YORUMLAR
Toplam 13 yorum var. Onay bekleyen yorum yok.
ibrahim 19 Haziran 2019 Çarşamba 18:03

alen35 kardeşim, medeni dediğin yerlerde evsiz, ipsiz sapsız, serseri yokmu sanıyorsun. Bu parklar ve etrafı belkide dünyanın en tehlikeli insanlarıyla dolu. Biz yine bu konuda şanslı bile sayılırız. Hem senin dediğin gibi bile olsa nerde kaldı İzmir örneği. O zaman İzmir şöyle, insanı böyle dememek lazım. Biz her yeri duvar ile koruyacaksak işimiz var demektir. Şuanda biz oğlumla hemen hemen hergün Celal Atik spor salonuna gidiyoruz. Bazen antrenman saatleri geç saatte bitiyor. Siz duvarın fuar içini koruduğunu mu sanıyorsunuz. Gündüz ayrı bir dert, akşam ayrı. Duvar falan hikaye.

Yorumu oyla      2      4  
alen35 19 Haziran 2019 Çarşamba 15:26

İbrahim kardeşim hyde park ve central park ı örnek gösteriyorsun da burası izmir olsa da sonuç olarak türkiye de yaşıyoruz. Bizim o medeniyete ulaşmamız için daha 40 yıl falan var. hani izmirin medeniliğinden dem vurupta türkiye de yaşadıgınızı unutmayın. ayrıca izmirin o medeniliği 10 sene önceki 3 milyonluk izmir de kaldı. bugün izmir günlük giriş çıkışlar ve tatilciler ile birlikte 5milyondan fazla nüfus basıyor malesef.

Yorumu oyla      8      3  
Gürkan 19 Haziran 2019 Çarşamba 12:16

Duvarlar kalsın ancak en azından beton görüntüsü yeşil örtü ile engellenebilir.

Yorumu oyla      5      4  
muhalif 2 19 Haziran 2019 Çarşamba 12:06

kültürparkın resmi 5 kapısı yanında 3 kapısı daha var.. 2 si yeraltı otoparkına giriş ve çıkış için kullanılan kakramanlardaki 2 giriş çıkış ile, mürselpaşa bulvarındadan fuar hollerine ağır araçların giriş yaptığı 3.kapısıdır.

Yorumu oyla      3      2  
Zuhal Sütçü 19 Haziran 2019 Çarşamba 11:53

Akıl tutulması yaşanıyor duvarları yıkmak ne demek.

Yorumu oyla      6      4  
Duvarları yıkmak 19 Haziran 2019 Çarşamba 11:37

İzmir’de fuarın ( Kültürpark ) duvarları yıkılmasın ; yıkılacaksa toplu ulaşımdaki sınırsız 90 dk aktarma hakkı uygulamasında 10.02.2016 tarihinde başlatılan merkez ilçeler , çevre ilçeler ayrımcılığının duvarları yıkılsın . Adalet yürüyüşünün üzerinden 2 yıl geçti ama İzmir BB ni yönetenler bugüne kadar bu adaletsiz uygulamayı düzeltme çabasına girmediler . Merkez ilçelerde toplu ulaşım araçlarına ( İzban , metro, vapur, tramvay , otobüs ) ilk binişten sonraki 90 dk süre içindeki binişler ücretsiz ( bedava ) , çevre ilçe belediye otobüsleri dolmuş gibi indi bindi para para . Neden herkes gittiğini ödemiyor ? Şimdi bu ayrımcı uygulamaya göre CHP genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği adalet yürüyüşü bir anlam ifade ediyor mu ? Anlaşılan dini bayramlar dışında ( bayramda ayrımcılık yapılmadan herkese eşit ücretsiz ) toplu ulaşımda İzmir’in nimetleri eşit paylaşılmayacak Gelecek bayramlarda çevre ilçe otobüsleri ücretli olsun ki hem merkezden Seferihisar, Urla v.b gibi ilçelerde denize girmek için belediye otobüsü ile ücretsiz gidip gelenler bu ayrımcılığı farkederler , hemde İzmir BB normal günlerde çevre ilçelerde uyguladığı “ aktarma geçersiz “ uygulaması ile çelişkiye düşmeden bütünlük sağlar .

Yorumu oyla      3      4  
muhalif 19 Haziran 2019 Çarşamba 11:37

kültürpar yani halkın deyimiyle FUAR izmirin simgelerinen biri,hani dediler ya birisinin arka bahçesi olacak.. evet kültürpark bulunduğu çevrenin ve izmirin arka bahçesidir.şehrin belleğidir. günümüzde fualar panayırdan çıkıp, ihtisas fuarlarına dönüşmüş, tüm dünya da böyle.şehir planlamacıları odası başkanı şimdi çıkmış "burada fuar düzenlemeyin zarar veriyor" peki 87 yıldır zarsr verdi mi? bu ney,n kafasıdır.burada İEF. ile KİTAP fUARI düzenleniyor, başkan kalabalıktan mı şikayetçi acaba? bıakın buna "çok bilmişler" değil, İzmirli karar versin. gerekirse yerel referandum yapılsın. fuarın duvarlarına gelince duvarların yıkılması halinde ne olur diye düşündüğümde, duvar çevresindeki botanik yok olur, düzensizlik olur, büyük ihtimalle "otoparka" dönüşür, buyur bir deneyin, ne olacağını görün. sözüm ona koruyacağız dediğiniz kültürpark neye dönüşür....

Yorumu oyla      5      2  
Sarı Çizmeli Memed'A. 19 Haziran 2019 Çarşamba 10:54

Duvarı yıkmayın, çünkü çok geçmeden yenisini yapacaksınız (2x2=4 gerçeği kadar eminim)... Duvar yıkımı ve olası yeni duvar için harcanacak parayı İzmir'in altyapısına harcayın... Görmüyor musun sular seller götürüyor güzelim kenti, b.q götürüyoooorrrr!!!

Yorumu oyla      2      5  
ibrahim 19 Haziran 2019 Çarşamba 10:23

bende tam tersini düşünüyorum. Fuar alanının duvarları tamamen yıkılmalı. Lafı geldimi İzmir'li şöyle böyle farklıdır deyip övünüyoruz. Ama duvar kalkarsa fuar talan edilir diye de ekliyoruz. Olurmu öyle şey. Dünyadaki hyde parkta, central parkta duvar mı var.

Yorumu oyla      5      9  
izmirli 19 Haziran 2019 Çarşamba 09:50

fuarıma dokunamazsınız..fuarın duvarları da yıkılamaz... yıkılacaksa üçkuyulardaki ucube,adı bile izmirli olmayan çirkinlik abidesi "istinye park" yıkılsın,o alan yeniden halka kazandırılsın.. başlatmayın talanınızdan...

Yorumu oyla      4      4  
ST 19 Haziran 2019 Çarşamba 08:45

Hangi ileri zeka fuar duvarlarını yıkmayı düşünüyor acaba. Fuar alanı itin uğursuzun, magandaların, kötü niyetlilerin kolayca girip çıktığı bir yer mi olsun isteniyor, saçmalık bu. Bunun yerine Kültürpark'a işlevsellik kazandıracak projeler üzerine kafa yorun.

Yorumu oyla      4      2  
19 Haziran 2019 Çarşamba 08:44

Niye inciraltına taşıyorsunuz? Çiğli'ye taşıyın. Herşeyi şehrin güneyine yapmakta üstünüze yok. Birazda kuzeyi görün kardeşim. Bu kadar bencillik olmaz.

Yorumu oyla      4      3  
ibrahim Yüncü 19 Haziran 2019 Çarşamba 08:29

Kültürpark'ın duvarlarını yıkmak parkı, şehre katmak anlamına değil! Şehri parka katmak anlamına gelir... Daha önceden görmedik mi Halka ait yeşil alanlar ne oldu..? En basit Örnek; Üçkuyular Pazar yeri... Önce halkın idi. Belediye Hizmet Alanı dediler kamulaştı. Kamulaşma bitti Ticari alan dediler 34 kat inşaat izni verenler hiç utanmadan aramızda dolaşıyorlar. Güzel İzmir, bu yüksek gökdelenlerle karanlığa gömülecek...

Yorumu oyla      8      3