HABERLER>POLİTİKA
9 Haziran 2021 Çarşamba - 12:20

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 'Peker' tepkisi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun dün partisinin grup toplantısında ifade ettiği sözlerine ilişkin tepki gösterdi. Erdoğan, 'Milletten umutlarını kesenler, gırtlaklarına kadar iç içe girdikleri terör örgütleri yetmemiş olacak ki, şimdi de suç örgütlerine bel bağlamış durumdalar' dedi.

Erdoğan dan Kılıçdaroğlu na  Peker  tepkisi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Erdoğan'ın açıklamalarının satırbaşları şöyle:

"Bu çatı altında elde edilen her netice ülkemizi hedeflerine bir adım daha yaklaştırmaktadır. 23 Nisan 1920'den beri, sizler artık çok daha büyük sorumlulukla karşı karşıyasınız. 2023 hedefleriyle ülkemizi buluşturma vizyonuyla Meclis'te ve şehirlerimizde sizler geliyorsunuz. İki defa gazilik unvanı ile şereflenen Meclisimiz her dönem zorlu imtihanlardan geçmiştir. Çok partili siyasi hayata geçişimizde, tek parti faşizmine rağmen, Türkiye'yi demokrasiyle, milli iradenin üstünlüğüyle yine bu Meclis tanıştırmıştır.

Son dönemde Meclisimiz birbiri ardına önemli imtihanları vermiştir. Türkiye 2013'teki Gezi olaylarıyla başlayan karanlık senaryonun ikinci veçhilesiyle 7 Haziran'da karşılaşmıştır. Eski Türkiye özlemlerinin tekrar canlandırılmaya çalışıldığı 7 Haziran 2015 seçimlerinin asla unutulmaması gerekiyor. Bu seçimin ardından Kasım 2015'te yenileme seçimi, 2016'da darbe girişimi, 2017'de halk oylaması, 2018'de erken seçim, 2019'da mahalli seçim yaşamıştır.

Milletimizle birlikte yürek yüreğe vererek ülkeyi kaosa ve çöküşe sürükleme oyununu bozduk. Türkiye, 2019'dan itibaren gerçekleştirdiği, halen devam eden harekatlarla güney sınırını güvence altına almıştır. Ülkemizi sahillere hapsetme girişimlerine etkili cevaplar vermiştir. Salgın süreci bu yoğun dönemi yeni bir seviyeye taşımıştır.

Türkiye siyasetten güvenliğe, ekonomiden sağlığa kadar tüm sıkıntıların üstesinden gelerek 84 milyon vatandaşın hakkına, hukukuna sahip çıkmıştır. Verdiğimiz mücadelelerin hiçbirinde ülkemizin onurunu ve itibarını yere düşürmedik. milletimizin başını yere eğdirmedik.

KILIÇDAROĞLU'NA "LAĞIM ÇUKURU" TEPKİSİ
Dün CHP Genel Başkanı koltuğunda oturan zat çıkmış lağım çukuru olarak ifade ettiği sözleri Meclis kürsüsünden tekrarlıyor. Aynı kürsü FETÖ'nün kumpas projelerine de alet edilmişti. Aynı kürsü nice çarpıtmalarda da kullanıldı. Bu ancak kendini oraya layık görenlerin işidir. Milletten umutlarını kesenler, terör örgütleri yetmemiş olacak ki suç örgütlerine bel bağlamış durumdalar.

Onurlu insanların başvurduğu istifa diye bir müessese vardır. Girdiği her seçimden onurunu ayaklar altına alıp koltuğunda oturmaya devam edenler önce aynanın karşısına geçip bunu kendisine söylemelidir. Türkiye'de hiç kimsenin bu haysiyet fukaralarından ders almaya ihtiyacı yoktur. Artık 75 yılını geride bıraktığımız çok partili siyasi hayatımızın armağanı olan demokrasi, sandık gibi kazanımlar darbelere rağmen ülkemizi en üst lige taşımıştır.

Bizim tek pusulamız aziz milletimizdir. Biz demokrasiyi, hukuku, adaleti birileri dayattığı için değil, milletimiz bunlara layık olduğu için tesis etme gayreti içinde olduk. Biz terör örgütleriyle, suç örgütleriyle mücadelemizi birilerinin yardımıyla değil, milletimizle göğüsledik.

"ONLARLA KAYBEDECEK VAKTİMİZ YOK"
Hal böyleyken AK Parti'yi kirli senaryoların içine yerleştirme gayretlerini kabul etmemiz mümkün değildir. Terör örgütleriyle de suç örgütleriyle göğüs göğüse mücadele eden parti biziz. Kendi kirli geçmişlerini bizi karalayarak örtebileceklerini sananlar, sosyal mecra üzerinden değil, demokratik mecralarla yönetildiğini 2023'te bir kez daha göreceklerdir.

Bize iftira atan kesimlere baktığımızda arkalarında 3-4 örgütün bulunduğunu görürüz. Bunlardan biri PKK ve sivil görünümlü uzantılarıdır. Bir diğeri FETÖ terör örgütüdür. Diğeri ise eskiden beri Ermeni örgütlerinin artığı kuruluşlardır. Şimdi bir de organize suç örgütü mensuplarını eklediler. Bunların hepsi aynı kaynaklardan beslenmektedir. Tüm bu malzemeleri kişisel ikbal uğruna tekrarlayan bir kısım siyasetçileri de bu listeye eklememiz gerekiyor.

FETÖ'den PKK'ya organize suç örgütlerine kadar tüm yeminli millet düşmanlarının iftiralarını Meclis kürsüsüne taşımakta ısrar edenleri gördükçe üzülüyoruz. Onlarla kaybedecek vaktimiz yok, yapacak işimiz çok.

"NANKÖRLÜĞE DEVAM ETSİNLER"
Sözde siyasi parti genel başkanı olarak çıkıp konuşanlara, durmadan hep iftira. Neymiş millet açmış, bundan bahsediyorlar. Aç olarak dolaşanları buyurun siz de doyuruverin. Bizler tüm imkanlarımızı seferber ederek yaptık. Yapmaya devam ediyoruz. Bu konuda en ufak bir aksama söz konusu değil. Yapılandırma ise tüm yapılandırmaları yapıyoruz. Nankörlük parayla değil. Onlar nankörlüğe devam ediyorlar. Bunlar çıkmış millet aç diyor.

"GÜNDEMİMİZDE HİZMETTEN BAŞKA KONU YOK"
Evet, ben Rizeliyim. Rize'de çay müstahsilinin davranışını iyi bilirim. Trakya'daki üreticilerin çeltik üreticisinin yaklaşımını iyi biliyorum. Ama bunlardan bihaber olanlar kalkıp da çeltik üretici ne üretir bundan anlamaz ki... Bizler bütün bunları oradaki kooperatiflerin yöneticileriyle görüşerek adımlarımızı attık.

Çevrenin korunmasında bugüne kadar yaptıklarımızın ve sorunlarla yapacaklarımızın kapsamlı bir değerlendirmesini ayrıca yapacağım. Bizim gündemimizde ülkemize ve milletimize yapacağımız hizmetlerden, eserlerden, 7 düvele karşı verdiğimiz ve vereceğimiz mücadelelerden başka konu yoktur. Milletimizle birlikte sizler de takip ediyorsunuz. Onlarca yol, tünel, köprü, baraj, millet bahçesi, toplu konut açılışı yapıyoruz.

Yerli otomobilimize sahip olma konusundaki çalışmalarımız planladığımız gibi yürüyor. Tüm OSB'lerde yeni fabrikalar inşa ediliyor, kapasiteler genişliyor. Eğitimde okul öncesinden üniversiteye kadar güçlü altyapı kurduk, semeresini görmeye başlayacağız. Sporda da çocuklarımız ve gençlerimizi geleceğe hazırlayacak altyapı kurduk.

MARMARA'DAKİ MÜSİLAJ
Son dönemde Marmara'da başlayan ve giderek genişleyen müsilaj sorununa da bu anlayışla bakıyoruz. Nasıl Haliç'i tertemiz yaptıysak, orada balık tutar hale getirdiysek bu müsilajdan Marmara'mızı temizleyeceğiz. Meseleyi ilk andan itibaren titizlilikle takip ettik. Alınan numuneler incelenmeye başlandı.

Haliç'i, Marmara'yı ve Boğazları koruma konusunda yaptığımız tecrübeler konusunda Marmara Denizi Koruma Eylem Planımızı paylaştık. Marmara'daki illerimize genelge gönderildi. 15 noktadan temizleme çalışmaları başladı. Kıyılarımızı bu tehditten korumak için yürütülecek çalışmaların bilimin desteğiyle yürütülmesinin önemli olduğuna inanıyoruz. Daha sonra bilim insanlarıyla Külliye'de bir araya geleceğiz. Marmara'yı koruma alanı ilan ederek gereken tüm adımları atarak Marmara'yı temizleyeceğiz. Stratejik planımızıda 3 ay içinde tamamlıyoruz. Meclis komisyonumuz araştırma komisyonu kurulması için girişimlere başladı.

İMAMOĞLU'NA TEPKİ
Silahtarağa'daki arıtma tesisini törenle durduran, metro inşaatını toprakla kapatan, Küçükçekmece derelerini bakterilere teslim eden pek çok yerde çöp toplamaktan aciz olan her yerinden basiretsizlik akan bir zihniyete bu ülkeyi terk edemeyiz. Herkes öncelikle kendi işini yapacak. Sokağıyla, parkıyla, deniziyle şehrini koruyacak. İşini yapamayanların eksikliklerini kapatmak bize düşüyorsa, gereğini yerine getirmekten çekinmeyeceğiz.

"KANAL İSTANBUL'A BAŞLIYORUZ"
Kanal İstanbul'un inşasına da başlıyoruz. Planlama sahasının yarıdan fazlası yeşil alandan oluşan bu proje İstanbul'un ve ülkemizin iftiharı olacak. Depremi tetikleyeceğinden, susuzluğa yol açacağını zırvalayanlar önce görevlerini yerine getirsinler sonra laf etsinler.

Salda Gölü çevresindeki belediyelerin yetersiz kalmasıyla özel çevre bölgesi ilan ederek koruma altına aldık. Salda Gölü'ndeki su kalitesini de izliyoruz. Arıtma tesisinin faaliyete geçmesiyle uluslararası düzeyde incelemelere konu olan güzelliklerini geliştirerek geleceğe aktaracağımıza inanıyoruz.

Plastik poşetleri ücretli hale getirdiğimzide muhalefet bize demediğini bırakmamıştı. Böylelikle plastik poşet kullanımını yüzde 75 azalttık. Türkiye Çevre Ajansı ile yılda 9 milyar su ambalajını geri dönüşüme sokuyoruz. 0 Atık Projesi de BM tarafından ödüle layık görülen bir başarı hikayesine dönüştü. Şu ana kadar 93 bin kamu binasında hayata geçen proje ile 209 milyon ağaç kurtarıldı. Geri dönüşüm oranını yüzde 22'ye çıkardık, yüzde 35'i hedefliyoruz.

Geçtiğimiz hafta 10'unun açılışını yaparak 61'e ulaşan millet bahçelerimiz bile başlı başına çevre devrimidir. Avrupa'da en çok ağaçlandırma yapan ilk, dünyada 4'üncü ülkeyiz. Yenilenebilir enerjide Avrupa'nın 6'ncı, dünyanın 13'üncü sırasına geldik.

Çevre bir propaganda aracı değil, bir inançtır. Ülkemizi ağacıyla, arıtmasıyla tertemiz hale getiriyoruz. Bizim eserlerimize ve hizmetlerimize engel olamadılar, olamayacaklar. Havamızı, suyumuzu, topraklarımızı kirlilikten korumak için nasıl mücadele ediyorsak, siyaseti de kirli ellerin, kirli niyetlerin operasyon aracı olmaktan kurtaracağız. 2023 Haziran çok önemlidir. Varsın birileri ülkenin ve milletin geleceğini lağımlarda arasın, biz büyük ve güçlü Türkiye'yi inşa edene kadar bu yola devam edeceğiz.

KANADA'DAKİ İSLAMOFOBİK TERÖR SALDIRISI
Türkiye'yi kendi içinde siyasi ve sosyal kaosa sürüklemek için girmedik kılık bırakmayanların, dünyaya serptikleri kin ve nefret tohumlarının sonuçlarını görüyoruz. Bunun acılarını çeken dünya genelinde Müslümanlar, Avrupa'da Türkler'dir. Mültecileri Akdeniz'de, Ege'de ölüme terk edenlerin sırtını sıvazlayanları tarih affetmeyecektir. Kanada'da yaşanan son saldırı bunun nasıl bir tehdit haline dönüşütüğünün en bariz örneğidir. Dünya 5'ten büyüktür demeye, hakkı, hakkaniyeti, adaleti savunmaya devam edeceğiz.

NATO ZİRVESİ
NATO Zirvesi'nde gündemimizi muhataplarımızla ele alacağız. Herhangi bir geri adım olmayacak. NATO'nun en önemli üyesi olan Türkiye ittifak kapsamında üzerine düşen görevleri yerine getirmiş bir ülkedir. Diğer ortaklarımızdan tek beklentimiz ülkemizin egemenlik haklarına ve güvenlik hassasiyetlerine saygı göstermesidir. Terörle mücadele ve insani krizlere etkin mücadele konusunda işbirliği teklifimizi tekrarlayacağız.

 
2 yaşındaki Vildan maganda kurşunu kurbanı
 
Karşıyaka'da Büyükkarcı adaylığını açıkladı
YORUMLAR
Toplam 3 yorum var, 3 adet görüntüleniyor. Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 
Fikret ASLAN 10 Haziran 2021 Perşembe 10:27

Daha düne kadar suç örgütleriyle beraber ortak miting düzenleyenler ve terör örgütünün başına mektup yazdırıp bunu TRT'de okutanlar, terör örgütü liderinin kardeşlerini TRT'de konuk olarak ağırlayanlar şunu unutmasın. Biz bunları unutmadık unutmayacağız. Ve sizi sandığa gömeceğiz inşallah.

Yorumu oyla      0      0  
Deniz35 9 Haziran 2021 Çarşamba 13:45

Hakikaten çok komiksin erdo..??

Yorumu oyla      1      0  
günün fıkrası 9 Haziran 2021 Çarşamba 12:31

Ha ha ha ha ...

Yorumu oyla      2      0  
FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
CHP’li Sertel'den 'TRT' çıkışı: Denetleyemiyoruz!
TRT’nin bilanço ve hesaplarının görüşüldüğü KİT Üst Komisyonu toplantısında ...
CHP’den Kemalpaşa çıkarması... 'İlk seçimde iktidarız' mesajı!
CHP İzmir İl Başkanlığı tarafından organize edilen ilçe çalışmaları kapsamında ...
Torbalı Belediye Başkan Yardımcısı'na satırlı saldırı kamerada!
İzmir'in Torbalı Belediye Başkan Yardımcısı CHP'li Yavuz Selim Özgen ile ...
 
İYİ Partili Dervişoğlu'ndan Perinçek'e 3 kuruşluk dava
İYİ Parti İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, Vatan Partisi Genel Başkanı ...
İYİ Parti İzmir sahaya iniyor: Gerekirse plajlara gidip üye yapacağız
Anketlerden partisinin İzmir'de, Türkiye ortalamasının üzerinde oya sahip ...
Kılıçdaroğlu'dan HDP'ye kapatma davasına tepki
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, HDP hakkında açılan kapatma davası için, ...
 
Dağ'dan '2023 seçimi' açıklaması: CHP Lideri aday olacak kadar cesur değil!
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, erken seçim tartışmalarına ...
HDP'nin kapatılması davasında yeni gelişme
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığınca HDP'nin kapatılması istemiyle Anayasa ...
CHP'li Sındır: TOKİ konutlarını kim denetliyor?
30 Ekim 2020 tarihinde İzmir’de yaşanan depremin ardından Bayraklı ilçesinde ...
 
Harun ÖZDEMİR
Harun ÖZDEMİR
Atatürk Müslüman olamaz mı?
Muhittin AKBEL
Muhittin AKBEL
Doğruya doğru yanlışa yanlış!
Kemal ANADOL
Kemal ANADOL
Dış güçler edebiyatı!
Mehmet KARABEL
Mehmet KARABEL
Bir tarih yeniden doğuyor!
Kemal ARI
Kemal ARI
Mübadele niçin gerekli oldu?
Rifat ÖZER
Rifat ÖZER
İmar işleri
Tayfun MARO
Tayfun MARO
Siyasetçinin ajandası
Nüvit TOKDEMİR
Nüvit TOKDEMİR
108. yılda kaos!
Dr. Berna BRIDGE
Dr. Berna BRIDGE
Birleşik Krallık’ta hükümet zorda
Ayda ÖZEREN
Ayda ÖZEREN
Hayret etme gayret et!
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
GAZETE EGE'DE SONSÖZ
KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva