YORUMLAR
Toplam 12 yorum var. Onay bekleyen 1 yorum var.
Sarı Çizmeli Memed'A. 18 Ekim 2019 Cuma 20:36

"Benim babişkom senin babişkonu dÜver."

Yorumu oyla      2      2  
Çiğlili 18 Ekim 2019 Cuma 13:51

İzmir''de bu dönem yerel yönetimde bir ciddiyetsizlik görüyorum. Gelir gelmez emekçileri Çiğli''de emeğinden aşından ettiler. Ne bu Aceleniz kıdem tazminatı ödemeden aylardır Çocukları okula giden aileleri düşünmediler. Tunç Bey de ilçe belediyeleri üzerinde bir otorite kuramadı.Zaten ili Tunç Bey yönetmiyor. Tuncay Özkan yönetiyor. Belediye başkanlarını trene bindirdi Ya şu anda trende yolculuk yaptırıyor.Bütün programları bütün direktifleri dikkat edin ilçeler de hepsi aynı şeyi yapıyor. Bilhassa Çiğli''deki Tuncay Özkan''ın adamı Çiğli yi rezil etti her yer çöplük içinde kokudan geçilmiyor. En basit şeyi temizlik işini bile beceremiyorlar.Önceki belediye başkanlarını İzmir mumla arıyor. Tuncay Özkan''ın belediye başkanlarını da kesinlikle beğenmiyoruz. Soyer şovları ile ünlü bir insan. Üretim üretim diyor zaten Köylü''nün Efendisi Aziz Kocaoğlu uydu.Bütün köylülere tarıma önem verdiği için köylerin yoluna önem verdiği için hayrandılar. Yeni yapılan ne var Hiçbir şey

Yorumu oyla      3      2  
Gürkan 18 Ekim 2019 Cuma 13:23

Doğru düzgün Türkçe yazmayı bilmeyen okuma yazma tavsiye ediyor. Yaptığın "analizin" sadece o kısmı beni ilgilendirdiği için o bölümden örnek verdim. İzmir tabiki de köy değildir, benzetme yanlıştır ancak Çevre ve Şehircilik Bakanı'nın yaptığı açıklama göre : "İzmir'de 2,5 milyon civarında yapı stoku bulunduğunu, 1 milyon 300 bin birim yapının İmar Barışı'ndan faydalanması gereken yapılar olduğunu kaydeden Varan, 600 bin başvuru ile İzmir'in Türkiye genelinde ilk sıraya yükseldiğini söyledi." En son bu sayı 800 bini de geçti. Nüfus ve yapı stoğuna karşı yapılan, yapılması gereken başvuruya bakarsak durum ortadadır. En son ki başvuru sayısına göre İstanbul'da imar barışı için başvuru sayısı İzmir'den fazla, gecekondu da fazla olabilir ancak nüfusa ve konut sayısına oranla İzmir'in durumu da ortadadır. Çözümünün de yakın, orta hatta uzun vadede de olacağını zannetmiyorum. En son gecekonduları boyayacağız dendi:)

Yorumu oyla      4      3  
alen 35 18 Ekim 2019 Cuma 12:03

gürkan kısa zamanda okuma yazmanı geliştirmeni dilerim. yazdığım onca şeyden birini alıp kopyalaman hoş değil. iyi okursan neye dokundurduğumu görmüş olursun. ha kendini aktroll olarak görüyorsan senin bileceğin iş.

Yorumu oyla      5      4  
Gürkan 18 Ekim 2019 Cuma 11:39

İstanbul, Ankara'da daha çok gecekondu varmış. Eee? Ne yapalım? Bu İzmir'in ultra çarpık yapılaşmış bir şehir olduğu gerçeğini mi değiştiriyor? Ayrıca Ankara' ya da şok sık giderim; İzmir kadar kötü bir görüntü de yok. İzmir'in büyük bölümü, şehrin merkezi yerleri dahi dökülüyor. Bu gerçeği yokmuş gibi veya bilmem nerede de var diyerek mi çözmeyi planlıyorsun?

Yorumu oyla      7      11  
Aradaki Fark 18 Ekim 2019 Cuma 11:12

İstanbul BB Başkanı sayın Ekrem İmamoğlu 39 İlçe belediye başkanının aynı anda toplantıya davet ediyor. Halk süt projesini 39 ilçede yapacağım diyor. Toplu taşımada öğrencilerin aylık abonman kart ücretlerinde merkez ilçeler , çevre ilçeler olarak bir ayrımcılık var mı ? ( her öğrenci aylık 40.-TL ödüyor mu ? ) Kısacası İstanbul’un kaynaklarını 16 milyon İstanbulluya eşit şekilde harcanacağını söylüyor. Peki İzmir BB Başkanı sayın Tunç Soyer başlangıçta İzmir’de 11 merkez ilçe belediye başkanları ı ile 19 çevre ilçe belediye başkanlarını ayrı ayrı toplantıya davet etti . Sayın Tunç Soyer Temizlik kampanyasını Ağustos ayında sadece 11 merkez ilçede başlattı .( Diğer ilçeler ya tertemiz, yada temizliğe ihtiyaç yok herhalde ! ) İzmir’de süt kuzusu projesinin alt yapısı olduğu halde şu anda İzmir’in 30 İlçesinde ihtiyaç sahibi ailelerin çoçuklarına süt yardımı yapabiliyor mu ? İzmir’de toplu taşımada 11 merkez ilçedeki İzmir BB ait toplu taşıma aracına ilk binişten sonraki 90 dk. süresince binişler için bedava aktarma hakkı verilirken ; çevre ilçelerdeki İzmir BB ait otobüslere ilk binişten sonraki 90 dk. süresince ( çevre ilçelerde gittiğin kadar öde uygulamasına geçildiği halde )— ( çevre ilçelerin 90 dk. aktarma hakkı 10.02.2016 tarihinde İzmir BB meclisince iptal edildi ) ücretsiz aktarma hakkı iade edilecek mi ? Kısacası İzmir BB’si İzmir’in kaynaklarını şu an itibariyle 4,5 milyon İzmirliye eşit harcamıyor. Kesintisiz 15 yıl CHP ‘li Belediye Başkanı tarafından yönetilen İzmir’de 2019 Mart yerel seçimlerinde sayın Tunç Soyer’in ittifakla aldığı oy oranı % 58 . Oysa 2009 Mart yerel seçimlerinde CHP ,si dolayısıyla sayın Aziz Kocaoğlu tek başına( ittifaksız ) % 55 oy oranı ile İzmir BB Başkanı seçildi . İzmir BB Başkanı Sayın Tunç Soyer başarılı olur mu ? İzmir BB kaynaklarını önümüzdeki 4,5 yıl içinde 4,5 milyon İzmirliye adil ve hakkaniyetli harcarsa başarılı olmaması için neden yok .Ancak sayın Tunç Soyer İzmir BB Başkanı seçildiğinden bugüne kadar henüz önemli bir hizmete , projeye imza atmadı. Sonuç olarak başarı ve başarısızlık 2024 Mart İzmir yerel seçimlerinde belli olur . 01.Kasım 2019 itibariyle İzmir’deki 60 yaş kartlılara toplu taşıma ücreti zammı hayırlı olsun “ İzmir emekli oranının yüksek olduğu bir kent. Emekliler sadece dar gelirlilerden oluşmuyor . Geliri yüksek olan emekli oranı da yüksek . Dar gelirli emeklilerimiz için İzmir BB getirdiği imkanlar var. İzmir halkı makul olanı anlayışla karşılar. 17 ay öncesinin fiyatları ile toplu taşımanın yürümesi mümkün değil “ İzmir BB Meclisi CHP grup sözcüsü .

Yorumu oyla      4      10  
tuna 18 Ekim 2019 Cuma 10:54

ben izmirdeki körülerin altında akan derelerdeki pislikleri senelerdir goruyorum. gerek buyuksehir gerekse ilçe belediye baskanları buralaır temizlemiyorlarsa belediyecelikleri tartısılmaz bile cunku yoktur buraları temizlemek için ne iktidar desteğine ne de halk destegine gerek vardır koltuklaırndna kalkıp çiğli atasanayi içinden gecen derenin yatagına baksınlar izmirin neresinde dere varsa bakın coplukten gecilmiyor

Yorumu oyla      5      9  
İzmirli 18 Ekim 2019 Cuma 09:35

Peki Tunç Soyer’in yaptıklarını say desek tık yok.! Haa pardon Kültürpark’a Pazar açmak .

Yorumu oyla      7      14  
İzmirli 18 Ekim 2019 Cuma 09:32

Bu kıyaslama kentlere göre değişebilir. Ancak dürüstlük, hizmet ve kalite her yerde aynıdır. İstanbul ve Ankara’da seçimi aday kazanmıştır. Ancak İzmir’de seçimi parti kazanmıştır. İmamoğlu ve Yavaş İzmir’den aday olsaydı seçimi kazanırdı. Peki ya Soyer İstanbul ve Ankara’da seçimi kazanabilir miydi? Kesinlikle imkansız. Bir de cumhurbaşkanı adayı falan diye yazıyorlar Soyer için, komedi. Sonuç olarak Ankara ve İstanbul iyi çalışıyor, İzmir yalnıza ŞOV!

Yorumu oyla      6      11  
Mehmet79 18 Ekim 2019 Cuma 09:29

Neden toz kondurmamayı tercih edelim ki? Eleştirilecek yönleri varsa elbette eleştirilecek ki hatalardan dönebilsinler. Sonra iktidar seçmeninden ne farkınız kalır?

Yorumu oyla      7      3  
ibrahim 18 Ekim 2019 Cuma 09:27

iddia ediyorum, Tunç Soyer İzmir tarihinde karşılaşabileceğiniz en kötü belediye başkanıdır. Daha şimdiden zamanıda eleştirdiğimiz Aziz Kocaoğlu'nu mumla aratır hale gelmiştir. 7 aydır ne yaptı ben sayayım, bisiklet deyip durdu, pagos üretici pazarı deyip durdu, arka sıradakilere öncelik vereceğim dedi, arka sıradakilerin hayatını zehir etti, katılımcı yönetim dedi, üç beş kişiyle yaptığı toplantılarda görüntü verdi, PKK için hiç çekinmeden ağlayıp durdu, söylemleri hep bu yönde oldu, önceki dönemde neredeyse bitmiş olan F.Altay alt geçit inşaatını hala bitiremedi, parası hazır sadece bir imza lütfen dediği Buca metrosu için "para arayışımız sürüyor" diye açıklama yaptı, otobüs bakımlarını tasarruf tebdirleri adı altında minimum düzeye indirdi, koca yaz insanlar ter içinde yolculuk yaptı ya da arıza yüzünden yolda kaldı, körfez temizliği için "o kendi kendini temizler" dedi beklemeye başladı, onca yer dururken şatoyu kendi lojmanı yaptı, her gün binbir zorlukla ve üst üste binmek zorunda kaldığımız otobüsler için şikayetlere "baktık ve yeterli gördük" deyip geri çevirdi. Bu listeyi daha epeyce uzatabilirim ama şimdilik burada keseyim.Eğer Tunç Soyeri seviyorsanız sevin sorun değil, ama şimdiden kendine gel demedikten sonra iş işten geçmiş olacak demedi demeyin.

Yorumu oyla      6      15  
alen35 18 Ekim 2019 Cuma 09:04

bu kıyaslama konusunu neye göre yazdıgınıza göre değişir. Ancak ben sosyal medya ve internet ortamına göre yazdıgınızı düşünüyorum ve buna göre birşeyler yazmak istiyorum. Şimdi sayın karabel Malumunuz AKP nin elinde artık halkı gaza getirecek çok fazla koz kalmadı. dolayısı ile sosyal medya üzerinden çok fazla algı kasıyorlar. Eskiden ve az da olsa halen daha izmir için CHP belediyesinin başarısızlıgını gösterme üzerine"""" eskişehir de CHP belediyesi"""" diye kıyaslama yaparlardı. oysaki eskişehir izmirin bir metropol ilçesi büyüklüğünde bir şehir.az biraz beyni olan insan zaten kıyaslanmıyacagını bilir. şimdiye bakınca CHP büyükşehirleri aldı ve bu eskişehir kozu ellerinde patladı. peki ellerinde ne kaldı? bir tanesi HDPKK kozu diğeri de 3 büyükşehrin belediye başkanlarını versus yapmak! sosyal medya da binlerce AKtroll Ekrem imamoğlu vs Mansur yavaş karşılaştırması kasıyor.burada amaç Mansur yavaşı çok daha iyi bir belediye başkanı olarak gösterip( ki bence de öyle) Her kesime hitap eden ,her kesimden oy alabilen ve en az mansur yavaş kadar da başarılı bir belediye başkanı olan Ekrem imamoğlunu itibarsızlaştırma kampanyasıdır. böylece olası bir CB seçimin de yıkıcı üstünlük kurması beklenen Ekrem imamoğlunu seçime sokmamaktır. yada seçime girse bile kaybetemesini saglamaktır. AKP seçim çalışmalarını meydandan değil. Muhalif kesimin çok daha iyi fazla kullandıgı sosyal medya ve internet ortamından yürütüyor. AKP ye çalışan yüzlerce irili ufaklı çağrı merkezleri mevcut. yani maaşlı troller diyoruz bunlara. bunların büyük bir kısmı sosyal medya da . diger bir kısmı da ekşi sözlük,donanım haberve çeşitli forumlarda CHP li adı altında zıt yorumlar kasarak algı operasyonları yapıyorlar. Özelikle ekşi sözlük okuyanlar """" CHP liyim ama mansur yavaş ,ekrem imamoğlun dan çok daha iyi"""" gibi kıyaslamalara bir çok kez lşahit olmuşlardır. zaten yeni taktikleri de bu!!! CHP li adı altında algı kasıyorlar. Son olarakta şunu söylemek istiyorum. Açıkçası ben tunç soyer i kimse ile kıyasladıklarını görmedim . Açıkçası artık AKP nin izmirden de vaz geçtigini düşünüyorum. ilk önce binali,sonra zeybekçi eeee kim kaldı geriye? yani izmir ile ilgili tek algı kasabildikleri şey "izmir köy" muhabbeti yapmaktır. geçenki yazınızdan mesela yorum yapan troller. halen daha bir köy ün nasıl ihracatta 2. olabildigini, nasıl türkiyenin en fazla beyaz yaka göçü alan şehri olabilgini ve sayılacak bir çok şeyi açıklayabilmiş değiller. işte Bu karşılaştırma algısına benziyor! mansur yavaş ekrem imamoğlun dan iyi eee? niye daha iyi ? cevap yok! bir çok soruya cevapları yok! izmri köy ! pek neden köy? buna da cevap veremiyorlar. haa bir tanesi şunu yazıyor gece kondu vs.. ee diyorsun TUİK bakın TUİK bir devlet kurumudur ve tuik verilerine göre İStanbul ve anakra da izmirden çok daha fazla gecekondu var. hatta nüfusu izmirden 1.5 miylon daha az olan bursa da neredeyse izmirdeki kadar gecekondu ve kaçak yapı mevcut ama trolelre göre izmir köy! Algı böyle kasılıyor sayın karabel!!! gerçek olmayan bir şeyi varmış gibi gösteriyorlar.

Yorumu oyla      13      5