YORUMLAR
Toplam 27 yorum var. Onay bekleyen yorum yok.
Bahar a.. 9 Şubat 2021 Salı 20:27

Yapılan yorumları tekrar etmektense görüşlere katıldığımı söylemek istiyorum. Yaklaşık 40 yıldır Atakent te emlak bankası konutlarında oturan biri olarak Sayın başkanımızın gözünde "gerçek bir Atakent" li sıfatına hak kazanıp kazanmadığımı sormak isterim. Nacizane fikrimce bu kararları alan kişilerden daha Atakent liyim. Olumsuz tepkilere neden olan bu haksız açıklamalar karşısında düşüncem şu ki; kimse yeşilden ve bu ferah yapılaşmadan vazgeçmek istemiyor. Sadece bizleri zor durumda bırakan bu karar yerine yapıcı ve orta yollu bir çözüm noktasına ulaşmanın gerçek bir yöneticilik olacağı kanaatindeyim.

Yorumu oyla      2      0  
Özgül 9 Şubat 2021 Salı 20:15

Sn Cemil Tugay Sürekli bizden öncekiler dediğiniz yönetim de chp’li idi öncelikle bunu hatırlatmak isterim. Ayrıca gerçek ve gerçek olmayan Atakentliler ile kimi kast ettiğiniz anlaşılamıyor. İnsanların krediler çekerek ödediği evlerine ait hakları bir kalemde elinden alamazsınız. Biz hakkımız olan zaten var olan 0,40 inşaat iznimizi elimizden almanızı istemiyoruz. Tüm çabamız bunun içindir. Bu insanların zaten kendilerinin olan evlere sahip olabilmek için 500-600.000 tl verecek gücü yok. Tüm çaba bunun içindir, sizin dediğiniz gibi rant için değil. Bu insanlar size oy veren insanlar. Bu kadar ötekileştirici ve suçlayıcı dil kullanmanız büyük hata. Bu yanlıştan dönmelisiniz .

Yorumu oyla      2      1  
Guler Erden 9 Şubat 2021 Salı 20:08

Sayın Başkan öncelikle ötek8leştirici ifadeleriniz bir siyasetçiye yakışmıyor.Lütfen size oy veren vatandaşa daha uygun yaklaşın.Siz 300 imzayı yaln yanliş ifadelerle topladılar diyorsunuz biz yalanci değiliz kimseyede zorla bir şey yaptırılmaz.Binalarımiz eski yıkılıyor Başkan başımızamı yıkılsın istiyorsunuz.Unutmayin deprem öldürmez bina öldürür.Evlerimiz tarihi eser mi neyi koruyorsunuz.Önce bizi koruyun.

Yorumu oyla      3      1  
Sevinç Gül 9 Şubat 2021 Salı 12:49

Ege’de SonSöz; Karşıyaka Belediye Belediye başkanı Başkan Tugay'dan Emlakbank Konutları çıkışı: Halk yapının korunmasını istiyor” başlıklı yazınıza itirazlarım var. ? Sayın Tugay,“Önceki dönem belediye başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın onayı ile eski plandan kalan taban alanı kullanımı yüzde 40’a çıkartıldı” DEMİŞ OLAMAZ. Çünkü Binalarımızın yapımı aşamasında, 0,21 – 0,28 aralığında TAKS değeri kullanılmış olmasına rağmen 07.03.1984 Bostanlı Uygulama İmar Planı ile bu oran 0,35 – 0,40 olarak uygulanabilecek şekilde bizlere mevcut duruma göre daha geniş oturum alanına sahip bina yapabilme olanağı sağlanmıştır. O tarihlerde mahallemiz Bostanlı idi ve Atakent olarak ayrılışı 1989 yılındadır. Dolayısı ile Bostanlı planları yapıldığı yıl itibariyle bu bölgeyi kapsıyor. Dolayısı ile Sayın Akpınar tarafından bu evlerin 07.03.1984 Bostanlı Uygulama İmar Planı notuna uygun olarak verilen taban alanı kullanımında bir artırım yapılmamıştır. ? Sayın Tugay “Orada 1500’e yakın mülk sahibi var. Yapılan eylemlere, açıklamalara bile insanlar katılmıyorlar. Burada yapılması düşünülen iş tamamen ticaridir.” “Gerçek Atakentliler buranın dönüşümünü istemiyor” DEMİŞ OLAMAZ. Çünkü maliyetsiz veya çok düşük maliyetle 40-45 yaşındaki binalarını deprem yönetmeliğine uygun güvenli olarak yenileme hakkını elinin tersiyle iterek bu getirilecek plan notu ile dairelerini yenilemek için tüm inşaat maliyetini (en az 500 000 TL) kendileri karşılamak durumunda kalacaklar. Ve burada evi olan herkes gerçek Atakentlidir. ? Sayın Tugay, “Ben kendisini platform başkanı olarak tanıtan arkadaşa da durumu izah ettim. Bu iş bize göre ticari mantıkla yapılmıştır. İnsanları Ayda Maç’ın (AK Parti Karşıyaka Belediye Başkan Adayı-Şehir Plancısı) bürosuna çağırıp görüşenler kimler. Önce bunları anlatsınlar. DEMİŞ OLAMAZ. Ayda Maç bir dönüşüm planı önerisini mahalleli ile belediye başkan adaylığından çok önce paylaşmak için toplantılar yapmış, hiç olumlu yanıt alamamıştı. AKP ile bağlantısı başkan adayı olduğunda anlaşıldı. Başkanlık seçiminden sonra Ayda Maç ile tekrar bir toplantıda mahalleli bir araya geldiğinde Karşıyaka Belediyesi bürokratları ve CHP meclis üyesi de bulunmaktaydılar. Ayda Maç belediyede bazı temaslarda bulunuyor anlaşılan ancak platform ile hiçbir bağlantısı yoktur. ? Sayın Tugay “Biz göreve geldiğimizde yıkımı yapılmış, ön ruhsatı kesilmiş bir bina vardı. Biz sadece işin devam etmesi ve insanların mağdur olmaması için üçüncü binaya izin verdik.” demişse, kendilerinin döneminde yüzde 40 imar hakkı tanıdıdıkları binadan sonrakilere izin vermeyerek bu platform altında toplanmış, hak aramakta olanları mağdur ettiklerini kabul etmiş olmaktadır.

Yorumu oyla      4      1  
SD 9 Şubat 2021 Salı 08:40

Sayın Cemil Bey, Ben Emlak Bankası Konutlarındaki evimi 10 yıl önce aldım. Satın alma sırasında mevcut imar durumunu bilerek/önem vererek işlem yaptım. Sizin de çok iyi bildiğiniz gibi mevcut TAKS 0,40' dır. Üç bina bu şartlarda yenilenmektedir. (*) Burada kamuoyunu yanlış yönlendirdiğinizi görmekteyim. Bu beni son derece rahatsız etmektedir. Bizler imar hakkımızın arttırılmasını istemiyoruz. Mevcut hakkımızın korunmasını talep ediyoruz. Yorum yazan Mevlut Demir'in bunu böyle bilmesi gerekir. Siz şimdi benim 10 yıl önce yaptığım yatırımın değerinin yarısını elimden almaktasnız. Bunun iptalini isteyince de bizleri rantiyeci ilan etmektesiniz. (Bu herkesi terörist ilan eden bazı siyasilerden bir farkınızın olmadığı izlenimi veriyor) Kaldı ki biz rantiyeci değiliz. Bunu biliniz. Emin olunuz, haberde söz ettiğiniz ekip sizi doğru yönlendirmiyor. (*) Dönüşüme giren üç bina hakkında özellikle 0,40 uygulamsının üzerinde yapılaşanlar ve yeşili katlettiği halde oturma izni verilen yapılar hakkında ne işlem yapmaktasınız. Bizden önceki dönem diyerek suçu attığınız bir önceki Karşıyaka Belediyesini uzaylılar mı yönetiyordu. Hataları varsa, 0,40 üzerinde bir menfaat sağlanmışsa gereğini yapınız lütfen. Saygılarımla.

Yorumu oyla      8      1  
Emre GÜRSES 9 Şubat 2021 Salı 00:15

Belediye başkanımızın "gerçek Atakentliler" gibi ötekileştirici ifadelerini duymak gerçekten üzücü. Semt sakinlerinin taleplerini birleştirici bir dil ile dinlemek, çözüm arayışına ve sürece dahil etmek yerine sert bir dille ötekeleştirmek ne kadar doğru? Çocuklarımızla birlikte güvenli bir evde oturmaya devam etmek istiyoruz ve maalesef yenilemek için bir ev parası daha verme imkanımız yok. Bahsedilen ticari mantık yani işin ticari boyutu bundan ibaret.

Yorumu oyla      10      2  
Erhan Türkmen 8 Şubat 2021 Pazartesi 23:27

Bir arkadaş aşağıda demişki bir dahaki seçimde başkan %75 oy alacak. Ah be güzel kardeşim hala bunu bile anlayamamışsın, oyları Cemil Tugay değil CHP alıyor. Netice ortada insanlar mutsuz, şehir gelişmiyor. Karşıyaka halkı artık tercihlerini yeniden gözden geçitecektir.

Yorumu oyla      6      2  
Canan varol 8 Şubat 2021 Pazartesi 22:51

Sayın başkan,, gerçek ve sahte atakentli yorumunuzu inanın anlamış değiliz.. Bir mahallenin sakinlerinden böyle ayrımcılık yaparak söz etmenizi talihsiz bir açıklama olarak düşünmek istiyorum.. Sizin deyiminizle ben gerçek bir atakentli(1979) olarak gerek biz burada oturnlardan gerekse platform başkanımız NEVZAT ÖZKILIÇ'' tan özür dilemenizi bekliyoruz.. Sizinde çok iyi bildiğiniz gibi hak kaybımızıgeri alabilmek için bir mücadele veriyoruz, haklı olduğumuzu bilmenize rağmen iadesi için direniyorsunuz.. Bizler çoğunluğu emekli olan sakinleri böylesine huzursuz etmenizide anlamakta güçlük çekiyoruz.. Bu semte yaptığınız hak gaspı revamıdır?? Sizin bu yorumlarınıza ve bize yönelttiğiniz hakaretlerinize rağmen bizler çıktığımız bu yolda sonuna kadar inandığımız ve çok güvendiğimiz. Platform baikanımız nevzat özkılıç la birlikte yürüyeceğimizide bilmenizi isteriz.. Seçmenlerinizi bu denli kırmanızı vedikkate bile almamanızı üzülerek izliyoruz saygılar.....

Yorumu oyla      9      3  
Arzu Varıcı Ersoy 8 Şubat 2021 Pazartesi 22:48

Sayın Başkanım, Anlamakta zorlandığım bir konu gerçek Atakent''liler diye bir ayrım yapmanız...Tüm sakinlerle biraraya gelip yüz yüze görüşebilme şansını yaratsanız ,belki birbirimizi çok daha rahat anlayabiliriz.

Yorumu oyla      8      1  
İsmsil Çelik 8 Şubat 2021 Pazartesi 22:39

Bu bölgede yaşayan insanların büyük bir çoğunluğunun mevcut yapılaşmanın aynı şekilde korunmasını istediğini söyleyebilmek kesinlikle mümkün değil.Sayın başkan sanırım burada yaşayanların ne istediğini anlamak yerine genel olarak burada yaşayanların sorununu anlamadan yeşili koruyalım mantığı ile hareket eden ve burada yaşamayan bazı kişileri dinliyor ve yapılaşma ile ilgili hak talebinde bulunanları da hor görüyor ve çıkarcılıkla suçluyor ve biraz da uslubunu bozuyor,gergin bir psikolji ile ysklaşıyor.Herşeyden önce insanlar menfaatleri için böyle bir mücadelenin içine girmiş olsalar bile çıkarları için hareket etmek insanların hakkı değil mi?Siz insanların eskimiş evlerini yenileyebilmeleri için bir fırsatları varken ve bu konuda emsal uygulamalar da oluşmuşken bu olanaklarını elinden alacaksınız ve bu duruma hiç ses çıkarmamalarını bekleyecek ve kinsanların meşru yollardan haklarını korumaya çalışmalarını da sanki çok haksızlarmış gibi karşılayacak ve hoş olmayan ifadeler kullanacaksınız.Bu tavır ve uslup gerçekten doğru değil.Burada bir mülkünüz olsa ne düşünürdünüz acaba,biraz empatii lütfen.İnsanların sesine biraz kulak verip bir ortayol bulmak pekala mümkün iken vrye ikna etmek varken bu niye yspılmays çalışılmıyor anlsysmıyorum.Bu yörede yaşayan insanların gerçekte ne istediğini anlsmsk çok zor da değil.Birçok belediye böyle belirli ve sınırlı alsnlar da dönüşüm uygulsmasına girerken birkaç alternatif geliştirip insanların oyuna sunup çözüm geliştiriyor.Burada da eğer gerçekten insanların düşüncelerine önem veriliyorsa böyle bir yöntem uygulanabilir.O zsmsn kimsenin bir diyeceği de kalmaz.

Yorumu oyla      7      2  
Meral Özden 8 Şubat 2021 Pazartesi 22:01

Bu nasıl bir suçlama.! Anlamak mümkün değil. 45-50 yıllık bazılarının çürük raporunun bile olduğu bu evlerin; hergün depremin yaşandığı ve acılara sebep olduğu bir durumda içinde yaşayan insanları göz göre göre ölüme terk etmek nasıl bir zihniyet ürünüdür! İnsan hayatı üzerinden rantı düşünmek, içinde yaşayan insanların son düşünecekleri şey bile olamaz. Bukadar fesat bir düşünceye sahipseniz, bu evleri siz yenileyin. Rant varsa siz bu rantı alın. Biz size helal ediyoruz. Mülk sahiplerinin büyük çoğunluğu 70 yaş üstü dar gelirli emekliler den oluşmaktadır . Bu insanların güvenli bir evde oturmaktan başka nasıl bir düşünceleri olabilir.Kaldıki büyük çoğunluğunun bu evlerin yenilenmesi için asla katkıda bulunma imkanları yok. Benim 92 yaşındaki yatalak annemde 42 yıldır bu konutların birinde bakıcısı ile birlikte yaşamaktadır. Bu kadar insani bir isteğin, böylesine çarptırılmasının nedeni acaba ne olabilir... Lütfen elinizi vicdanınıza koyarak bu işe sahip çıkın. Bir afet sonucu kaybedeceğimiz yakınlarımız için beddua almayın.

Yorumu oyla      8      1  
Nurşen Nas 8 Şubat 2021 Pazartesi 21:41

Sayın Başkan, sizi tanımıyoruz ama Nevzat Bey'' i çok iyi tanırız. 45 yıllık komşumuz. Ona attığınız hiçbir iftirayı kabul etmiyoruz.

Yorumu oyla      5      1  
Sabahat Akış 8 Şubat 2021 Pazartesi 21:39

İsterseniz gelin 50 yıllık bu binalarda siz oturun, ama gelmezsiniz tabi, canınıza kıyamazsınız.

Yorumu oyla      3      1  
Sabahat Akış 8 Şubat 2021 Pazartesi 21:39

İsterseniz gelin 50 yıllık bu binalarda siz oturun, ama gelmezsiniz tabi, canınıza kıyamazsınız.

Yorumu oyla      4      2  
Reyhan Tan 8 Şubat 2021 Pazartesi 21:36

Doğalı bozmayı en iyi siz bilirsiniz, o sizin işiniz başkan!

Yorumu oyla      3      1  
Mustafa GÜL 8 Şubat 2021 Pazartesi 21:35

Otuz yıldır Emlak Bankası evlerinde bulunan dairemde oturan GERÇEK ATAKENT'liyim. Sayın Nevzat Özkılıç son derece kibar, saygılı, birikimli bir beyefendi olup layığı ile Platformumuzun Başkanlığını yürütmektedir. Belediye Başkanımızla kurduğu herhangi bir iletişimde özenli bir dil kullandığına inancım tamdır. Bu bir hak mücadelesidir, hiçbir şekilde siyasi mücadele değildir. Eninde sonunda kazanılacaktır.

Yorumu oyla      4      1  
Hakan Demirmen 8 Şubat 2021 Pazartesi 21:05

Sayın Başkan , biz size yalan dolan ile tüm Karşıyaka’yı karşınıza alın diye oy vermedik. Öncelikle bir Doktor olarak insanlık adına doğruları yapacağınıza dair yemininizi hatırlatalım, siyaseti sevmediğimiz iktidar partisi gibi yaparsanız , kendinizi inkar etmiş olursunuz. Dürüst olun , Erdemli bir insan nasıl davranırsa siz de öyle davranın. Sinirleriniz izin vermiyorsa , ilk gün yapmaya çalıştığınız gibi istifa ediniz. Karşıyaka sizin gibi bir insana katlanmak zorunda değil. Beyanlarınızın tamamı yalan

Yorumu oyla      2      1  
Hakan Demirmen 8 Şubat 2021 Pazartesi 21:05

Sayın Başkan , biz size yalan dolan ile tüm Karşıyaka’yı karşınıza alın diye oy vermedik. Öncelikle bir Doktor olarak insanlık adına doğruları yapacağınıza dair yemininizi hatırlatalım, siyaseti sevmediğimiz iktidar partisi gibi yaparsanız , kendinizi inkar etmiş olursunuz. Dürüst olun , Erdemli bir insan nasıl davranırsa siz de öyle davranın. Sinirleriniz izin vermiyorsa , ilk gün yapmaya çalıştığınız gibi istifa ediniz. Karşıyaka sizin gibi bir insana katlanmak zorunda değil. Beyanlarınızın tamamı yalan

Yorumu oyla      4      1  
Münir 8 Şubat 2021 Pazartesi 21:03

Atakent Emlak Bloklarındaki imar çıkmazını çözmek istiyorsanız,bu bölge insanı için "Plebisit" yaparsınız,konu çözüme kavuşur. Oradaki yapılar 1976-1980 yılları arasında yapıldı.Son 30 Ekim depremınden sonra;"...1999 yılından önce Karşıyaka'da yapılmış tüm yapıları yenileyeceğiz" diyen kimdi?

Yorumu oyla      1      1  
Süheyla Ergün 8 Şubat 2021 Pazartesi 21:02

Binaların 2 metre sağa 2 metre sola genişleyerek, ne yeşilin yok edileceği ne de betonlaşma olacağı, tam tersine mahallemizdeki binaların depreme dayanıklı, daha sağlıklı, enerji tasarrufu sağlayan, peyzajı yapılmış bahçelerde estetik olarak çok daha güzel görünümlü bir mahalle olacağını bütün Türkiye anladı Cemil Tugay anlamadı. Herhalde esas kendisi bir takım rantlar peşindeki böyle gerçek dışı beyanlarla konuyu saptırmaya polemik yaratmaya çalışıyor.

Yorumu oyla      5      1  
Cemal Yıldırım 8 Şubat 2021 Pazartesi 20:58

Ben bu bölgede oturan birisiyim. Başkanın söylediklerine katılmak mümkün değil. Burda ki binalar 50 yıllık ve dönüşüme girmesi gerekiyor, parseller çok geniş ayrıca insanların tapulu malları üzerinde bir belediye başkanının mevcut imar yönetmeliği dışında uygulamalarla imar kısıtlamasına gitmesi ve insanları riskli binalarda yaşamaya mecbur etmesi açıklanamaz. Ayrıca hak arayan insanlar için kullandığı suçlayıcı dili kınıyorum.

Yorumu oyla      5      1  
Ozkan orkun 8 Şubat 2021 Pazartesi 20:51

Helal baskan sonuna kadar arkandayız.Bu timsahlara yagmurlu havada su yok.Sapasaglam evleri çürüge çıkarmaya çalısıyorlar.6.9 deprem yaşadık evlerde çizik bile yok.Bunların gözlerini kan bürümus.Başkana nasıl hakaret ederler.Yasal işlem başlatılmalı.

Yorumu oyla      1      7  
Ali Akın Güneş 8 Şubat 2021 Pazartesi 20:24

Herkes iyi bildiği işi yapacak,mimar(şehircilik uzmani)mimarlığını, doktor ,doktorluğunu yapacak, Kimse bilmediği işi yapmayacak.

Yorumu oyla      7      6  
zafer kaya 8 Şubat 2021 Pazartesi 19:57

Sayın baskan bizim ne gibi bir ticari kazancınız olabilirdi eski evlerimizi yenileyerek ileri yaşlarımizda mutlu bir şekilde evimizde oturmak ben başak apartmanın da oturuyorum bu gün 2. Çürük raporumuzda geldi bu süre içerisinde deprem gibi olumsuz bir vaka meydana hukiki yolu bıraktım vicdani sorumlulugu nasil kabulleceksiniz Ben 61 yasindayim Asansör olmadığı için benim bile günde dört beş defa inip çıkmaktan imanım gevredi annemi, ,kayinvalidemi , kayinpederimi ve nice kişileri evimde agirliyamurum bu inat niye belediye yetkilileri ile mülk sahipleri ortak bir noktada bulusabilirler

Yorumu oyla      6      5  
zfg 8 Şubat 2021 Pazartesi 19:08

Ağzına sağlık sayın Başkan.Sakinlerin coğu sessizlik en güzel eylem görüşündeler.Bir daha ki secimde %75 ile en güzel yanıtı vereceksiniz

Yorumu oyla      5      12  
Mesut Güven 8 Şubat 2021 Pazartesi 18:43

Belediye Başkanının mesnetsiz itham dolu bu röportajı kendisine ve makamına yakışmamıştır. Hala halkı dinlemeyen ve küçümsemeye devam eden bildiğim bildik dediğim dedik üslup devam ediyor. Halkı hissetmiyorsunuz. Yorumda bulunan aşağıdaki Mevlüt Demir isimli vatandaşın da yorum yapmadan önce konuyu araştırmasını ve bilip bilmeden başkan haklıdır dememesini kendisine öneririm. Ayrıca konu ile ilgili kendisinin oturmadığı bir başlık ile ilgili yorumda bulunması ilginç olmuş. Milletin canı yanıyorken İzmir’de deprem oluyorken 45 yıllık evlere sağlam diyen ya da kendi paranızla evlerinizi yenileyin diyerek çoğunluğu emekli mahalle sakinlerinin haklarını gaspeden halkçı bir başkan Karşıyaka’ya yakışmıyor. Üzgünüm....

Yorumu oyla      8      5  
Mevlut Demir 8 Şubat 2021 Pazartesi 16:55

Belediye Başkanı kesin olarak haklıdır. Rantiye düşkünleri Karşıyaka'nın yeşil alanı en geniş, düzenli ve planlı yerleşimine saldırıda bulunuyorlar. Yapılaşmanın arttığı kentsel dönüşüm uygulamaları ne yeşil alan ne de plan bırakıyor. Bırakın bu sakilliği. (Not: Ben bu bölgede oturan birisi değilim. Her geçtiğimde düzenli yerleşimine ve yeşil alanlarına gıpta ve hayranlıkla bakıyorum)

Yorumu oyla      14      17