İZMİR - Türkiye'nin ilk ve tek veteran basketbol turnuvası olma özelliğini taşıyan, Uluslararası Bergama Veteran Basketbol Turnuvası, bir diğer adıyla Pergamon Cup’ta Basketbol Akademi İstanbul - Antalya İmza Koleji takımları arasında Bergama Belediyesi Kapalı Spor Salonu'nda oynanan açılış maçının hava atışını Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç gerçekleştirdi.
Hüseyin Beşok, Tamer Oyguç, Cenk Duraklar, Zaza Enden, Murat Aşkın gibi basketbolun efsane oyuncularının yer aldığı takımların kıyasıya mücadele ettiği günün ilk karşılaşmalarında 40 yaş üstü erkeklerde Basketbol Akademi İstanbul- Antalya İmza Koleji arasında oynanan karşılaşmada Antalya İmza Koleji rakibini 38-25 mağlup ederek turnuvanın ilk galibiyetini kazandı. Galatasaray İstanbul - Urla Gençlik (+40 Erk.) arasında oynanan karşılaşmada ise geçen yılın şampiyonu Galatasaray İstanbul 50-38’lik skorla rakibini mağlup etti. K.S.K Tolkar - Celal Bayar Maxibasket (+40 Erk.) arasında oynanan diğer bir müsabakada ise gülen taraf 45-52’lik skorla Celal Bayar Maxibasket oldu.
İlkler şehri Bergama’nın bu etkinliğe 4. Kez ev sahibi yapmasından dolayı büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, “ Bergama gerçek anlamda sporun ve sporcunun dostu bir kent. Hem ulusal hem de uluslararası birçok spor müsabakasına ev sahipliği yapmanın gururunu bizlere yaşatan tüm sporcularımıza ve organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Hafta sonu süresince de devam edecek olan müsabakalar, 26 Nisan Pazar günü saat 15:00'te gerçekleştirilecek ödül töreni ile son bulacak.
4. ULUSLARARASI BERGAMA VETERAN BASKETBOL TURNUVASI FİKSTÜRÜ
24.04.2015 (Cuma)
---------------------------------
10.00 Basketbol Akademi İst. - Antalya İİmza Koleji (+40 Erk.)
11.00 Bergama Bld.Cumba - Şişli İstanbul (+40 Erk.)
12.00 Galatasaray İstanbul - Urla Gençlik (+40 Erk.)
13.00 K.S.K Tolkar - Celal Bayar Maxibasket (+40 Erk.)
14.00 As Bergama - Bursa Uludağ (+35 Kadın)
15.00 Lüleburgaz Bld. - İzmir Veteran (+45 Erk.)
16.00 K.S.K Bld. Veteran - Bodrum Legends (+45 Erk.)
17.00 Urla Gençlik - Şişli İstanbul (+40 Erk.)
18.00 Antalya İİmza Koleji - Celal Bayar Maxibasket (+40 Erk.)
19.00 Basketbol Akademi İst. - K.S.K Tolkar (+40 Erk.)
20.00 Bergama Bld.Cumba - Galatasaray İstanbul (+40 Erk.)
25.04.2015 (Cumartesi)
-------------------------------------
09.00 K.S.K Bld. Veteran - Bursa Uludağ (+35 Kadın)
10.00 Lüleburgaz Bld. - Bodrum Legends (+45 Erk.)
11.00 K.S.K Bld. Veteran - İzmir Veteran (+45 Erk.)
12.00 Galatasaray İstanbul - Şişli İstanbul (+40 Erk.)
13.00 Basketbol Akademi İst. - Celal Bayar Maxibasket (+40 Erk.)
14.00 Bergama Bld.Cumba - Urla Gençlik (+40 Erk.)
15.00 K.S.K Tolkar - Antalya İİmza Koleji (+40 Erk.)
16.30 Barilla Yetenek Yarışması (Final)
20.00 Barilla Makarna Partisi
26.04.2015 (Pazar)
-------------------------------------
10.00 As Bergama - K.S.K Bld.Veteran (+35 Kadın)
11.00 Lüleburgaz Bld. - K.S.K Bld.Veteran (+45 Erk.)
12.00 İzmir Veteran - Bodrum Legends (+45 Erk.)
13.00 3.-4.cülük maçı A grubu 2.cisi - B.grubu 2.cisi (+40 Erk.)
14.00 1.-2.cilik maçı A gurubu 1.cisi - B.grubu 1.cisi (+40 Erk.)
15.00 Ödül Töreni ve Kapanış