HABERLER>POLİTİKA
21 Kasım 2022 Pazartesi - 16:21

CHP'den harekata destek: Terörle mücadelemiz meşrudur

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin MYK toplantısı sonrası açıklama yapıyor. 

CHP den harekata destek: Terörle mücadelemiz meşrudur

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı sonrası açıklama yaptı.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak gazetecilerin "Pençe Kılıç Hava Harekatı ve Suriye'ye olası kara harekatı" hakkında sorusu üzerine, "Terör bir insanlık suçudur. Her türlü terör eylemini lanetliyoruz. TSK'nın teröre ve ve terör örgütlerine yönelik mücadelesini destekliyoruz. Asker hepimizin askeridir, ordu hepimizin ordusudur. Terörle mücadelemiz meşrudur ve bu mücadeleden, askerimizin sırtından kendine oy devşirmek isteyenler varsa bunun adı da maalesef siyaset değildir" diye konuştu. 

CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın açıklamalarının satır başları şöyle oldu:

KİLİS' VE GAZİANTEP KARKAMIŞ'A ROKET SALDIRILARI 
Dün Kilis’te Öncüpınar Sınır Kapısına, hain terör örgütü tarafından, sınırın öte yakasından roketli bir saldırı düzenlendi. Akşam saatlerinde de Gaziantep Karkamış’a, benzer bir saldırı gerçekleştirildi. Bugün Karkamış’a yine roketli bir saldırı oldu. Ne yazık ki, biri çocuk üç vatandaşımızın yaşamını kaybettiğini, Derin üzüntüyle öğrendik. Yaşamdan koparılan çocuğumuz, İzmir Milletvekilimiz Mahir Polat’ın da yeğeni… Kaybettiğimiz yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Yaralılarımız da var. Yine Kilis’teki saldırıda, 1 askerimiz ve 7 polisimiz yaralandı. Yaralı vatandaşlarımıza, güvenlik güçlerimize acil şifalar diliyoruz. Allah Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde operasyon yürüten, Mehmetçiklerimizin ayağına taş değdirmesin.

ERDOĞAN'A VE AKP'YE ENFLASYON TEPKİSİ
Enflasyon bir numaralı halk düşmanıdır. Sarayın kibir hastalığıyla malul kişisinin, bilerek, isteyerek azdırdığı bu korkunç halk düşmanı karşısında, 85 milyon vatandaşımız, ayakta kalma mücadelesi veriyor. Sarayın besleyip, büyüttüğü enflasyon canavarı, hayat pahalılığı oldu. Maaşları, ücretleri ezdi geçti. Masadaki ekmeğimize, kâsedeki çorbamıza, kursağımızdan geçecek bir lokma peynire, zeytine, yumurtaya göz dikti. Ülkemizde; tarladan sofraya uzanan çok büyük bir yangın var.

TARIMSAL GİRDİ FİYAT ENDEKSİ'NDEKİ REKOR ARTIŞA TEPKİ
İşte bugün Tarımsal Girdi Fiyat Endeksi açıklandı. Son bir yılda; tarımsal girdi fiyatları yüzde 138 artarak, tüm zamanların rekorunu kırdı. Yine bu dönemde; mazot yüzde 236, gübre yüzde 227, yem yüzde 145, ilaç yüzde 111 zam görmüş. Bu korkunç zamlarla çiftçinin tarlasına gitmesi, tarlaya çizik atması bile artık çok zor. Çiftçi tarlasına gidemezse, besici ahırına giremezse, süt üreticisi gebe hayvanlarını kesime gönderirse, bu millet ne yer, ne içer? Üreticilerimiz işler böyle giderse, “5 litre ayçiçek yağı 500 lira olur” diye, şimdiden uyarıyor. Ülkeyi bu hale getirenler bir de hiç utanıp, sıkılmadan, “Biz milletimizi enflasyona ezdirmedik” diyorlar.

YÜZDE 146'YA ULAŞAN ENERJİ ENFLASYONU
Üyesi olduğumuz Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı’nın verilerine göre Türkiye yüzde 146’lık enerji enflasyonuyla, OECD enerji enflasyonu şampiyonu… Bu alanda en yakın rakibimize 46 puan fark atmışız. Bugün asgari ücret açlık sınırının altına düşmüş. İnsanlarımız maaşlarıyla, ücretleriyle, aylıklarıyla bir şey alamaz olmuşlar. Her gün ev sahipleri ile kiracılar kavga ediyor. Saray ve şürekâsı ise, sabırsızlıkla Aralık ve Ocak ayını bekliyor. Olağanüstü beceriksizliklerinin geçen sene neden olduğu, olağanüstü fiyat artışlarının, endekslerden çıkmasına umut bağlamışlar. Geçtiğimiz yıl neden oldukları enflasyon tsunamisinin, bu yıl tekerrür etmemesini umuyorlar. Sonra da taş atıp, kol yormadan, “Enflasyonu düşürdük” diyecekler.

Peki, evlere gelen, doğal gaz ve elektrik faturaları düşecek mi? Hayır düşmeyecek. Benzin, mazot fiyatlar bir yıl önceki seviyesine inecek mi? Hayır inmeyecek. Peynir, et, çay, simit ucuzlayacak mı? Hayır ucuzlamayacak. Hepsinin fahiş fiyatı baki kalacak. Artmaya da devam edecek. Şu kara kışa girerken, Vatandaşı bir nebze olsun rahatlatmak mı istiyorsunuz? Daha önce söyledik bir kez daha söylüyoruz. Aralık veya Ocak ayında, hiçbir eve doğalgaz faturası göndermeyin. Madem Putin’le, bu kış doğalgaz parası vermemeyi görüşüyorsunuz, madem “Karadeniz’de doğal gaz bulduk” diyorsunuz, en azından iki ay doğal gazı vatandaşlarımıza bedava verin. 

VERGİ DİLİMİ KRİZİ
Acımasız Saray rejimi, milleti enflasyonla ezerken, vergi dilimlerini değiştirmeyerek, zaten pul ettiği maaş ve ücretlerden, bir de haksız vergi alıyor. Emekçinin satın alma gücü günden güne eriyor, ama daha yılın yarısı geçmeden, enflasyonun kuşa çevirdiği ücretler, üst vergi dilimlerine giriyor. Hükümet hayat pahalılığı altında ezdiği emekçiyi, yüksek vergi dilimiyle bir daha eziyor. Bu durumdan sadece çalışanlar değil, işverenler de şikâyetçi. Ama sarayın kulakları duymuyor, gözleri görmüyor. Biz vatandaşımızın derdini duyduk, gördük. Grup başkan vekillerimiz, yaşanan yüksek enflasyonu dikkate alarak, mevcut gelir vergisi dilimlerinin güncellenmesi için, kanun teklifi verdiler. Biz bu teklife Meclis’teki tüm milletvekillerinden, emekçilerimiz adına destek bekliyoruz.

Milletin hiç edilen tasarruflarıyla, zombiye dönmüş yandaş şirketler yüzdürülüyor. Cumhuriyet tarihinin en korkunç, servet transferi yapılıyor. Milletten acımasızca aldıkları vergilerle, bankaların ödeyeceği faize devletin hazinesini kefil ettiler. Kur Korumalı Mevduat dediler, adına faiz demeden mevduat sahiplerine, Marttan bu yana bütçeden 91 milyar 565 milyon lira ödediler. Merkez Bankası’ndan ödenen faizleri ise hala saklıyorlar. Cumhurbaşkanı Yardımcısı’nın dediğine göre, Merkez Bankası, Hazine’nin ödediği faizin yüzde 75’i kadar faiz ödemiş. Yani bankaların sırtından 160 milyar liralık faiz yükünü almışlar, milletin sırtına vurmuşlar. Buna mudilere verilen, 10 milyar liralık vergi teşviki de dâhil değil. “ Milletin cebinden tek kuruş çıkmayacak ” deyip, Milletin sırtından, toplam 170 milyar liralık servet transferi yapmışlar… O da şimdilik… Peki, bu işten kim karlı çıktı? Ağızlarından düşürmedikleri faiz lobileri ve batık yandaş şirketler.

Zehir gibi gençlerimiz yoklukla, yoksullukla eziliyor. İşte Teknofest Karadeniz’de birinci olan bir gencimiz; Maddi imkânsızlıklar nedeniyle, Erdoğan’ın elinden aldığı madalyayı, satmak zorunda kalmış. Bu, sözün bittiği yerdir.

Sadece gençler değil, Çocuklarımız da bu Hükümetin elinde açlıkla ve yoklukla sınanıyor. Tarımın doğduğu bu mümbit topraklarda yeterince beslenemeyen çocukların bugün boylarının kısa kalmasını tartışıyoruz. Son 10 yılda, Çalışmak zorunda kalan 616 çocuğun iş cinayetleriyle hayattan koparılmasını konuşuyoruz. 

Türkiye, 1960’dan bu yana OECD üyesi. OECD Rüşvet Çalışma Grubu, yabancıların dağıttığı rüşvetlerle mücadele için, Türkiye’nin verdiği taahhütleri, Uzunca bir süredir yerine getirmediğini açıkladı. OECD Rüşvet Çalışma Grubu'na göre, Yabancıların Türkiye’de iş almak için dağıttığı rüşvetlerle mücadelede, Kamu tüzel kişilerinin sorumluluğu, rüşveti ihbar edenlerin korunması ve soruşturma yürüten savcıların bağımsızlığı konusunda, ciddi açıklar var. Ve bu ülkeyi yönetenler, 2014’ten bu yana söz vermesine rağmen, bu açıkları gidermek için herhangi bir adım atmamış. Sekiz yıldır bu konuda neden hiçbir adım atılmadı? Kim elinizi tuttu? Neden çekiniyorsunuz? Neden korkuyorsunuz? Ekşi yemeyenin karnı ağrımaz. 

PENÇE KILIÇ HAVA HAREKATI VE OLASI KARA HAREKATI
Terör bir insanlık suçudur. Her türlü terör eylemini lanetliyoruz. TSK'nın teröre ve ve terör örgütlerine yönelik mücadelesini destekliyoruz. Asker hepimizin askeridir, ordu hepimizin ordusudur. Terörle mücadelemiz meşrudur ve bu mücadeleden, askerimizin sırtından kendine oy devşirmek isteyenler varsa bunun adı da maalesef siyaset değildir. Milletimiz herkesin ne yaptığını zaten görüyor, biliyor. Bir kez daha Irak ve Suriye'de Allah Mehmetçiğimizin ayağına taş değdirmesin diyoruz. 

 
Yangın kontrolden çıktı... 3 ev küle döndü!
 
NASA, Ay'da yaşam için tarih verdi!
YORUMLAR
Toplam 2 yorum var, 2 adet görüntüleniyor. Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 
Vatandaş 22 Kasım 2022 Salı 11:28

Bu düşünce seçim yaklaşıyor diyerek verilmiştir,birileri alınmazsa iyi...

Yorumu oyla      4      3  
Lombak 21 Kasım 2022 Pazartesi 20:07

Şükürler olsun. Bugün birlik olabildiğimiz için mutluyum.

Yorumu oyla      2      3  
FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Adalet Yürüyüşü’ne destek vermekten yargılanıyordu… Beraat kararı çıktı!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun öncülüğünde başlayan ve 25 gün ...
Bakan açıkladı: 2022'de 225 kadın katledildi!
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "2021'de 309 kadın cinayeti ...
AK Partili Dağ’dan CHP’ye ‘harekat' çıkışı: Neden sessiz kalıyorsunuz?
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Pençe-Kılıç Harekatı üzerinden ...
 
Hain saldırıdan CHP İzmir Milletvekili Polat'ı kahreden haber!
Gaziantep'in Karkamış ilçesi YPG/PKK mensupları tarafından yapılan hava ...
Kılıçdaroğlu'ndan, Soylu'ya tazminat davası!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine 'şerefsiz' diyen İçişleri ...
Erdoğan'dan Pençe-Kılıç'ta kara harekatı sinyali
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak ve Suriye'nin kuzeyine yapılan ...
 
CHP'li Özel: Kılıçdaroğlu ciddi bir farkla kazanır
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, katıldığı canlı yayında Kemal Kılıçdaroğlu'nun, ...
CHP’li Purçu artan intiharlara dikkat çekti!
CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, verdiği soru önergeleri ile Türkiye’de ...
Soruşturma iddialarına yanıt: Söz konusu değil!
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Ülkemize yönelik bir kara para ...
 
Oytun NALBANTOĞLU
Oytun NALBANTOĞLU
Göztepe affetmez!
İhsan Özbelge ÖZDURAN
İhsan Özbelge ÖZDURAN
Dersini çalışmış idareciler ve deprem haftası
Rifat ÖZER
Rifat ÖZER
İğneden ipliğe!
Engin ÖNEN
Engin ÖNEN
Hamza Dağ’ın talihsiz yanıtı!
Nedim ATİLLA
Nedim ATİLLA
Maya büyülü müdür? Sihirli mi?
Mehmet KARABEL
Mehmet KARABEL
Latife’nin anıları neden 50 yıldır kasada?
Tayfun MARO
Tayfun MARO
Tabuları yıkmanın zamanıdır
Çağdaş ÖZGÜN
Çağdaş ÖZGÜN
Şiddeti Bir İnsanlık Problemi Olarak Anlamaya Çalışmak
Cumhur BULUT
Cumhur BULUT
Atatürk sevgisi Töre’dendir
Dr. Hakan Tartan
Dr. Hakan Tartan
Seçimler ve özgür irade!
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
GAZETE EGE'DE SONSÖZ
KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva