YORUMLAR
Toplam 13 yorum var. Onay bekleyen yorum yok.
Mert Enise 7 Aralık 2018 Cuma 06:22

Mert Enis, muhatabınız İzban, Kocaoğlu değil!Bu bir. İstediğiniz ücreti değil zam oranını konuşun, bu iki! Kendinizi belediye çalışanlarıyla değil, sendikanızın örgütlü olduğu diğer işyerleriyle kıyaslayın, bu da üç! Sendikanızın sarı olduğu, genel başkanınızın Reisin iki dudağına baktığı gerçeğini aklınızdan çıkarmayın, bu da dört! Gelecek başkanın Kocaoğlu kadar demokrat olmayabileceğini, Özfatura kafasında birisi gelirse bugünleri çok arayacağınız da aklınızın bir köşesinde bulunsun! Allah muhafaza, zeybek seçilirse filan ya...

Yorumu oyla      6      0  
mert 6 Aralık 2018 Perşembe 22:45

sendika tarafından yetkileri düşmesin diye greve çıkmış ve işinden olmuş biri olarak yazıyorum grevdeki ücretlerinizi sendikadan talep ediniz kendi kendinizi işsiz duruma sokmayın burda sendika ne kaybeder işçi ne kaybeder iyi düşünün izmir bu oyunlara gelmez eylemede grevede dayanır ama sendika size kaç gün bakar.hesabınızı kitabınızı yapın.çıkmaz yola itiliyorsunuz.

Yorumu oyla      9      0  
misafir 6 Aralık 2018 Perşembe 21:32

Demiryol iş sendikası nedense sadece İzmir'de atarlanıyor, grev silahını çekiyor. Sendika yetkililerinin, seçim öncesi İzban, İzmir metro ve tramvayı greve götürüp İzmir'i kilitleriz dediği söyleniyor. İzban çalışanları da bilsin ki bu iş hak arama değil İzmir'de CHP ye seçim kaybettirme planının bir parçası. İzban'ı sadece belediyenin sanan yorumcular da bu işin parçası

Yorumu oyla      8      0  
sahi 6 Aralık 2018 Perşembe 21:03

Yillardir grev kelimesinin anlamini unutan sendikacilar konu Izmir olunca sahin kesiliyorlar gecen yilda Izdenizde yaptilar gev. Beyler TCDD veya Ak Partili belediyelerde yapsanizya grev. Masa varken ates elle tutulmaz degil mi?

Yorumu oyla      8      0  
Bülent ışık 6 Aralık 2018 Perşembe 20:38

Denizciler sendikası kurulduğu günden beri ilk grevini İzdeniz 'de yapmış.

Yorumu oyla      7      1  
seferiss 6 Aralık 2018 Perşembe 18:17

İzban da çalışanlara da Ankarayda , İstanbul da muadili raylı banliyö sistem çalışanları ne alıyorsa İzban da alsın .Çalışanlar sonuçta aynı benzer görev tanımları ile çalışıyor.Adı geçen Sendika bu iş yerlerinde de örgütlüyse bu ücret bilgilerini kamu ile paylaşsın bizlerde bilelim eşit işe eşit ücret mi alınıyor. Yoksa oralarda ses çıkaramıyor da İzmir olunca mı hemen grev,grev.

Yorumu oyla      18      0  
ahmet 6 Aralık 2018 Perşembe 18:11

direne direne kazanacağız..

Yorumu oyla      8      11  
İzmirli 6 Aralık 2018 Perşembe 16:53

15-20 lira mı ? 15 lira zam verdiğine dair elinizde belge var mı ?

Yorumu oyla      12      1  
kerim sucu 6 Aralık 2018 Perşembe 16:25

Türkiye'nin herhangi bir yerinde bir kamu kuruluşunda sendikal haklar nedeniyle grev ilan edecek veya edebilecek sendikacıların dişini kırarlar.İzmir halkına eziyet ederek siyasi rant oluşturmaktan başka hiçbir amacı olmayan bir harekete karşı olmak işci kardeşlerimize,sendikal haklara asla karşıtlık değildir.

Yorumu oyla      18      0  
Ercan 6 Aralık 2018 Perşembe 16:05

Mert Enis bilmeden yorum yapan sensin.Herkes bu dönemde bedel ödüyor.Sendikanin diyelim zam teklifi kabul edildi.Nerden çıkacak bu para.Vatandaşın cebiinden.Kamu desteği alamayan hiç bir grev başarılı olamaz.Bir de işveren sadece belediye değil.Burasi ortak bir isletme..Niye diger ortağa gidilmiyor.Soyliyeyim neden gidilmediğini.Siyasi de ondan.Maksat seçim öncesi acaba burdan ne siyasi rant çıkarırız hesabı Bunun hak mak aramayla ilgisi yok.

Yorumu oyla      21      2  
Mert Enis 6 Aralık 2018 Perşembe 15:09

Kanunların verdiği bir hak, Aziz Kocaoğlu İzban çalışanlarını kötü göstermek için elinden geleni yapıyor. Bu adamlar haklarını arıyor. Aziz Kocaoglu dalga gece r gibi çalışanlara 15/20 TL zam yapıyor.Bilip bilmeden yorum yapmayalim.

Yorumu oyla      8      22  
nicolas 6 Aralık 2018 Perşembe 14:45

bu sendika neden hep izbanda greve gidiyor ankarayda yada istanbuldada grev kararı alsa tebrik edicem .hak vericem.seçim öncesi bu grev bana manalı geldi..

Yorumu oyla      24      1  
as bakalım 6 Aralık 2018 Perşembe 14:33

Grev kararını asmakla bu iş bitmiyor, işin farkında bile değilsiniz! Kocaoğlu sizi TCDD'nin kucağına bıraktı (doğrusu da buydu), sendika olarak varlığınız da, geleceğiniz de TCDD'nin 2 dudağı arasında! Görelim bakalım ülkenin başka yerlerinde greve gidemeyen sendikanız bu kentte greve gidebilecek mi? Giderseniz kaç gün gidebileceksiniz? Uzun sürerse sizleri dayak yemekten kurtaran olacak mı? Bunların hepsini göreceğiz birlikte!

Yorumu oyla      23      3