HABERLER>POLİTİKA
19 Ekim 2020 Pazartesi - 11:02

Tüm delegeler onayladı! Kınık'ta yeniden Mustafa Kaya seçildi

AK Parti Kınık 6’ncı Olağan Gençlik Kolları Kongresi gerçekleşti. Açılışta konuşan AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Kaya, “Görev yapacağım süre içinde Ana Kademe Kadın kolları ve Belediye Başkanımız ile beraber gençlerin istek ve taleplerini gerçekleştirmek için yönetim kurulu üyelerim ile birlikte uyum içerisinde çalışacağım” dedi.

Tüm delegeler onayladı! Kınık ta yeniden Mustafa Kaya seçildi

Adalet ve Kalkınma Partisi Kınık 6. Olağan Gençlik Kolları Kongresi 17 Ekim Cumartesi günü Kınık Park Kardelen Salonunda pandemi kurallarına uygun şekilde düzenlendi. Kongreye AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Vahit Atalan, İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Eyüp Kadir İnan ve yönetim kurulu üyelerinin tamamı, Gençlik Kolları MKYK Üyesi Orkun Güzel, AK Parti Bölge Koordinatörleri Mustafa Duman, Rafet Uslu, Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, Kınık İlçe Başkanı Sami Mollaahmet,  MHP Kınık İlçe Başkanı Adem Paydaş, Bergama İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Engin, AK Parti Bergama İlçe Başkanı Sebahattin Güzel, AK Parti Dikili İlçe Başkanı Tahsin Şekerci ve teşkilat mensupları katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ile Milletvekillerin Kongreye gönderdikleri mesajlar okundu. AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Kaya açılış konuşmasında,  “2014 yılından beri  Gençlik kollarında yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptım. Bir süre önce Kınık Gençlik Kolları Başkanı olarak atandım. görev yapacağım süre içinde Ana Kademe Kadın kolları ve Belediye Başkanımız ile beraber gençlerin  istek ve taleplerini gerçekleştirmek için yönetim kurulu üyelerim ile birlikte uyum içerisinde çalışacağım” dedi.   AK Parti Kınık İlçe Başkanı Sami Mollaahmet 2002 yılından bu yana ülkede yaşanan gelişimle Kınık'ın 2014 yılında Ak Belediyecilik ile tanışmasından sonra yapılan yatırımlardan söz ederek, “Bizleri yalnız bırakmayan gençlerimize eski Başkan Halil Barak kardeşime teşekkür eder ve yeni seçilecek olan Mustafa Kaya başkanımıza başarılar diliyorum” dedi.

Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer açılışta yaptığı konuşmada şu sözleri söyledi:

“Kapı kapı dolaşan Gençlik Kollarımıza emaneti ehline vermek için yaptıkları çalışmalardan dolayı başta İl Başkanı Eyüp Kadir İnan kardeşime ve Vahit başkanıma özel teşekkür ediyorum. Bu akşam Gençlik Kollarında bir görev değişimi gerçekleştireceğiz. Kısa bir süre önce Kınık Gençlik Kolları başkanlığına atanan Mustafa kardeşimiz sizlerin teveccühü ile az sonra seçilen bir başkan olacak. Buradaki tablo farklı bir anlamda taşıyor. Burada gençlik Kolu başkanlığı yapmış 4 arkadaşımızı görüyorum. Birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde sevgi, saygı, samimiyet ve sadakat içerisinde biz bu yollarda hep birlikte yürüdük ve yürümeye devam edeceğiz. Bu güne kadar yapılan tüm seçimlerde Kadın ve Gençlik kolları ile beraber hep beraber yürüdük. Partimizin oyunu ilk günden bu günkü seviyesine kadar hep beraber getirdik. 2014 yılında belediyeyi hep beraber kazandık.  2019 yılında artan bir oy oranı ile yerel iktidarı tekrar kazandık. İzmir'de Cumhur İttifakına mensup 5 belediye başkanı ile hizmet ediyoruz. Biz göreve geldikten sonra Kınık'ın devlet yatırımlarından hızlıca faydalanması cumhurbaşkanımız, bakanlarımız, milletvekillerimiz ve İzmir il başkanımız ile sürekli temas içinde olup,  Ankara ile Kınık arasında köprü olup ilçemizin bugünkü durumuna gelmesini sağladık. İnşallah bundan sonrada hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz.”

İL GENÇLİK KOLLARI BAŞKANINDAN AK BELEDİYECİLİK VURGUSU
Ak Parti İzmir İl Gençlik Kolları Bakanı Eyüp Kadir İnan yaptığı konuşmada “Kınık bu akşam bir başka güzel. Kınık'taki AK Belediyeciliğin mimarı, Kınık'taki bu güçlü tablonun imarcısı ve İzmir AK gençliğin yerel yönetimlerdeki abisi Sayın Sadık Doğruer 'e bu güzel gece için teşekkür ediyorum. Burada biz kendimizi misafir hissetmiyoruz. Kınık bizim ev sahibi olduğumuz bir ilçe. 2014 yılında İzmir Gençlik Kollarında il başkan yardımcısıyken Halil Barak kardeşimizin kongresini yapmıştık. Buradaki inançlı kadrolar yeni göreve gelmiş ve Kınık ile ilgili çok güzel hayalleri vardı ve bu hayallerin her biri icraat haline geldi. Bunları siz çok iyi biliyorsunuz ama 2014 yılında Belediye Başkanımızın şöyle bir çıkışı vardı; ‘Kınık'taki gençler Bayraklı, Karşıyaka, Bornova, Karabağlar ve Konak'a çalışmak için gitmeyip Kınık'ta çalışacaklar’ demişti. Bu çıkışın gerçekleşmiş olduğunu görmek bizleri mutlu ediyor. Şu an Kınık'a yapılan kamu ve özel sektör yatırımları ile Kınıklı gençler Kınık'ta çalışıyor bunun en büyük mimarı Kınık Belediye Başkanımız sayın Sadık Doğruer'dir. 5 sene önce Cumhuriyet Halk Partili genç kardeşlerimiz ‘İzmir'de Kınık isminde bir ilçe mi var’ diye sorarlardı bize. Şu an Kınık'ta olan yatırımlar CHP'li hiçbir belediyede yok. Sizler Kınık'ta nelerin yapıldığını gayet iyi biliyorsunuz. Son seçimde Bergama ilçemizi de AK Parti belediyeciliğiyle tanıştırdık. Aliağa'da Cumhur İttifakımızın Belediye Başkanı var bu başarının en büyük mihenk taşı Sadık Doğruer'dir, Kınık Belediyesidir. Ben kendisini tebrik ediyorum. Kınık'ta başlayan rüzgar bize 2024 yılında İzmir'de Büyükşehir Belediyesini kazandıracaktır. 2014 yılından bu güne kadar görev yapan ve bizleri hiç yalnız bırakmayan Halil Barak kardeşime teşekkür ediyorum” diye konuştu.

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI GENÇLERE VERİLEN DEĞERİ ANLATTI 
AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Vahit Atalan yaptığı konuşmada “İzmir'in benim için çok ayrı bir yeri var. İzmir benim kardeşim olan Eyüp Kadir İnan'ın memleketi olunca,  içimde coşku ve heyecan başka oluyor. Şimdi Kınık'ında benim için ayrı bir yeri var. Artık Sadık Doğruer gibi bir abimizin ilçesine geldik diye ayrı bir heyecan var  AK Parti için kongreler yenilenme yeniden bir besmele çekme dönemidir. Bizim için gerçekten yeni bir muhasebe yeni arkadaşlar kazanıp yeni arkadaşlarla beraber aldığımız bayrağı daha da ileriye götürme vaktidir. Bakın ismini zikretmeyeceğim başka partilerin şöyle salonlarda bu coşkulu kongreyi yapmayı bırakın; kavgasız, gürültüsüz kongre yapamamaktadırlar. Biz Gençlik Kolları Kongremizi düğün havasında gerçekleştiriyoruz. Tabi burada ben Belediye Başkanımız Sadık Doğruer'e ayrı bir teşekkür etmek istiyorum. 2014 yılından bu yana Ak Belediyeciliği burada pek çok hizmetle gösterdi. Allah ondan  bin kere razı olsun partimizin oyunu yüzde 40’lardan yüzde 54’lere çıkardı. Rabbim inşallah bu heyecanı bu ateşi İzmir'in 5 belediyesinde değil, 30 belediyesinde 2024 yılında neticelendirecek. Bizde bu heyecan bu çalışma aşkı olduktan sonra Sadık Doğruer'ler olduktan sonra Allah nasip ederse 30 Belediyenin 30'unuda alırız” dedi.

Kınık halkının çok şanslı olduğuna vurgu yapan Atalan şu açıklamalarda bulundu:

“Bir ilçe ne ister doğru bir er doğru bir yiğit ister. Hakikaten soy ismi gibi ilçenizde çok değerli bir Belediye Başkanınız Sadık doğruer  var. Allah ondan razı olsun diyorum. Gençlik kolları olarak ona desteğimiz bugüne kadar olandan daha fazla olacaktır. Türkiye'nin AK Parti iktidarında nereden nereye geldiğini açıklamaya gerek yok. Bugün bir Selçuk Bayraktar sadece Türkiye'nin kaderini değil -her gün basında görüyoruz- Azerbaycan'ın kaderini değiştirdi, Libya'nın kaderini değiştirdi, Suriye'nin kaderini değiştirdi. Her alanda başarılı olacağız. Okuyacağız, öğreneceğiz ve yaptığımız her işi bilimle yapacağız. Çünkü AK Parti gençliğine yakışanı budur. Proje üreten, değer üreten ve ülkesine katma değer katan  bir gençlik ortaya sunacağız. Biz bu vizyonla cumhurbaşkanımızın bize göstermiş olduğu bir vizyonla yola çıktık. Ben 2018 seçimlerinde en fazla genç milletvekili adayı gösteren AK Parti’de Malatya Milletvekili adayıydım. 2018 seçimlerinde 30 yaşın altında 60 arkadaşımız milletvekili adayıydı. 2019 yerel seçimlerinde de bu tablo değişmedi. Bugün 30 yaş altı 3 bin kardeşimiz belediye meclis üyesi arkadaşımız görev yapıyor. Bugün TBMM'de AK Parti'nin 30 genç Milletvekili var ve gençlik için var gücüyle çalışıyorlar. Sözlerimi çok fazla uzatmak istemiyorum. Bizlere bu akşam öyle bir heyecan yaşattınız ki bizde bu heyecanla inşallah genel merkeze ve cumhurbaşkanımıza selamlarınızı taşıyacağız. Diyeceğiz ki 'Sayın Cumhurbaşkanımız 2023 ve 2024'e Kınık hazır, İzmir hazır, Ak gençlik hazır’. İnşallah bu duygu ve düşüncelerle bu güne kadar görev yapan arkadaşlara teşekkür eder yeni yönetim kurulu üyelerine başarılar dilerim.”
Konuşmaların ardından tek liste halinde girilen seçimlerde Mustafa Kaya oy kullanan delegelerin tamamının oyunu olarak AK Parti Kınık  Gençlik Kolları Başkanı oldu.

 
İzmir'in turizm cennetinde 3 milyonluk satış!
 
Sokak köpekleri ısırdı... Belediye 3 bin lira tazminat ödeyecek
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
AK Parti Sözcüsü Çelik: Seçimlerin kazananı Kıbrıs Türkleri
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Bu seçimlerin kazananı, tüm Kıbrıs Türkleri ...
Mehmet KARABEL yazdı... Akıl fukara olduğu zaman dil ukela olur!
Mehmet KARABEL yazdı... Akıl fukara olduğu zaman dil ukela olur!
CHP MYK'dan 'SWOT analizi' toplantısı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyeleriyle ...
 
'Ermenistan haydut devlet gibi davranıyor'
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Ermenistan'ın haydut devlet gibi davrandığını ...
İYİ Parti'den Torbalı'da rozet şov!
İYİ Parti Torbalı İlçe Teşkilatı bugün aralarına katılan 200’ü aşkın üye ...
'Blok liste yapsaydım bu tartışmalar olmazdı'
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Habertürk televizyonunda parti ...
 
İnce: Manifestomuzu açıklayacağız
CHP Yalova eski Milletvekili Muharrem İnce, "81 vilayeti tamamlayıp daha ...
'Bir milletvekili tam 45 kez korona testi yaptırmış'
Hürriyet yazarı Nuray Babacan, ismini açıklamadığı bir milletvekilinin ...
CHP'li Sındır: Yerel yönetimlerin mali özerkliği tırpanlanıyor
5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrolü Kanununda çeşitli düzenlemeler ...
 
Mehmet KARABEL
Mehmet KARABEL
Bu ‘Çalıkuşu’ zamanı nasıl durdurmuş?
Ayda ÖZEREN
Ayda ÖZEREN
Hyggelic
Filiz SEZER
Filiz SEZER
Sosyal medyanın güç odakları
Muhittin AKBEL
Muhittin AKBEL
Aşı karşıtlarına inat rekor kırdık!
Serdar DEĞİRMENCİ
Serdar DEĞİRMENCİ
İl Özel İdaresi malvarlıklarına ne oldu?
İhsan Özbelge ÖZDURAN
İhsan Özbelge ÖZDURAN
Yeşil ile mutabakat...
Tayfun MARO
Tayfun MARO
Kitlesel cinnetin eşiğinde
Cumhur BULUT
Cumhur BULUT
Giraud’un domuzu
Harun ÖZDEMİR
Harun ÖZDEMİR
Zor günlere kalmak
Prof. Dr. Mustafa KAYMAKÇI
Prof. Dr. Mustafa KAYMAKÇI
Şekerin tadı, kota ve özelleştirme ile nasıl kaçtı?
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
GAZETE EGE'DE SONSÖZ
KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva