RÖPORTAJLAR
23 Ocak 2019 Çarşamba

Bir dertli adam çıkacak…

AK Parti Büyükşehir Başkan adayı Nihat Zeybekci, Ege’de Sonsöz’den Fatih Yapar, Mehmet Karabel, Hanzade Ünuz ve Mehmet İşler’in sorularını yanıtladı.

Bir dertli adam çıkacak…

Merak edilen kişi...

Nihat Zeybekci.

AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı.

Siyasetçi kıvraklığında olmayan bir siyasetçi.

Doğrular dilinin ucunda beklerken...

Sigara külü gibi bir anda düşüveriyor.

Açık sözlü ama temkinli...

Akıllı ama inatçı...

İddialı ama tedirgin...

Sabırlı ama heyecanlı, tedbirli bir insan

Allah’tan Egeli de, İzmir dilinden anlıyor.

İzmirlileri dinliyor, hizmet etmek istiyor...

Gönül almaya, gönül yapmaya geldim diyor.

Nihat Zeybekci Denizli’de doğdu, İstanbul’da okudu.

Denizli’de işadamı ve Başkan, Ankara’da Bakan oldu.

Şimdi İzmir’in Başkanı olmak...

İzmir’e Reislik yapmak istiyor.

Yoksulluğun da, zenginliğin de tadını tatmış.

Hayatın sivri köşelerini yaşamış.

Tecrübeleri cebine koymuş.

Yorulmuyor, sızlanıp şikayet edecek zamanı yok.

Ama artık sırtını duvara vererek oturuyor.

Kendinden emin, içi kıpır kıpır...

İzmir’i istiyor.

Konuşurken tane tane anlatıyor ama acelesi de varmış gibi...

Bazen elini hırsla masaya vuruyor.

Mahallenin en güzel kızının gönlünü kazanmak istiyor.

İzmir Şirin, Nihat Zeybekci Ferhat ise eğer...

Kavuşacaklar mı?

Buluşamazlarsa...

İzmirliler’e gönül koyar mı?

Nasibe inanan...

“Vardır bir hayır” diyebilen...

Kamunun vicdan terazisinin...

Asla hata yapmayacağına inanan Nihat Zeybekci...

31 Mart seçimlerinde İzmir’in gerçekleri tartışmasını isterken...

“Çoğunluk yanlışta ittifak etmez” diyor.

 

MİLLETİN HAKKI VARBen çok fakirdim, hakikaten bir amelenin çocuğuydum. Öğrenciyken gözlerim çok aradı, acaba burs veren biri var mı diye. Sonra ilerleyen yıllarda gördüm ki sahip olduğum her şeyde bu milletin hakkı var. Onun için 1994 yılının sonbaharından bugüne kadar her yıl 500’ün üzerinde öğrenciye burs verdim. Ben burs bulamadım, hayatım boyunca hep çalıştım. Öğrenciyken de çalıştım. İstanbul Beyazıt’ta saat üçte okul biterdi, koşarak Elmadağ’a giderdim orada Penta Dış Ticaret’te sabah ikiye kadar gümrük çıkış beyannamesi yazardım. Abiler bana çok iş versin diye onların masalarını toplar öyle giderdim.

SIRTIMDA DÖŞEKLE TRENDEN İNDİM

Denizli’den İstanbul’a üniversiteye kayıt için gittiğimde Haydarpaşa’da trenden indim. Sırtımda bir döşek ve bir yorgan vardı. Elde bavul, 17 – 18 yaşlarındasın. Ta Şirinevler’e öyle gittim, nasıl gittim şimdi bile hatırlamıyorum. İzmir’e aday olarak geldiğimde de, üniversiteye başladığımdaki ilk hayallerimi, aynı heyecanımı hatırladım. İzmir yine aynı hayaller, benim için duygu anlamında aynı. Baktığında yapacak onca iş görüyorsun, şuraya şu olur diye insanın içini kıpır kıpır ediyor. İzmir’in ileride varacağı noktayı, nereye gidebileceğini görüyorsun, o yaştaki heyecanını yaşıyorsun. Hala aynı fantazileri kurabiliyorum, İzmir’de başarılacak her şey bir tarih yazacak. Şu konu halloldu dediğiniz zaman size iyi gelecek şeyler. İnsanı heyecanlandıran belki budur, evet illa ki istiyorum bunu İzmir'de yapalım dedirten budur belki de...

HER ŞEY NASİPÇocuk Nihat’ı hiç unutmadım ki... Ben üniversitede iken 1,5 sene bir çatı katının tavanarasında kaldım. Bir kış üzerimden geçti, yağmur yağdığında üstüme damlardı yatağımda naylon vardı. Bir ampül sallanıyordu yukarıda sadece, üzerimden geceleri tıırrt diye fare geçerdi, ben bunları yaşadım. Ama hiç şikayet etmedim. Ayakkabımın altı delikti, 12 gün boyunca okul fişiyle sadece öğle yemeği yediğimi hatırlıyorum. Sonra çalışmaya başladım ve okul hayatımda bir daha o imkansızlıklarla karşılaşmadım. Her şey nasip, diyor ya mülkü ve makamı istediğime veririm diye. İşte onun sınavları da var, onu biliyorsan problem yok. İlmi isteyene verdim, mülkü ve makamı istediğime verdim diyor ya... Bunlar tamamen tasavvufi meseleler şimdi girmeyelim.

VARDIR BİR HAYIR

Sonra kendi işlerimiz oldu ve baktım ki her şey yalan. Her şey yalan. Bunları yapabildim mi yaptım, asıl gerçek olan şu ben bunun bedelini insanlara ödeyebildim mi? 2004 yılında Cumhurbaşkanımız Denizli Belediye Başkanımız Nihat Zeybekci diye açıkladığında, “Vardır bunda bir hayır” dedim. Ama sonra Belediye Başkanlığı’ndan çok keyif aldım. İnandığım doğruyu her yerde her zaman söyledim. Kafaya koyarsam, inanıyorsam, doğruysa hiç kimseyi dinlemem. Güçlü yanım inandığım bir konuda bıkmadan çalışmam, yorulmamam. 10 ay şu taşın üzerinde oturacaksın dersen, eğer inanırsam onun doğru olduğuna bıkmam inatla orada otururum. Sabırsıza yakın aceleci olabilirim. İş yapış tarzım, iş buyurmaktansa kendim yapmak yönünde olabilir. Zayıf yanım suistimale açık olmamdır. İnsanlara inanırım en zayıf yerim odur, bazen bir omuz yerim.

GİDEN BENDEN OLSUNBen fakirliği de, varlığı da gördüm. Varlıklı olmak çok sorumluluk getiriyor insana. Evet bu toprakların, bu güneşin altında bu vatanda edindim. Beraber çalıştığım arkadaşlarımla edindik. Ama ya o edindiklerimin hakkını veremediysem, ya unuttuğum gözden kaçırdığım birşey olduysa. Kul hakkı karıştıysa işe... Onun için belediye başkanlığımda da, sonrasında da hiç maaş almadım. Tüm masraflarımı hepsini kendim karşıladım, tüm seyahatlerim dahil olmak üzere. Arabalarımın tüm masraflarını, benimle çalışanların seyahat ettiğindeki masraflar hala öyledir. Neden? Giden benden olsun, nereye kadar gider ki? Ama öteki türlü bir şey olsa, kul hakkı telafisi mümkün olmayan bir şey. Şurası (kalbini gösteriyor) eyvah dediğinde, o insan yoksa telafi edemiyorsan ömrü billah onu taşırsın.

ŞİRİN FERHAT’TAN Bİ HABERFerhat ile Şirin’den örnek veriyorum, evet. İzmir Şirin’dir dedik. Ferhat dağları delip geliyor da... Şirin ne haldedir, Şirin’in haberi var mı? (gülüyor). Yüzyıllardır  herkes, milyonlar Ferhat ile Şirin’in aşkını konuşuyor. Bu kavuşamamış bir aşk olabilir mi? Ferhat şu andaki modern çağda kesinlikle Şirin’ine ulaşıyor. Şu anda onbinler İzmir’de bize ulaşıyor, whats app, instagram, twitterda teknolojinin yardımıyla birbirimize şimdiden ulaştık bile. İzmir mahallenin en güzel kızıdır, sözümün arkasındayım. Benim doğrularım standarttır, Ferhat ile Şirin meselesine gelirsek Çanakkale – İzmir – Çandarlı – Aliağa otoyolu, İstanbul otoyolu, Ankara – İzmir hızlı treni, Antalya – İzmir hızlı treni, otoyolu ve diğer tüm projeleri ve hayalleriyle Ferhat dağları gelip geliyor. Şirin Ferhat’ın niyeti, projeleri ve hayallerinden bi haber, duymamış. Ferhat’ın Şirin’i götürmek istediği o 21. yüzyılın İzmir’inin hak ettiği yer ile ilgili bilgisi yok. Öyle basit problemleri var ki şu anda, Şirin onlarla boğuşuyor.Ben İzmir’de kimseye oyunuzu AK Parti’ye verin demiyorum, oyunuzu İzmir’e verin diyorum.

İZMİR’E KÜSÜLMEZBelediye Başkanı olarak benim projelerim bellidir ama bazı projeler de vardır ki merkezi hükümet tarafından gündeme gelecek işlerdir. Nedir? İzmir’in ikinci çevre yolu, İzmir’in hızlı treninin Alsancak Limanı’na gelmesi. Şu anda İzmir’e doğru yürüyen projeler Çanakkale, İstanbul, Ankara, Antalya bütün bu hatlar, Alaçatı havaalanı hepsi merkezi hükümetin İzmir’in merkez olmasıyla ilgili gayretidir. İzmir Türkiye’nin en güçlü potansiyelidir.

İzmir bir lojistik merkezi olsun diyoruz, bu merkezi nereye koyacağım dediğimizde yerel yönetim devreye giriyor. İzmir bir turizm şehri olsun, beş yıldızlı otellerle ilgili yatırım alanlarına geldiğimizde kanalizasyon konusu, içme suyu sıkıntısı, trafik problemi gündeme geliyor. Bunlar merkezi hükümetin görevi midir? Doğalgaz merkezi hükümetin işi mi? Negatif anlamda kimseyi eleştirmiyorum ama yerel ile merkezi hükümetin gücü biraraya geldiği zamanda çok daha farklı şeyler olabilir. Ama şu da değil... Bir aday geldi gökteki yıldızları vaat etti, olmayınca da İzmir’e küsüldü. Bu da değil.

GURBAN OLAYIM PLANLAYIN

Şimdi bir de şu başladı, İzmir ödediğinden daha az alıyor. Orada hikaye şudur, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı başına belediyelerin bütçe gelirlerinden ödenen aldıkları pay anlamında konuşun benim huzurumda. İzmir, Aydın’ın, Uşak’ın üç katı alır. Topu taca atma, benimle bunu konuş. İzmir bundan onbeş sene önce Türkiye’nin ikinci büyük ekonomisiydi şimdi... Kalkıp şimdi İzmir’de belediyeler CHP’li olduğu için geri bırakıldı mı diyeceğiz? Suçlusu merkezi hükümet mi olacak? Tüm Türkiye’de İzmir şu anda Antalya’nın arkasında kalmak gibi bir riske sahip. Antalya’daki özel turizm yatırımlarını devlet mi yaptı? Biz Karaburun ve Urla bölgesinde, o yarımadada dünyanın en önemli teşviklerini verebilir haldeyiz, yeter ki sen bu şehrin sahibi olarak bunu kovala. Sen Büyükşehir olarak İzmir’de yatırım yapacak yatırımcıya alan göster, arazi göster, bölge göster  gurban olayım hadi bir planlayın... Yatırım yapacak şirket ilçe belediyesi ile büyükşehir arasında kalıp izin alamıyor. Siz İzmir’de açılan davaları görmüyor musunuz, Karşıyaka stadını görmüyor musunuz?

KAYBETMEYİ TERCİH EDERİMBen İzmir’in İzmirliler tarafından, tüm aktörleri tarafından yazılmış bir yol haritasının, bir kara kitabının sevdalısıyım. Bunu yazmak ve gerçekleştirmek fikri beni heyecanlandırıyor. 21. yüzyılın İzmir’inde İzmir’e mal edilen kısır tartışma alanları İzmir’e yapılmış en büyük haksızlıktır. Eğer İzmir’de bunların etrafında bir İzmir siyaseti oluşturuluyorsa bunu yapan herkes İzmir’e ihanet içerisindedir. İzmir’in gündemi bu değil. Kemeraltı’ndaki, Bayraklı’daki, Limontepe’deki, Karabağlar’daki, Bornova’daki insanın derdi bu değil. Ben İzmir’in geleceğinin peşindeyim, kısır tartışmalara girmektense kaybetmeyi tercih ederim.

HEP AYNI TUZAĞA DÜŞTÜK

Belki de AK Parti’yi İzmirleştirmemiz lazım derken... İzmir’de beceriksizliklerin, mazeretlerin, negatif alanların önüne çekilmeye çalışılan o ideolojik örtü var ya... Belki biz o aynı tuzağa şimdiye kadar hep düştük. Meseleleri hep orada tartıştık. Her ilin farklılıkları vardır, siyaset Hakkari’de farklıdır Van’da farklıdır, Niğde’de Kütahya’da İzmir’de farklıdır. İnsanların öncelikleri farklıdır. İzmir’i bu sıkışıklıktan çıkaralım, CHP ilçe adayları belirlendiğinde maalesef göreceksiniz İzmir’in hikayesiyle ilgilenmeyecekler öteki alana kayacaklar.Ben örneğin milliyetçi ve muhafazkar kişiliğe sahibim ama ailemde en yakınlarım da dahil olmak üzere etrafımdaki hiç kimsenin benimle problemi olmamıştır. En samimi arkadaşımla beraber oturduğumuzda o yanımda içkisini içer, ben de onun yanında yemeğimizi yeriz gırla da muhabbet yaparız. O kadar net söyleyeyim, o beni asla ilgilendirmez.

MAŞERİ VİCDAN HATA YAPMAZAK Parti İzmir’i almaya çalıştığı için bugüne dek alamamıştır. Gönül kazanmalıydık, anlatamadık. Maşeri vicdan dediğimiz kamunun vicdanı vardır. O kadar hassas bir terazidir ki hata yapmaz. Çoğunluk yanlışta ittifak etmez. Biz kendimizi anlatamadık. Becerikliydik, hakikaten kabiliyetliydik ama anlatma hususunda başarılı olamadık. Almak, kazanmak yerine İzmir’in de içine dahil olduğu İzmir’in baş aktör olduğu, öznesi olduğu bir hikayeyi ortaya koymayı tam olarak yapamadık. Ben bir tek şey istiyorum, İzmir’de konular doğru tartışılsın. İzmirliler İzmir’deki gerçekleri tartışsın istiyorum.

İZMİR AK HİZMETLE TANIŞACAK2014 yılında da söylemiştim, sanki bugünü görmiş gibi. İzmir Ak hizmetle tanışacak demiştim. Biz işimizi doğru yapacağız, İzmir Ege’nin başkenti olmayı hak ediyor dedik. Gördüğüm tek eksik  gelecek hedeflemesidir, gelecek planlamasıdır, alt yapıdır. 4 Şubat’ta hepsini açıklayacağız.  İzmir’in ayrı bir yerde olma meselesini çok hızlı bir şekilde hallettiğimizi görüyorum. Doğru kelimelerle ulaşıyoruz, biz zaten İzmirmişiz. Senin hayat tarzın benim hayat tarzım değil mi? Senin kutsalın, benim kutsalım. Bunu başardığımızda İzmir hep kazanır, sağlıklı şeyleri tartışmaya başlar.

BEĞENMEDİYSEN KAFANI ÇEVİR

Evet Ege farklıdır, ben de bu kültürün insanıyım. Benim kardeşim Kayseri’den, Erzurum’dan gidip haşemasıyla denize girerken İzmir’e yerleştiği zaman şortunu giyer. Böyledir, dönüşür. Nasıl orada ne giydiği bizi ilgilendirmezse, burada ne giyildiği de onu ilgilendirmez. Görüntüyü beğenmediysen kafanı çevir ama onun da gelip burada başka bir şey deme hakkı yok. Kimsenin böyle bir hakkı yok. Yine aynı yöne doğru gidiyor konu çünkü hassas bir yer. Ama İzmir’i akıl ile tartışmayı başarabilirsek, İzmir yapılmayanların eksiklerin hesabını sormaya başlayacak.

TAYYİP BEY İLE NASIL TANIŞTIK?Sayın Cumhurbaşkanı ile ilk karşılaşmamız 1982’li yıllarda İstanbul’da üstat Necip Fazıl’ın sohbetlerinde olmuştur. Tonlarımız biraz farklıydı oradan birbirimizi pek hatırlamıyoruz. Sonra 1995’te yollar tekrar kesişti ama asıl oturup dost olmamız 96 - 97 yıllarındadır. Denizli’de AK Parti’ye kendisinin imzasıyla ilk üye kaydı 0001 numarayla bana aittir. Tayyip Bey’in bu sefer İzmir’de başarılı olacağımız konusunda çok güçlü bir inancı var. İzmir’de bu kez öyle gümbür gümbür bir kampanya yapmayacağız. Afişsiz son derece saygılı, duyarlı bir seçim kampanyası yapacağız. Kimseyi rahatsız etmeyeceğiz, toplum artık gürültü patırtı istemiyor. Arabalar, bangır bangır ses sistemleri istemiyor. Sen artık bana her şekilde teknolojiyle ulaşabiliyorsun bana öyle gel diyor.

Eşimle hiç aksi düştüğümüz olmamıştır, bana cennet hediyemdir. Hep sonuna kadar arkamda durdu, ama 2002’de milletvekilliği adaylığım konusunda çok direnmişti. İstemedi işimize büyük yatırım yapmıştık o dönemde. 2004’te de sabaha kadar yalvardık ama açıkladı geçti. Ondan sonra da ikna diye bir sorunumuz yok elhamdülillah, sayın Cumhurbaşkanı söylüyor ben yapıyorum.

AZİZ BEY’E DAHA DİKKATLİ OLURUMAziz Kocaoğlu aday olursa benim için CHP’nin İzmir adayıdır. Benim kimseye agresif bir tutumum olmaz. Ama Aziz Bey’e daha dikkatli, daha hassasımdır o ayrı mesele. Arkadaşımız, abimizdir. Ben mış gibi yapamam. Siyaset icabı şöyle böyle davranamam, ben Aziz Bey’in de bana karşı aynı hassasiyet içinde olacağını düşünüyorum. Ben buyum, hep böyleydim farklı bir şey olmaya da  çalışmıyorum. Şu anda çok sağlıklı anket yapılamıyor çünkü karşı tarafın adayı yok henüz. Kararsızlar var, karşı tarafın adayı yok. Biz sadece projelerimizle konuşacağız, başkası ne yapar bilemem. Agresif bir yapıyla İzmir’in yanlış bir yere gitmesini istemem. Biz kendi hikayemizi ve hayallerimizi anlatacağız. Bizim tek bildiğimiz doğru var, karşımıza kim çıkarsa aynı şeyi söyleyeceğiz.Bu işler dertli adam işi, önderlik yapacak sivil toplumu yanına alacak. Bu şehrin dertlisi çıkacak  ve bu işi yapacak.

 
Darbukaya aşığım
 
Konak'a anjiyo yapacağız!
YORUMLAR
Toplam 20 yorum var, 10 adet görüntüleniyor. Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 
Bornovalı 15 Nisan 2019 Pazartesi 13:28

Bu röpörtaj özelliğini kaybetmedi mi ? Mürüru zamana uğramadı mı ? Eğer cevap evet ise neden daha hala gündemde tutuluyor ?

Yorumu oyla      2      2  
AYŞE 3 Mart 2019 Pazar 19:19

yalısı olanın ne derdi olurki bu

Yorumu oyla      2      2  
Süleyman 16 Şubat 2019 Cumartesi 12:03

Olmak istediğin 40 seçeneği alt alta yaz desen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığını yazmak aklına gelmez.Biat kültürünün gereği bakanda olursun,başkan adayıda,aynı,Binali gibi nederlerse yapıcaksın kendi bile nededi itaat et rahat et.Sizin durumunuz bu işte.

Yorumu oyla      2      2  
abuzer 24 Ocak 2019 Perşembe 09:41

MEZARDAN ÇIKANLARA BİLE VERDİRTMEM

Yorumu oyla      8      3  
Engin yılmaz 24 Ocak 2019 Perşembe 08:53

Sayın zeybekçi ve ailesini tv izledim bu güne kadar hiç oy vermedim akp ancak sayın zeybekçinin şahsına oy vermeyi düşünüyorum saygılar

Yorumu oyla      8      3  
Ali 24 Ocak 2019 Perşembe 07:36

1 Nisan nasıl tarihi hezimet yemeye gelen masum denizli li arkadaşımız. .yendik bıkmadınız İzmire aday çıkarmaya. O Şengül Hamza dağ seçim 3 ay kala konuşurlar seçim biter diğer seçime 3 ay kala başlarlar. Bu topraklar da aziz kocaoglu hasat izi gönül meseleleri sevgi dostluk adım adım ayak izi var.. her belediye de şu taskini olur doğal afet olur devlet yüzünden İzmir de yapılmayan proje olur yapamadı bunlar diyen siz iki kişi olur. .pankart açma olayı olur iki kişi gelir aziz başkan sevgisi görürsünüz. .CHP aziz başkan koysun bu ülkenin ekonomik krizinde tarihi oyla kazanır. .birde MHP İl Başkanı Narlıdere alacağız demiş ulee burası Mozambik mii 77 oy oranı ile narlı dere hadi işine

Yorumu oyla      8      2  
Ali 23 Ocak 2019 Çarşamba 23:08

Fakir oğlan zengin olmuş da mahallenin güzel kızına talip olmuş.Izmir öyle yukarıda senaryosu yazılan hikayeleri pek sevmez.

Yorumu oyla      9      3  
Yolun açık olsun 23 Ocak 2019 Çarşamba 18:34

Yolun açık olsun Nihat bey. Samimiyetinize güveniyorum. Oyum size. İzmir''in değişime ihtiyacı var artık. CHP gönlümün partisi ancak ben artık yerel seçimde partiye değil adaya oy vereceğim.

Yorumu oyla      8      4  
projeden önce 23 Ocak 2019 Çarşamba 16:50

Sayın Zeybekci projeden önce: 10 yıldır insanların tepki gösterdiği Bayraklı ve Karabağlar ilçe sınırlarını düzeltin. Seçimi kazandığımızın ertesi günü tramvayı sökeceğiz lafını il başkanı söyledi. Yaşam tarzına müdahale etmek gibi bir niyetimiz yok eğer yaşam tarzına müdahale etmek istesek kanun çıkartır müdahale ederiz. Ak Parti seçmeni önce bunların düzeltilmesini istiyor. Aday olarak atandığınızda keşke önce Sayın Taha Aksoy'un 2009 da neler yaşadığını kendisinden dinleseydiniz çünkü yıl 2009 ile 2019 aynı kareler tekerrür ediyor, il başkanıda aynı şansınız çok zor. En azından Ak Parti seçmeni açısından.

Yorumu oyla      10      3  
angarya 23 Ocak 2019 Çarşamba 16:34

İzmir'e yatırım yapmak Ankara'dan bakınca angarya. Hiç bir Ak Partili belediye başkan adayı, milletvekili, il başkanından İzmir'e metro yatırımı lafını duyamazsınız. Zira onlara verilen talimatta İzmir'e metro konusu yok. İstiyorsa herhangi birisi metro yatırımından bahsetsin sonucu görür

Yorumu oyla      10      3  
FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Darbukaya aşığım
Hanzade Ünuz perküsyon ustası Hamdi Akatay ile konuştu.
Ben leke tutmam!
Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, Ege’de Sonsöz’den Fatih ...
Ben kalp tamircisiyim
Hanzade Ünuz, 50 yıldır binlerce hastaya umut olan Kalp ve Damar Cerrahı ...
 
İki kişiden birinin oyunu alırım
Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina Ege’de Sonsöz’den Fatih Yapar, ...
AK Parti’yi katlar geçeriz
Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan Ege’de Sonsöz’den Fatih Yapar, Mehmet ...
Engelleri kaldır, sağlığına kavuş
Hanzade Ünuz, Enerji Tıbbı ve Uygulamaları Derneği Başkanı Op. Dr. Mustafa ...
 
Görev verilirse tereddütsüz yaparım
Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, Ege’de Sonsöz’den Fatih Yapar, ...
Aslında Ercan Kesal da bir İdris
Hanzade Ünuz, Çukur dizisindeki İdris Baba rolüyle kalplerde taht kuran ...
Her türlü varım, adayım
Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Ege’de SonSöz’den Fatih Yapar, Mehmet ...
 
Mehmet KARABEL
Mehmet KARABEL
Kanla sulanan bu topraklar her sene yanar mı arkadaş?
Aylin AKDOĞAN
Aylin AKDOĞAN
İzmir-İN
Erkan SEVİNÇ
Erkan SEVİNÇ
Altını çiziyorum aptalca!
Muhittin AKBEL
Muhittin AKBEL
İzmirli deniz yolculuğunu acaba ne kadar seviyor?
Nedim ATİLLA
Nedim ATİLLA
Müzik bir dehasını kaybetti
Tayfun MARO
Tayfun MARO
Nasıl isterseniz öyle olsun
Rifat ÖZER
Rifat ÖZER
Bilmeden bilmek!
Engin ÖNEN
Engin ÖNEN
Ne olacak bu  Devlet’in hali?
Harun ÖZDEMİR
Harun ÖZDEMİR
Yeni CHP, AK Parti’ye çok şey borçlu!
Ayda ÖZEREN
Ayda ÖZEREN
Hayat hamlesi
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
GAZETE EGE'DE SONSÖZ
KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva