? Üye hedefiniz nedir?
Şu anda bir üye çalışması başladı. İzmir'deki  Pagosçu zihniyetlerine son vermek amacıyla  Milliyetçi Hareket Partisi önümüzdeki haftada itibaren sahaya inecek. Bütün çalışmalarımız İzmir'deki pagosçuların zihniyetlerine son vermek amacıyla başlatılacak. Biz üye sayısı üzerinden çalışma yapmayı doğru bulmuyoruz.

CHP TÜRK MİLLETİNİ KOYUN OLARAK GÖRÜR

-İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, İzmir ve Türkiye'de AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin oylarının düşüşe geçtiğini, kararsızların da AK Parti ve MHP'ye oy verenler olduğunu ve en fazla oy artışı yaşanan partinin İYİ Parti olduğunu iddia etti.  Milliyetçi Hareket Partisi'nin İzmir'de ki son oy durumu nedir?

Biz de kendimiz anket yapsak bizde önde çıkarız… Kendi anket yaptırmış ve kendi anketi sonucuna göre de biz öndeyiz diyor.

MHP'nin toplumdaki algısını herkes görüyor. Biz nerede olduğumuzu, nerde durduğumuzu, toplumun neresinde olduğumuz biliyoruz. Algılarla, anketlerle, manşetlerle söylenecek sözler değil bunlar.

Biz anket yapmadık. Eğer anket meselesine girerseniz ABD'den bahsetmem lazım. Türkiye'deki anketleri ABD yapar, onlar önümüze koyar. Kimin ne kadar olmasını istiyorsa önümüze öyle bir algı koyar. 50 yıldır Türkiye'de MHP'nin yüzde 19-18 aldığı seçimde de anketlerdeki görünürlük oranı 5,5'du… Türkiye'deki bu algıyı kimin yönettiğini, kimlerin yönlendirdiğini bende çok iyi biliyorum, halkımız da çok iyi biliyor.

Türk Milleti, arif bir millettir. CHP Türk Milletini koyun olarak, güdülecek olarak görür ancak Türk Milleti arif bir millettir. Böyle olmasa CHP'ye yüzde 23 vermezdi. 100 yıllık Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi'nin oyu yüzde 22… Onlar milletle dalga geçiyorlar ancak millet onları 50 senedir bir yere yaklaştırmıyor. Onlar arka yollardan 3 defa parça parça geldiler… Millet onları çok iyi biliyor ve çok iyi tanıyor. Ne zaman onlar geliyor Türkiye'de yokluklar başlıyor, ne zaman onlar geliyor Türkiye'de sorunlar başlıyor. Bu milleti yönetmek sevda ile olur, sevda farklı bir şeydir.

BUNLAR MI ATATÜRKÇÜ?

-'Cumhuriyet Halk Partisi Atatürk'ün partisi' söylemlerini nasıl değerlendiriyorsunuz?
CHP Atatürkçü mü? CHP bugün Atatürk düşmanlarının istilası altında... Türkiye'de CHP'nin şu anlık durumu çok vahim... Pagos diyen Tunç Soyer Atatürkçü mü? Atatürk'e hakaret eden CHP İstanbul İl Başkanı (Canan Kaftancıoğlu) Atatürkçü mü? CHP'nin Diyarbakır Milletvekilleri Atatürkçü mü? 'Dersimli Kemal benim adım' diyen adam (Kemal Kılıçdaroğlu) Atatürkçü mü? Bir sürü diyeceklerim var ama diyemiyorum…

BU YIL İÇİNDE BAHÇELİ ZİYARET GERÇEKLEŞTİRECEK

-Son 1 ay içerisinde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan İzmir ziyaretlerinde bulundu. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli ise uzun bir süredir İzmir'e ziyarette bulunmuyor. Sayın Bahçeli İzmir'e yakın zamanda bir ziyaret planı var mı?

Sayın Devlet Bahçeli İzmir'e gelecek umarım. Şu an net bir tarih yok. Ancak gerçekleştirilen son il başkanları toplantısında kendisinin sıkıldığını, artık illeri ziyaret etmek istediğini ve insanlarımız ile kucaklaşmak istediğini bizlere söyledi. Pandeminin Ağustos'tan sonra daha da zayıflayacağını düşünüyoruz, bu yıl içinde Genel Başkanımızın İzmir'e gelmesini bekliyoruz.

İZMİR BÜYÜK BİR KÖY

-İzmir'de ilçe belediyelerinin performanslarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Aliağa Belediyesi'ni bütün belediye başkanlarına ve vatandaşlarımız örnek olarak gösterebilirim. 30 yıldır İzmir'i CHP yönetiyor. Son 2 yıldır da pagosçular yönetiyor.  30 yıl önceki İzmir'in fotoğraf arşivi ile şimdiki resimleri yan yana koyalım ve kentteki değişimleri görelim. Bunun yanına ise 10 yıl önceki Manisa'nın, Denizli'nin, Balıkesir'in, Kayseri'nin, Konya'nın , Yozgat'ın, Çorum'un fotoğraflarını getirsinler de karşılaştıralım.  İzmir büyük bir köy. Bütün Türkiye'de olduğu gibi İzmir'de de CHP'nin söylemleri, amaçları aynı… Birinci boğaz köprüsü yapılırken buradan zenginlerin arabaları geçecek Avrupa yakasındaki zenginlere mal götürülecek diyenler, yol yapıldığında, baraj yapıldığında kurbağa mı yüzdürecek diyen CHP'liler ve solculardı… Biz CHP'den yatırım beklemiyoruz zaten. Bir şey yapacaklarını da zaten beklemiyoruz. İzmir iki yıl önce neyse bugün de o. 12 yıl önce neyse bugün de o.

-Yerel yönetimleri beğenmediğinizi söylüyorsunuz, peki sizce çözüm Cumhur İttifakı mı?
İzmir'de CHP'ye oy veren, Atatürkçü, milliyetçi, milli, vatansever CHP'lilerin Cumhur İttifakı’nı, Milliyetçi Hareket Partisi'ni bir denemesi gerekiyor. Bunun en güzel örneği de Aliağa. Aliağa'nın 7 yıl önceki fotoğrafları ile şimdi ile kıyaslayın, arada nasıl bir fark olduğu herkes görecek.

-2019 yerel seçimlerinde MHP bazı ilçelerde kıl payı seçimi kaybettiğini gördük. 2024 seçimlerindeki hedefiniz nedir?
MHP olarak az bir oyla kaybettiğimiz Çeşme'yi ve Foça'yı küçük bir oy ile kaybettik. İzmir'de CHP'nin çok güçlü olduğu Çeşme'yi çok güçlü olduğu Dikili'yi bile almaya aday bir partidir MHP. Biz Çeşme’yi, Dikili'yi, Foça'yı almaya aday bir  parti olduktan sonra, bizim elimizden; Bayraklı'yı, Bornova'yı, Buca'yı, Karabağlar'ı, Gaziemir'i, Torbalı'yı, Kemalpaşa'yı, Ödemiş'i, Tire'yi kimse elimizden almaz bundan sonra.  Biz buraları ufak farklarla kaybettik.

-Cumhuriyet Halk Partisi yönetiminde olan bazı ilçelerde sorunlar yaşandı, Urla'da FETÖ soruşturması nedeniyle ilçeye kayyum atanırken, Menemen'de belediye başkanı yolsuzluk iddiası ile görevden alındı… Bu gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz?

CHP'nin İzmirliyi koyun yerine koymasının sonuçları bunlar. Nasılsa 'biz yüzde bilmem kaç ile aldığımız yerler' diyerek liyakate dayalı olmayan, objektif seçime dayalı olmayan şekilde atama usulü ile yapılmasının sonucu bu. Atama usulü ile belediye başkanı gönderirsen, sonucu bu oluyor. 

TORBALI’DA SIKINTI YAŞANACAKTIR

-Merhum İsmail Uygur'un vefatı sonrası Torbalı'da gerçekleştiren seçim hakkında yargı bir karar verdi, karar hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Yargı ne diyorsa doğrudur. Ancak benim inancımı sorarsanız ben böyle inanmıyorum. Seçimde oradaydım… Seçim zamanı Tunç Soyer oradaydı, CHP'nin üst kademeleri yeni bir Menemen vakası yaşanmasın diye oradaydı… Çok korktular. Aslında korktukları da başlarına gelecekti. Ancak tek tek oyun ve kimliğin fotoğrafları istendi… Seçimi böyle aldılar. Baştan sona yanlış yöntemdi.  Normal seçim olsaydı orada da Menemen gibi bizim aday gösterdiğimiz aday ile onların adayı arasında kıyaslama yapmak bile gereksiz olurdu. Ancak bunun sonuçlarını  herkes zamanla görecek. Bir yıl dolmadan orada yaşanan olayları hep birlikte göreceğiz. Orada bu şekilde işler yürümez. Torbalı’da sıkıntı yaşanacaktır.

YAPTIĞI BİR ÇALIŞMA VARSA ÇIKIP SÖYLESİN

-İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in görevinin üzerinden 2 yılı aşkın bir süreç geçti. Büyükşehir'in bu performansını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Neyini değerlendireyim? Tunç Soyer denince aklıma Pagos geliyor, Agamemnon geliyor, Kıbrıs geliyor, İzmir parası, İzmir bayrağı, gemilere Fethi Sekin ismi koyup mavi beyaza boyatması geliyor… Yani normal bir şey gelmiyor benim aklıma Tunç Soyer denince. Yaptığı da bir şey varsa çıksın desin. Pandemi ile mücadele ettim diyor da ne mücadelesi etmiş? Belediye hastanesini çalıştırdım diyor… Belediye hastanesi 50 yataklı, devletin İzmir'deki hastanelerindeki yatak sayısı 13 bin… Belediye hastanesinin 50 yatağının 5'i pandemi de kullanılmış. Şimdi başa dönmek gerekirse, Türkiye'de solcuların yaptığı şeyler bunlar… Sosyal medya üzerinden algı oyunları. Senin devletin sağlık bakanlığının bu ilde 28 bin görevlisi var, Eşrefpaşa'nın 50 doktoru var. Nasıl bir kıyas yapacağız ki pandemi de hizmet etti diyeceğiz. Pandemi de ne yaptı biliyor musunuz? Otobüslerin sayısını yarıya düşürdü, milletin sıkışmasına sebep oldu, bu da pandeminin artışına neden oldu. Eksik ve yanlış yaptı şeyler buna neden oldu. Sosyal mesafe kurallarının uygulanması gerektiği bir zamanda otobüs sayısını 10'dan 5'e düşürüyorsun ve insanların sıkışmasına neden oluyorsun. Ben olsam otobüs sayısını 20'ye çıkartırdım. Soyer arttırdı diye bir suçlama yapmıyorum ancak, hataları oldu.

TUNÇ SOYER’İN UNU, TUZU KURU

-Son dönemlerde Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklere çağırılan isimler; örneğin Sosyolog Zizek, Karikatürist Michel Kichka  İzmir'de tartışmalara neden olmuştu. Sizin de bu isimlere sosyal medya hesaplarınız üzerinden tepkileriniz göstermiştiniz… Kichka iptal edilirken Zizek etkinliğe katıldı. Büyükşehir'in konuk tercihlerini nasıl buluyorsunuz?

Karikatür festivali depremde ölenlerin 40'ı çıkmadan yapılmaya çalışıldı. Bizde 'utanmıyorsunuz, arlanmıyormuşsunuz, depremde ölen vatandaşlarımızın  40'ı çıkmadı daha, Türk milleti böyle komşuluk yapmaz, komşumuz yas tutarken bizim karikatür festivaline mi ihtiyacımız var' diyerek tepki göstermiştik. Tabi bunlar onlar için saçma değil. Onların unu, tuzu kuru. Karikatür festivali, hoplamak, zıplamak, Çav Bella oynamak, bisiklete binmek. Adam bizim gibi değil. Bizim gibi mücadeleler içinden gelen Anadolu'dan gelerek hayata tutunmuş biri değil. Adamın babası paşa. Kendisi Çankaya'da doğmuş büyümüş, nerelerde okumuş… Hayatında hiç yokluk çekmemiş, sıkıntı görmemiş bir kişi.

Onların dini ve milli kaygılarının olmadığını yani unu tuzu kuru Tunç Soyer'in. Dini ve milli kaygılarının olmadığı, hatta bizim dini ve milli değerlerimize başka bir pencereden bakıyor. O bizim baktığımız pencereden bakmıyor.

ŞEHRİN VALİSİNE SAYGISIZLIĞI KABUL EDEMEYİZ

-İzmir Valisi Sayın Yavuz Selim Köşger, geçtiğimiz günlerde yerel yönetimlere karşı eleştirilerde bulunmuş ve sonrasında başta CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel olmak üzere bazı siyasetçiler bu eleştirilere tepki göstermişti. CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır İzmir Valisi için “ Sayın vali dosyaları eline alsın İzmir’e yapılmayan yatırımların takibi için Ankara’ya gitsin” ifadelerini kullanmıştı… Siz İzmir Valisi’ne yönelik yapılan bu açıklamaları nasıl değerlendiriyorsunuz?

Hadsizlik ettiler… Saygısızlık ettiler… İzmir Valisi, aslında tüm valiler bir şehrin mülki amiridir. Şehirde gördüğü eksiklikleri söyler. Belediye başkanının eksikliklerin belediye başkanına, su işlerinin eksikliklerini su işlerine, yani  eksikliklerin kaynağı olan yerlere  bildirmek, göstermek ve talimat verme mecburiyeti vardır. Vali ne yapsaydı? İzmir'de sabah evinden çıkıp 2 saatte işine gidemeyen vatandaşlar varken, bu işleri yapacak yerlere yol göstermeyip ne yapacaktı? Ben CHP İl Başkanı Deniz Yücel'in açıklamasının olduğu zamanda görüp eleştirimi yapmıştım. Saygısızlık etmiş kendisi. Şehrin Valisi'ne saygısızlığı kabul edemeyiz.

Eğer bu sözleri söyleme yetileri varsa bunu belediye başkanına desinler. Başkanlarına desinler ki 'Aslanım çantanı al, bu memleketin eksiklikleri ne tespit et, Ankara'ya git' desinler. Devlet bu eksikliklerde belediyeye yardımcı olmaya hazır olduğunu zaten belirtiyor. Varsa bir şey gelin görün diyor devlet. 30 Ekim'de deprem oldu İzmir'de, belediyenin somut olarak yaptığı bir şey var mı? Yok… Devlet ne yaptı? 60 gün sonra konutların birinci etabını teslim edecek vatandaşlara. Şükür ki devlet var. Şükür ki bunların elinde değiliz… Devletin bunlarda olduğunu düşünsenize… Büyükşehir Belediyesi depremin olduğu yerlerde tespitler yapıyoruz diyor. Bu 1 yıl sürecek. 30 Ekim' e kadar tespitler yapacaklarmış, ondan sonra ne yapacaklarına karar vereceklermiş, ondan sonra ne yapacaklara yapacaklarmış… Bu dedikleri -mışlar 3 yıl… Tunç Soyer'in ömrü zaten 3 yıl kaldı. Nasıl olacak bu ? Yani bunlar -mış ta kalacak. Ancak devlet kabalarını bitirdi ve 60 gün sonra konutlarını teslim edecek. Devletle belediyenin farkı İzmir'de bu.

HANGİ PROJELERİ BEKLETİLİYORSA, GELSİNLER BANA BEN ÇIKARTTIRAYIM

-İzmir'de belediye başkanlarının Ankara'da bekleyen dosyalarının çözülmediği yönünde sitemleri mevcut, bunlar neden çözülmüyor?

Hangi projeleri varmış? Yalan söylüyorlar… Hangi projeleri bekletiliyorsa, gelsinler bana ben çıkarttırayım onu. Onlar yalan söylüyorlar, böyle bir şey yok. İzmir deprem şehri… Hangi projeleri, kap projeleri var? Kentsel dönüşüm ile ilgili bir projeleri var sadece Genel Başkanları'nın açılışına gittiği Örnekköy'de, 183 daire… İzmir'in yüzde 70'i gecekondu. İzmir'in yüzde 70'ini değişime ihtiyacı var. 180 daire ile İzmir'in yenilenmesi 5 bin sene sürer CHP… Bunların eline kaldıysak vah halimize.

 
İyi ki varsın KİTVAK
 
Ne yazık ki… Artık hayatımızda hayallere yer yok!
YORUMLAR
Toplam 17 yorum var, 10 adet görüntüleniyor. Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 
Elif 14 Haziran 2021 Pazartesi 03:41

30 yıldır CHP yönetimde olan İzmir bir arpa boyu yol almamışken sırf Hükümet karşı olduklarından dolayı insanların bunu bu şekilde kabulleniyor gibi görmesinde de tuaf. Sözde Avrupa yı örnek alan zihniyet iş gelişme konusuna gelince aman biz memnunuz köy olarak kalsın söyleminde ayrı bir acı. Oysa ki doğru olan partiye odakalnmadan bu işi ehline teslim etmek gerekir. Bu yüzden Atatürk çizgisinden şirazeden çıkmış bir CHP zihniyetinin artık İzmir’de etkisi kalmamıştır. Ülkücü Milliyetçi Atatürkçü bir düşünce İzmir için bulunmaz nimettir. DEĞİŞİM ŞART. Yunan KIRMALRININ BÖLÜCÜLERİN İZMİRİ YÖNETMESİNE İZMİR HALKI ARTIK İZİN VERMEYECEKTİR. ????

Yorumu oyla      0      1  
tuna 13 Haziran 2021 Pazar 11:57

doğrudur baskan zaten izmir halkı koyun olmasa 25 senedir sehre duzgun birsey yapmamış adamları sürekli secmezdi

Yorumu oyla      0      1  
gazo 12 Haziran 2021 Cumartesi 08:51

Sen köyüne dön kardeşim ,önce yaptığınız politikalara bakıp halkın karşısına çıkacak yüzünüz varmı?Hala boş konuşup gündem yaratmaya çalışma.

Yorumu oyla      0      1  
İstikrarlı hali buysa. 11 Haziran 2021 Cuma 15:57

Ülkeyi 20 yıldır aynı parti yönetiyor, yani istikrar var; istikrar olduğu için mi dolar, euro, işsizlik rekor kırıyor?

Yorumu oyla      1      1  
kentli olmak 11 Haziran 2021 Cuma 13:51

Aklın tatile çıktığı parti MHP...

Yorumu oyla      2      1  
Dışarıdan göz 11 Haziran 2021 Cuma 13:09

Size güncelleme gerek bence

Yorumu oyla      3      1  
TANER 11 Haziran 2021 Cuma 12:37

Size EYT diyorum da başka bişey demiyorum. Siyasetde söz vermek şeker vermeye benzemez. Verdiysen sözü o sözün arkasında duracan. Seçimde hatırlatacağız verilip de tutulmayan sözleri sizlere...

Yorumu oyla      1      1  
Lannn bırak 11 Haziran 2021 Cuma 12:21

Gelecek seçimde adayınız hangi AKP'li?

Yorumu oyla      2      1  
Poyraz 11 Haziran 2021 Cuma 12:17

2014 yerel seçimlerinde Çeşme 'de aldığınız 802 oy 2019 yılında nasıl 11.272 oldu ?

Yorumu oyla      2      1  
Bülent ışık 11 Haziran 2021 Cuma 12:09

Izmir büyük bir köyse emekli olunca niçin Izmir'e yerleştiniz? Çeşme 'de aldığınız oylar AKP oyları. Aliağa 'da ittifak yapmasaydınız orayı da kaybedecektiniz.

Yorumu oyla      2      1  
FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
İyi ki varsın KİTVAK
KİTVAK Yönetim Kurulu Başkanı İklil ULUEREN, yazarımız İhsan Özbelge ÖZDURAN’ın ...
Söylenmek yerine inisiyatif almalıyız!
Ege Genç İş İnsanları Derneği'nin çiçeği burnunda Başkanı Alp Avni YELKENBİÇER, ...
Kendine güvenen kadın başarılı olur!
Yorglass Başkan Yardımcısı Gülfem Yorgancılar PERÇİN, yazarımız İhsan ...
 
Yüreklere dokunan koca yürekli doktor!
Ünlü kalp cerrahı Prof. Dr. İsa DURMAZ, yazarımız İhsan Özbelge ÖZDURAN’ın sorularını yanıtladı.
İflah olmaz bir yatırımcı!
EBSO Meclis Başkanı, sanayici Salih Esen, yazarımız İhsan Özbelge Özduran’ın sorularını yanıtladı.
Büyük hayallerimiz var!
Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, icraatlarını ve hedeflerini açıkladı ...
 
Her fabrika bir kaledir!
İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nin Başkanı Hilmi Uğurtaş, yazarımız ...
Cinayet değil ‘kadın kıyımı’ yaşıyoruz!
İzmir Ticaret Borsası Başkanı Işınsu KESTELLİ, yazarımız İhsan Özbelge ...
İktidar olmak için yola çıktık!
Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Yayın Koordinatörümüz ...
 
Nedim ATİLLA
Nedim ATİLLA
Prometheus’un Çocukları
Engin ÖNEN
Engin ÖNEN
Pazarlıklar kızışıyor!
Mehmet KARABEL
Mehmet KARABEL
Evine 'dolmuş'la giden fabrikatör!
Tayfun MARO
Tayfun MARO
Arayış
Muhittin AKBEL
Muhittin AKBEL
Meğer ne çok başkan olmak isteyen varmış!
Nüvit TOKDEMİR
Nüvit TOKDEMİR
Tartışmalar futbolu bitirdi; marka değeri yerlerde!
Ahmet Aydın AKANSU
Ahmet Aydın AKANSU
Bravo Ecem milyonlarca insan yanında!
Aylin AKDOĞAN
Aylin AKDOĞAN
İzmir-İN
Dr. Berna BRIDGE
Dr. Berna BRIDGE
Sizi ne öfkelendiriyor?
Kemal ANADOL
Kemal ANADOL
Dünden bugüne CHP
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
GAZETE EGE'DE SONSÖZ
KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva