HABERLER>POLİTİKA
3 Mart 2024 Pazar - 19:40

Büyükşehir adayı Tugay'dan 'gavur' çıkışı: İzmirli has Müslümandır

CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, Menemen Ulukent'te Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışı yaptı. İktidara yüklenen Tugay, “Türkiye'yi kandırabilirsiniz ama İzmir'i kandıramazsınız. İzmirli ‘gavur’ değil, İzmirli has Müslümandır. İzmirli milliyetçi, vatansever, halkçıdır. İzmir'in insanı aydındır. Sizin gibi karanlığa bakmaz. Aydınlığa bakar” dedi. Menemen'de belediyenin AK Parti yönetimine geçtiği süreci de eleştiren Başkan Tugay, “İçimizden çıkan hainleri lanetliyorum. Onlar tarihe hain olarak geçecekler” diye konuştu.

Büyükşehir adayı Tugay dan  gavur  çıkışı: İzmirli has Müslümandır

CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, CHP'nin Menemen Belediye Başkan Adayı Deniz Karakurt ve ilçe örgütü ile Menemen Ulukent'te Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışı yaptı. Yurttaşların meşaleler ve sloganlarla karşıladığı Başkan Cemil Tugay, gördüğü coşku karşısında heyecanını gizleyemedi.

Katılımcılarla selamlaşarak fotoğraf çektiren Tugay, burada seçmenlere seslendi. İzmir'in her zaman bir duruşunun olduğunu, bu duruşun her seçimde kendini gösterdiğini söyleyen Tugay,  Kentin 31 Mart yerel seçimlerinde de yine aynı duruşu sergileyeceğini vurgulayarak, “İzmirliyiz, CHP'liyiz. İzmir'in havasını soluyarak, kent halkının ne düşündüğünü bilerek bugüne kadar geldik. Boşuna hayal kurmayın. Bu seçimde de eliniz boş geri döneceksiniz. İzmir'i alamayacaksınız” dedi.

“CHP, ÜLKENİN SİGORTASIDIR”
Türkiye Cumhuriyeti'nin kendi halkına tebaa olmayı değil vatandaş olmayı layık gördüğünü vurgulayan Tugay, şunları söyledi:

“Demokrasi yoluyla kendisini yönetenleri seçme hakkı verdi. İnsan yerine konulmayan kadınlara haklarını iade etti. Bu devleti CHP kurdu ve demokratik, laik, çağdaş bir ülke olması yolunda en büyük sigortası yine CHP oldu. CHP ve CHP'liler olmasaydı böylesine örgütlü karanlığa karşı mücadele olmazdı. CHP çatısı altında mücadele eden tüm yoldaşlarımı saygı ve sevgiyle selamlıyorum.”

“KÜÇÜCÜK ÇOCUKLARI KUBİLAY’I ŞEHİT EDENLERİN MEZARINA GÖTÜRDÜLER”
CHP'li adayların çıkar, makam, mevki için değil inandığı dava uğruna yola çıkarak mücadele ettiğini belirten Başkan Cemil Tugay, İzmir’de Menemen Müftülüğü’nün ÇEDES kapsamında devrim şehidi Mustafa Fehmi Kubilay’ı öldüren Nakşibendi Tarikatı şeyhi Esad Erbili’nin mezarına götürülmesini ve övgüyle söz edilmesini hatırlatarak, “Bu birliği ve beraberliği kimse bozamayacak. CHP'liler tek yürek mücadele etmeye devam edecek. Öğrencileri, küçücük çocukları Kubilay'ı şehit edenlerin mezarına götüren anlayışa karşı her zaman burada olacağız. Hiçbir zaman bu seti aşamayacaklar. Bu devletin çağdaş, laik yapısını asla bozamayacaklar” dedi.

“MENEMEN'DE OYUN OYNANDI”
Menemen'de belediyeyi CHP kazandığı halde sahte evraklarla başkanın görevden alındığını belirten Tugay, şöyle dedi:

“Menemen halkı CHP'li bir belediye başkanı seçti, görevlendirdi. Sahte evraklarla, saçma sapan iftiralarla, bizim içimizden kendilerine yandaş olarak buldukları hainlerle beraber tombaladan, torbadan birilerini çıkardılar. Burada 3 yıldır göstermelik belediye başkanlığı yapıyor. Menemen'in milyonlarca metrekarelik arazisini sattı. Ne yaptı o paralarla? Konserler düzenledi. Orta refüj düzenlemeleri yaptı. Kim bilir her birine kaçar lira ödediği o kocaman ağaçları oraya dikti. Bunun gibi bir sürü şey. Neden? Sadece göz boyamak için. Bu arada onun partisi ne yaptı? İnsanları fakirleştirdiler” dedi.

“ELLERİNDEN GELSE SEÇİMLERİ DE KADIRACAKLAR”
İktidarın insanların düşünmesini ve düşündüğünü özgürce söylemesini istemediğini kaydeden Tugay, “Ellerinden gelse seçimleri de kaldıracaklar. Liderleri çıkıp, 'Bizden olanlara oy verin de hizmet gelsin' diyor. Senden olanlara oy vermediler ama burada belediye başkanlığını zorla aldınız. Ne yaptınız? Neden adama para vermediniz de milyarlarca metrekare yer sattırdınız? Menemenlilerin hakkı olan arsaları neden sattırdınız? Madem sizden olana destek olabiliyordunuz, ona neden destek olmadınız? Bu göz boyamayı neden yaptırdınız? İzmir'i almayı neden istiyorsunuz” diye sordu.

“İZMİR'İN İNSANI AYDINDIR”
İktidarın İzmir'in hakkına sahip çıkmak istemediğini, amacının yalnızca birilerini zengin etmek olduğunu dile getiren Başkan Tugay, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sizin derdiniz sadece birilerini ve kendinizi zengin etmek. Sadece kendi lüksünüzü arttırmak istiyorsunuz. Bu ülkenin bağımsızlığını başka insanlara borçlanarak onların eline vermek istiyorsunuz. Ama yapamayacaksınız. İzmir'i kandıramazsınız. İzmirli gavur değil, İzmirli has Müslüman'dır. İzmirli milliyetçi, vatansever, halkçıdır. İzmir'in insanı aydındır. Sizin gibi karanlığa bakmaz. Aydınlığa bakar. Bu şehir bu nedenle bugüne kadar altı oklu bayrağın gölgesinde olmayı tercih etti. Bundan sonra da olmaya devam edecek” diye konuştu.

“İNSANLARI UYANDIRIN”
Sosyal medyada onbinlerce troll hesapların 'Bir defa da AKP'ye verelim ne olacak ki' şeklinde paylaşımlarda bulunduğunu söyleyen Tugay, şunları söyledi:

“Menemen'i yönetirken neden devletten kaynak aktarmadınız da ilçenin milyonlarca metrekarelik arsasını sattırdınız? Madem paranız çok neden yoksulluk, işsizlik var? Neden her şeyi yap, işlet, devret modeli ile yaptırıyorsunuz? Kimse kimseye cebinden beş kuruş vermiyor. Sizin paranızla hizmet yapıyorlar. Aldatmaya çalıştıkları temiz yürekli, güzel kalpli insanlarımızı uyandırın. Uyansınlar. İzmir'i kaybetmeyeceğimizi biliyorum. 30 ilçeyi kaybetmeyeceğimize yürekten inanıyorum. Menemen'i de kaybetmeyeceğiz. Arsa satıcıları boşuna hayal kurmasın. Menemen'i de alamayacaklar. İnsanların gözünü boyayarak hiçbir şey yapamayacaklar. Onların karşısında CHP örgütü olacak. CHP'lilerin hepsini ayağa kalkmaya davet ediyorum. Hepsini bu onur mücadelesini yapmaya davet ediyorum. İçimizden çıkan hainleri de lanetliyorum. Onlar tarihe hain olarak geçecekler. 31 Mart'tan sonra sizlerin onayı ile bu şehrin büyükşehir belediye başkanı olacağım. Bunun gereğini yerine getireceğim. Çok iyi hazırlandım ve çok iyi çalışıyorum. Bu işi en iyi bilen insanla, sizlerle bu kenti yöneteceğiz.”

 31 Mart'tan sonra 30 ilçe belediye başkanıyla örnek olacak şekilde çalışacaklarının altını çizen Tugay,  “İzmir'in bekleyen sorunlarını çözeceğiz. 31 Mart'tan sonra yeni bir sayfa açacağız. Bize güvenmenize istiyorum. Size söz veriyorum çok başarılı olacağız. Çok güzel işler yapacağız. Bu yeni dönemde benimle birlikte bu hikayenin yoldaşı olmaya var mısınız” dedi.

“MENEMEN'İ PARSEL PARSEL KİMSE SATTINIZ”
CHP'nin Menemen Belediye Başkan Adayı Deniz Karakurt da seçim çalışmalarını yürütürken birçok engelle karşılaştıklarını söyledi. Karakurt, “Çünkü  bu yolda nankörler var. Ama biz biliyoruz ki kazanacağız. Bizler ikna edilmedik, bizler inandık. Seçim de bizim sandık da bizim. Menemen ve belediye de bizim. Bizler düşüncesi ne olursa olsun önce 'insan' diyeniz. Fakat karşımızda kendinden olmayanlara 'terörist' diyen bir grup var. Ama biz biliyoruz ki terörist olan Meclis'i bombalayanlardır. Siz önce Menemen'i parsel parsel kimlere sattınız. Bunu açıklayın” dedi.

“MENEMEN'İ GERİ ALMAK İÇİN BULUŞUYORUZ”
CHP Menemen İlçe Başkanı Hüseyin Özbey, İzmir'in demokrasinin ve çağdaşlığının başkenti olduğunu söyledi. Menemen'in ise laik Cumhuriyet uğruna baş verenlerin ilçesi olduğunu belirten Özbey, “Cemil başkanımız sermayeye karşı direnişi büyütmeye geldi. Partimizin amiral gemisi İzmir'de, Cemil başkanımızın kaptanlığında 30 ilçemizi kazanacağız. Menemen'de gericilere, vatanı parsel parsel satanlara karşı birleştik, geliyoruz. Halkın iktidarını ile Menemen'i geri almak için sandıkta buluşuyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından seçim ofisinin açılışı yapıldı.

KÜLTÜR ŞÖLENİNDE KEŞKEK DÖVDÜ
CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, CHP Buca Belediye Başkan Adayı Görkem Duman ile Ege Bölgesi Afyonkarahisar Dernekleri Federasyonu tarafından düzenlenen Kültür Şöleni’ne katılarak keşkek dövme ritüelini gerçekleştirdi. Programda kasket ve Yörük yağlığı takarak yurttaşları selamlayan Başkan Cemil Tugay, Afyonkarahisarlıların gösterdiği dostluk ve kardeşlik için teşekkür etti. Yerel seçimlerde oy verip kendilerini desteklemeleri halinde, en iyi hizmetleri hayata geçirmek için çalışacaklarını vurgulayan Başkan Tugay, “Görev verirseniz, size hizmet etmek bizim için onurdur. Tüm halkımızla birlikte İzmir'e sahip çıkacağız. İyi günde, kötü günde her zaman yanınızda olacağız. Yapacağımız çalışmalarla İzmir'i ve Türkiye'yi çok daha iyi yerlere taşıyacağız. Sizleri çok daha mutlu görmek, çocuklarımıza aydınlık gelecek bırakmak bizim görevimiz” dedi.

 
Dehşet... Eniştesini tabanca ile öldürüp, otomobille ezdi!
 
Fatih Erbakan: 6 ayda yüzde 80 büyüdük
YORUMLAR
Toplam 16 yorum var, 10 adet görüntüleniyor. Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 
İyi anlayalım 4 Mart 2024 Pazartesi 11:24

Müslümanlığın başına sonuna laik bilmem ne gibi kavramlar konmaz. Müslüman Allah ın Peygamberine indirdiği Kuran a uyan ya da uymaya çalışan insandır. Zorbalık ya da zulüm Müslüman ın işi değildir. Allah ın verdiği ile yaşar israf etmez başkasının malında gözü olmaz. İftira atmaz. En önemlisi de bağlı bulunduğu devletin knunlarına uyar. Şekilcilik aslında gösterişe ve riyaya kaçar. Halktan ayrı gezip cübbe sarık ile ortada dolaşmak çok makul değil. Bu da çok doğru değil sadece biz Müslümanız gibi tavırlar da hoş değil. En önemlisi de Müslüman davranışlarında samimidr. Olduğundan fazla kendini göstermeye çalışmaz. Makul doğruları kabul eder bunun aksi yobazlıktır. Zaten bunları herkes biliyor da buna rağmen kendine göre doğru uydurma gayreti var.

Yorumu oyla      0      0  
izmir 4 Mart 2024 Pazartesi 09:14

sen belediye başkan adayısın.hizmetlerin ile halkın karşısına çıkman gerekiyor. ortada somut projeniz yok. izmir 25 yıldır geri gidiyor. 25 yıldır laiklik,din ,Atatürk diye diye oy aldınız hiç bir hizmet yapmadınız. artık yeter. polemiklerden uzak hizmet istiyoruz.

Yorumu oyla      1      1  
Geçmişe Mazi Geleceğe Niyazi 4 Mart 2024 Pazartesi 09:05

Geçmiş geçmişte kalmıştır oturup kalkıp eski konuşmaları ortaya çıkarttıp dillendirip birşeyler yapmayı bırakın kendiniz olun projelerinizle muhalefetlik yapın bal altı veya geçmiş zamanda yapılmış gafları evirip çevirip seçmenın önüne çıkarıp durmayın şuan yerel seçimdeyiz genel seçimde değiliz biz İzmir için konuşalım tartışalım İzmiri bir adım daha nasıl ileri taşırız onun tartışmasını yaparak yerel seçimleri kazanıp İzmir için çalışalım sonrasında beraberce İzmiri hak eden vede İzmir için çalışacak olan kişiler kazansın inşallah. C.S.

Yorumu oyla      1      0  
elif 4 Mart 2024 Pazartesi 01:57

bu nasıl bir gaftır.. kaybetmek için herşey yapıyor

Yorumu oyla      2      0  
TC misafir 4 Mart 2024 Pazartesi 00:29

Bu tartışmalar genelbaşkan düzeyinde veya parti sözcüleriyle olmalı elle tutulur projelerle çıkmazsanız halkın karşısına çok zorlanırsınız ve hatta siyasi kariyeriniz bile bitebilir akp karşıtlığının rüzgarıyla bir yere kadar gidersiniz buna fazla güvenmeyin

Yorumu oyla      2      0  
Baran 3 Mart 2024 Pazar 23:10

İzmir ya da başka bir şehrin has Müslüman mı değil mi bilemem ama sizin ne olduğunuz çok açık. Bak hep Atatürk ün arkasına saklanıp yemediğiniz halt kalmadı sıra Müslümanlığa mı geldi? İçine etmediğiniz kavram kalmadı tıpkı fetoşçular gibi dini bir tek soytarıya bağlayıp işin içinden çıkmaya kalktılar. Rezil kepaze oldular. Daha doğrusu Allah onları rezil etti. Sıra sizde.

Yorumu oyla      9      6  
İzmirli 3 Mart 2024 Pazar 22:58

Biz gavura oy vermeyiz. Onun için de gavurlar Müslüman postu giymişler.

Yorumu oyla      6      6  
kemküm 3 Mart 2024 Pazar 22:46

ben ateistim ama izmir güzelleşsin diye oyumu hamza dağa vereceğim

Yorumu oyla      14      11  
İz 3 Mart 2024 Pazar 22:33

İzmirli ne cemaatci nede tarikatcı değil, laik müslümandır. Cemaat ve tarikatcılar bu yüzden izmirlinin müslümanlığını İzmirlinin arasına giremediği için gündeme getiriyor.

Yorumu oyla      9      2  
bekir 3 Mart 2024 Pazar 22:28

bos konusup atma Ramazanda izmirde kaç kişioruc tutuyor? %10

Yorumu oyla      9      9  
FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Cumhur İttifakı'ndan Bayraklı lansmanı... İlçede neler değişecek?
Cumhur İttifakı, Bayraklı'da projelerini tanıttı. İttifak’ın Bayraklı ...
İYİ Parti'de deprem... 250 üye istifa etti!
Çanakkale'de, aralarında İYİ Parti Merkez İlçe Teşkilat eski Başkanı Nurettin ...
'31 Mart'ta milli iradenin bayramını yaşayacağız'
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ramazan ...
 
Cumhur'un adayı Dağ'dan Çiğli Atık Su Arıtma Tesisi açıklaması: Kötü kokuyu ortadan kaldıracağız!
Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, Çiğli ...
AK Partili İnan'dan 'Eskinazi'ye tepki: Yaptıklarımıza İsrail Konsolosu dil uzatamaz!
AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan, ...
Büyükşehir adayı Dağ: Bakanlık 50 halı saha yapacaksa, biz de 50 tane yapacağız
Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, “Hep ...
 
CHP Adayı Işık: Toplumun her katmanıyla barışık olacağız
CHP Gaziemir Belediye Başkan Adayı Ünal Işık ilçede bulunan hemşehri dernekleri ...
Cumhur İttifakı adayı Dağ'dan dirençli kent mesajı... İzmir'e İstanbul modeli!
Cumhur İttifakı'nın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, ...
Cumhur İttifakı adayı Dağ: İzmir'e şehir kütüphaneleri kuracağız
Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, seçilmesi ...
 
Nedim ATİLLA
Nedim ATİLLA
Kazanan yok, kaybedenler Gazze’deki Müslümanlar
Tayfun MARO
Tayfun MARO
İki yüzlü ahlak her yerde…
Çağdaş ÖZGÜN
Çağdaş ÖZGÜN
Fotoğraf: İnsanlığımızı yitirirken soytarıya mı dönüşüyoruz?
Mehmet KARABEL
Mehmet KARABEL
'Dön evine bitsin bu çile' demek yeter mi?
Kemal ARI
Kemal ARI
Atatürk'ü anlamak...
Oytun NALBANTOĞLU
Oytun NALBANTOĞLU
Göztepe gün sayıyor!
Engin ÖNEN
Engin ÖNEN
Koltuklar devredilirken!
İhsan Özbelge ÖZDURAN
İhsan Özbelge ÖZDURAN
Aklıma 'Doğan Kardeş' geliverince… 
Kemal ANADOL
Kemal ANADOL
Sandık tartışması...
Dr. Hakan Tartan
Dr. Hakan Tartan
Uzlaşma, akıl ve kızıl düve üzerine!
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
FACEBOOK'TA EGE'DE SON SÖZ
GAZETE EGE'DE SONSÖZ
KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva