HABERLER>GÜNCEL
10 Ocak 2019 Perşembe - 11:29

Müdür Aşkın detayları anlattı: İzmir'de en kanlı eylemi yapacaklardı!

İzmir Medya Platformu ile bir araya gelen İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, çarpıcı açıklamalarda bulundu.İzmir Adliyesinde gerçekleşen terör eyleminin bilinmeyenlerini ilk kez Medya Platformunda açıklayan İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, "Anti-tank roketleri, el bombaları otomatik tüfekler ve şimdiye kadar görülen en fazla mühimmatla gelen terör örgütü en kanlı, en korkunç eylemlerinden birini gerçekleştirecekti. Ama orada Türkiye'nin terörle mücadele tarihinde bir kahramanlık destanı yazıldı" dedi.

Müdür Aşkın detayları anlattı: İzmir de en kanlı eylemi yapacaklardı!

İzmir Medya Platformu üyesi gazeteciler ile bir araya gelen İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, Terör ve Güvenlikten, Uyuşturucuya, Asayişten Trafiğe kadar içini dökerken çarpıcı açıklamalarda bulundu. 1071'den beri bu topraklar bize yurt oldu diyen Aşkın, Bu toprakları terk etmeyeceğiz.1919'da beklediler ki terk edelim. İzmir'in Aydın'ın efeleri dağlara çıktılar, bütün millet bir oldu istiklaline sahip çıktı. Sonunda arkalarına bakmadan defolup gittiler, denize döküldüler. Bu vatanın her karışında şehit kanı var" şeklinde konuştu. Güvenliğin olmadığı yerde hiçbir gelişmeden bahsedilemeyeceğini dile getiren İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, "Tüm dünyada Güvenlik kaygısının herşeyin önüne geçtiğini belirterek, 34 sene bölücü terörle mücadele ettik. Hangi devlet kendi içinden gelen insanlar tarafından ele geçirilmeye çalışıldı. Alçak FETÖ, tarihimiz boyunca karşılaştığımız en büyük sorundur. PKK-FETÖ iki terör örgütünün de sahipleri aynıdır. İki terör örgütünün de elinden tutan el, aynı 'el' dir. DEAŞ terör örgütüne karşı çok önemli ve başarılı operasyonlar yaptık. DEAŞ'ın önde gelen en büyük emirlerinden ve 700 kişinin katliam emrini veren kişiyi İzmir'de yakaladık" diye konuştu.

TERÖR ÖRGÜTÜ TARİHİNİN EN BÜYÜK KANLI EYLEMİNİ YAPACAKTI
İzmir Adliyesinde PKK'nın gerçekleştirmek istediği eyleme ilişkin detayları da ilk kez paylaşan İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, Bölücü Terör Örgütünün hiçbir şehir merkezinde eyleme getirmedikleri kadar mühimmatla doluydu.Yüzlerce kalaşnikof fişeği, 8 roket, 5 i anti-tank roketi, 8 el bombası, 2 tabanca ve diğer mühimmatla geldiler. Bölücü terör örgütü en kanlı, en korkunç eylemlerinden birisini yapmak üzere İzmir'e gelmişlerdi.O sırada kahraman şehidimiz Fethi Sekin kalaşnikof mermilerine karşı elindeki tabancayla karşı koyarak büyük bir kahramanlık sergiledi. Orada ki bütün görevli polis arkadaşlarımız büyük mücadele verdi. Bu mücadele Türkiye'nin terörle mücadele tarihinde bir kahramanlık destanıdır.Bu karamanlık hikayesi bütün meslektaşlarımıza örnek oldu" dedi.

SOL MARJİNAL GRUPLAR HAREKETLENDİ
Terör örgütü  tarihinin en sıkıntılı sürecini yaşadığını aktaran Hüseyin Aşkın, İzmir Medya Platformu üyesi gazetecilerle buluşmasında dikkat çekici açıklamalar yaptı. Yaptıkları başarılı operasyonlarla, PKK'nın ülkemiz içinde etkinliklerini yitirdiğini ancak mücadelenin her geçen gün daha etkin ve gittikçe artan bir kararlılıkla devam edeceğini kaydeden Aşkın konuşmalarını şöyle sürdürdü:

"PKK ve DEAŞ’ın olduğu gibi marjinal sol terör örgütüyle de Ülkemizin her yerinde mücadele veriyoruz. Geçtiğimiz yıl yaptığımız operasyonlarla bölücü terör örgütü üyesi yakalama da İzmir olarak Türkiye ikincisi olduk. İnşaatlarda çalışanlara kadar kayıt altına alıyoruz. Güvenlik kuvvetleri olarak Sayın Bakanımızın ve merkez teşkilatımızın büyük desteğiyle terörle topyekün mücadele ediyoruz ve çok şükür milletimizin huzur ve güven içinde yaşamasını sağlamaya çalışıyoruz.

DÜNYADA ÖRNEĞİ YOK
Dünyada hiçbir devlet veya millet yok ki aynı anda bu kadar çok sayıda terör örgütü ile mücadele etsin. Dünya da bu kadar çok sayıda terör örgütü ile aynı anda mücadele eden bir millet ve devlet yoktur. Bugün ülkemizin her yerinde onlarca terör örgütü ile mücadele ediyoruz. Böyle bir ülke dünyada yok.

İZMİR'DE 200 BİN YABANCIDAN 140 BİNİNE DOKUNMUŞUZ
İzmir'de yaklaşık 200 bin yabancı var. Bu 200 bin yabancıdan 140 binine İzmir emniyeti olarak dokunmuşuz. Risk analizi çalışması yapmışız. 640 bin kişiyle birebir görüşerek risk analizinden geçirmişiz. 5 milyon kişiye GBT uygulaması yapmışız. 17 ayda 1603 terörist yakaladık. İzmir tesadüfen değil, büyük bir emek ve mücadele ile güvenli bir kent oldu. Ama asla rehavete kapılmayacağız, aynı kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz. Bazı art niyetli yaklaşımlar dışında kimseden kötü muamele şikayeti almadık. Tamamen demokratik yollarla, insan haklarına saygılı olarak, terörle ve diğer suçlarla mücadele ediyoruz. Bugün İzmir Paris, New York, Londra, Brüksel'den çok daha güvenli bir şehir. Üstelik bizim komşularımızda İsveç, Hollanda, Belçika, Almanya, Norveç, Danimarka İtalya değil.

İZMİR'DE 1071 POLİSİMİZ UYUŞTURUCU KONUSUNDA ÇALIŞIYOR
Uyuşturucu kullanımının da terör kadar büyük bir bela olduğunu dile getiren Aşkın, uyuşturucu aileleri perişan ediyor. Gençlerimizin çocuklarımızın hayatını karartıyor. 2016'da 507 kişi, 2017'de 818 kişi, 2018'de ise 870 kişi uyuşturucudan dolayı tutuklandı. 1071 polisimiz uyuşturucu konusunda sadece Narko- Alan projesinde çalışıyor. Özellikle dezavantajlı grupların yaşadığı yerlerden 129 noktada aktifiz. Günlük 6 bin kişiyi uyuşturucu ile inceliyoruz.

Yapılan araştırmalara göre uyuşturucu kullananların yüzde 99'dan fazlası sigara kullanan çocuklarımız. Sigara ve alkol kullanımı çocuklarımız için çok zararlı. Çocuklarımızı sigara ve alkolden uzak tutalım.Bunun için çok emek veriyoruz. Küçük kurallar ihlal edilmez ise, büyük suçlarda olmuyor.Tabi uyuşturucu olayı sadece bir polisiye mesele değil, aynı zamanda sosyal boyutu olan bir durum. Ancak Narko Alan Projesine en az terörle mücadele kadar önem veriyoruz.

SURİYELİ'LERDE SUÇ ORANI ÇOK DÜŞÜK
İzmir'de yabancı ve Suriye'lilerin karıştığı suç oranları hiç yüksek değil.Herkes Suriyeliler yapıyor diyor ama öyle bir şey yok.Hatta bizim güvenlik sorunlarımızda ilk 5'te bile değiller.Bizim şehrimizde Suriye'lilerden kaynaklanan suçlar diye önemli bir sorunumuz yok. Göçmen kaçakçıların en çok yakalandığı il İzmir ve Edirne'dir. Türk milleti tarihin gördüğü en erdemli millettir. Yolda kalanlara, zorda kalanlara tarihimiz boyunca hep yardım etmedik mi? Bu millet kendisinden yardım isteyenlere yardım etmesiyle meşhurdur.Göçmen kaçakçılığını, düzensiz göçü gelir kaynağı haline getiren terörle bağlantılı suç örgütleri var.

KONAK SUÇ İŞLEMEDE BİRİNCİLİKTEN 4. SIRAYA GERİLEDİ
Konak ilçemizde özellikle dezavantajlı grup ve bölgelerde yaptığımız çalışmalar sonucunda hırsızlık oranları çok düştü. İl genelinde günlük evden hırsızlık sayısı artık 5'in altına düştü. Bizim en çok önemsediğimiz insanların mahremine girilmesidir

750 BEKÇİ ALDIK, 400 DAHA ALACAĞIZ
750 bekçi aldık. 400 kişi daha alacağız. Bekçilerden çok olumlu katkılar alıyoruz. İzmir'de artık mafya, organize suç çeteleri yok. Asayiş olarak İzmir'de 2017'de adam öldürme sayısı 93'tü, 2018'de 55'e düştü.Yüzde 41 azalma oldu.Bunda mekan uygulamalarımız çok etkili oldu. Narko Alan Projemiz ve Alkollü mekanları kapatma saatlerinde kapanmasını sağlamak gibi mekan uygulamalarımız çok etkili oldu.Risk Analizini Türkiye'de en iyi İzmir uyguluyor.

KAYITLI ARAÇ SAYISI 1.5 MİLYON'A ULAŞIRKEN TRAFİK KAZALARI % 21 DÜŞTÜ
İzmir'de kayıtlı 1.5 milyon araç var. Manisa, aydın ve diğer çevre illerden gelen araç sayısını da düşündüğünüzde çok büyük bir araç girişi var trafiğe. Sadece Altınyol'dan geçen günlük araç sayısı 150 bini geçiyor. Toplu taşımayı daha fazla kullanmalıyız. 5 ağır ihlalde ceza yazıyoruz. Artık Emniyet Şeritlerine hemen ceza yazıyoruz.Trafik birimleri dışında Trafik cezası yazmakta Türkiye birincisiyiz. Çünkü kurallar konusunda taviz vermiyoruz. Bu nedenle de bütün Türkiye'de trafik kazalarında yüzde 5 oranında azalma olurken, İzmir'de % 21 düşüş gerçekleştirdik."

İzmir Medya Platformu Başkanı Ahmet Kaplan ise, İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın'ın İzmir'e dair güvenlik, terör ve diğer konularda çok önemli istatistik ve bilgilendirmeler yaptığını belirterek, Medya Platformu olarak Emniyet teşkilatımızla bundan sonrada bir araya gelmeye devam edeceklerini kentimizin güvenliği için Medya olarak her zaman Emniyet teşkilatımıza destek vereceklerini açıkladı.

Toplantıya Terörle Mücadele Şube Müdürü Akın Tan, Narkotikten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Serkan Ergüzel, Organize Şubeden Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ercan Yılmaz, Asayiş Şubeden Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hakan Metin, Trafikten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Arif Aysun, Trafik Denetleme Şube Müdürü Faruk İzci, Asayiş Şube Müdürü Seda Okur, Narkotik Şube Müdürü Şamil Özsağulu, Terörden Sorumlu Müdür Yardımcısı Hasan Aydın katıldı.

 
Paris Hilton'un koruması İzmir'de o ilçenin başkan adayı!
 
İzmir'de kaportacı cinayeti! Av tüfeğini kaptı ve...
YORUMLAR
Toplam 2 yorum var, 2 adet görüntüleniyor. Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 
İsmailG 12 Ocak 2019 Cumartesi 22:48

Allah razı olsun müdürüm... Bu ülkede nekadar terörist Fetöcü, fetö sevici varsa allah onların belasını versin, bu ülkeye sizin gibi hizmet edenleri yüce rabbim ödüllendirecektir, buna hiç şüphem yok...

Yorumu oyla      7      2  
Erhan 10 Ocak 2019 Perşembe 23:04

Allah razıolsun müdürüm sizi ve. Emniyet teşkilatını Allah hertürlü kazalardan belalardan korusun Allaha emanet olun

Yorumu oyla      7      2  
FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
İzmir'de PKK baskını: Çok sayıda gözaltı!
İzmir'de sosyal medyadan terör örgütü PKK/KCK'nın propagandasını yaptıkları ...
Düğmeye basıldı: İşadamlarına gözaltı!
Bursa'da, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında, daha önce kapatılan ...
14 araç birbirine girdi: Yaralılar var
Samsun'da, buzlanma nedeniyle 14 aracın karıştığı trafik kazasında biri hamile 4 kişi yaralandı.
 
İzmir'de ata işkence!
İzmir'in Karabağlar ilçesinde, arkasındaki yükü çekmekte zorlanan bir ...
Manisalı Cemre Erdoğan'dan kalp istedi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 5 Ocak'ta Manisa programı sırasında ...
"Münbiç'te PKK/YPG ile Rus askeri devriyede" iddiası
Suriye'de Münbiç'in batısındaki M-4 karayolu üzerinde PKK/YPG'li teröristler ...
 
Sömestr dopingi, birçok seferde yer kalmadı
Okulların 9 gün sonra sömestr tatiline girecek olmasıyla birlikte çok ...
Sobadan zehirlenen yaşlı çift yaşamını yitirdi
Kütahya'da sobadan sızan gazdan zehirlenen yaşlı çift hayatını kaybetti.
Palu ailesi gözaltında: Bizim suçumuz yok, kimseyi gömmedik!
Sağlık kontrolleri için Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirilen ...
 
Nedim ATİLLA
Nedim ATİLLA
Yoksa siz tesadüflere inanır mısınız?
Tayfun MARO
Tayfun MARO
Nasıl isterseniz öyle olsun
Rifat ÖZER
Rifat ÖZER
Bilmeden bilmek!
Engin ÖNEN
Engin ÖNEN
Ne olacak bu  Devlet’in hali?
Mehmet KARABEL
Mehmet KARABEL
Savarona’da son ‘55 gün’
Harun ÖZDEMİR
Harun ÖZDEMİR
Yeni CHP, AK Parti’ye çok şey borçlu!
Ayda ÖZEREN
Ayda ÖZEREN
Hayat hamlesi
Muhittin AKBEL
Muhittin AKBEL
Nazilli’de neler oluyor?
Dr. Berna BRIDGE
Dr. Berna BRIDGE
Birleşik Krallık psikiyatristleri mesleğin kurumsal ırkçılıktan temizlenmesini istedi
Metin ÖNEY
Metin ÖNEY
Güçlü kurumlar
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
GAZETE EGE'DE SONSÖZ
KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva