YORUMLAR
Toplam 15 yorum var. Onay bekleyen yorum yok.
Habip çiftçi 22 Mart 2019 Cuma 16:32

Ben babamın Mehmet çiftçinin onca tedbirsiz ve ihmalsizliklerin ve para rant peşinde koşanların kurbanı olduğunu biliyorum tonlarca demirin ve balcıgın içinden 3 gün sonra babasının cansız bedenini kucağına almış bir evladım eminim ne devlet nede yetkili kurumlar hesap sormayacaklar bizi avutupbu olayı unutturacaklar ama unutmasınlar herkesin ve herşey in tek sahibi Allahtır

Yorumu oyla      0      0  
izmirli 14 Mart 2019 Perşembe 11:07

tüm sorumluluk barankaya inşaata aittir

Yorumu oyla      1      0  
Snmmm 14 Mart 2019 Perşembe 09:01

Insaatin yapilmakta oldugu alan halkapinar golu mevki diye gecen yani cok degil 50 yil oncesine kadar gol ve mesire alani olan kaynak suyu olan genis bi ada mahalle... Izmir d3 bi donem su sikintisi olunca bu alanda ki golden saglanmis su sonrasinda da kontrolsuz su cekildigi icin alan batakliga donusmus sonrada kurutulup ustune mahalle kurulmus.. Butun mahallenin zemini zaten sorunlu yer sulak bi alan butun evlerde nerrdeyse kuyu var bundan 15 20yil oncesinde mahallenin irtasindan dere gectigini 30 lu yaslarda ki sakinler bile hatirliyor... Uzun anlattim ama durum buyken 3 4 katin ustunde yapi yok zaten mahallede ve zeminden dolayi en ufak depremin asiri aiddetli hissedilen bi yerken boyle buyuk bi insaata kalkismak ve gerekli zemin onlemlerini almamak inanilmaz bi sorumsuzluk ve zaten kazaya davetiye cikarmakti... Insaat 3 yildir devam ediyor ve zemin balcik halinde cikan su ile bas edemiyorlar surekli sorun yasaniyor mahallede yasayanlar olarak sahidiz ama buna ragmen insaat devam etti ve sonuc bu... Burda izmir buyuksehir belediyesinden bu sekilde bir insaat bu zemi in uygun olmamasina ragmen ya da bu nitelikte bi zemine uygun insaat calismasi yapmayan firma , izmir buyuksehir belediyesi baskani fen isleri muhendis denegci firma bu insaata izin veren sahis kurum hepsi sorumlu bu durumdan arastirilmali ve hesap vermeliler... Boyle bi zeminde bu capli bi insaata izin verilmis olmasi ilhinc..insaatin zeminin gerektirdigi sekilde malzeme teknik vs ile devam ettirilip ettirilmedigi hepsi sorusturulmali ve bu insaat alaninin cevreside guvenli mi buna bakilmali cunku hergun binlerce insanin gectigi ve yolda surekli cokmeler gozlemlenen bi alan daha buuk facialara bile neden olunabilir bu zeminle bilincsizce oynanmasi.... Umarim isciler sagsalim cikar ve umarim bu is iki gucsuz muhendisin iscinin memurun ustune yikilip asil sorumlularin olaydan siyrildigi bi olay olmaz... insan hayati ranta kurban edilmez... ve uygun olmayan zemine insaat yapio hem kamu kaynaklarini bosa harcayan hem bi takim firmalari kisileri zengin edip halkinda can guvenligiyle oynanan bi alan olmaz buralar..

Yorumu oyla      0      0  
barış 13 Mart 2019 Çarşamba 22:53

hala siyaset yapıcam diye İBB diyen var.Allah ıslah etsin hepinizi

Yorumu oyla      0      0  
bilinsin 13 Mart 2019 Çarşamba 22:43

Kazanın yasal sorumlusu hem yüklenici hem de denetimci firmadır. Bekçilerin girmemeleri gereken yere girmiş olmaları olayı kaza niteliğini değiştirmez. Basın açıklamasını yüklenici değil iş sahibi yapar. Nedeni ne olursa olsun, ölümle sonuçlanmıştır, sorumlularının cezalandırılmaları gerekir. İnsan yaşamı her tür siyasi kaygının ötesindedir, bizler şimdi partili filan değil, insanız ve ölenlere rahmet, yakınlarına sabır diliyoruz. Kolay iş değil, insan yaşamı bu!

Yorumu oyla      0      0  
Çarşı 13 Mart 2019 Çarşamba 18:53

Sorumlu Barankaya ama açıklamayı ibb yapıyor. Hem de olmayan aşırı yağmur üzerinden!!

Yorumu oyla      5      5  
.. 13 Mart 2019 Çarşamba 14:43

Yasal olarak İş Güvenliğini alması gereken BARANKAYA firmasıdır. Aynı zamanda Bu iş kapsamında çalışan tüm çalışanların sorumluluğu SGK, İSG ve tüm yasal zorunluluk Firmaya aittir. Bunu denetleyende Denetleme firmasıdır. Çaşılanların hiç biri İ.B.B çalışanı değildir. Hemen

Yorumu oyla      24      5  
ahmet 13 Mart 2019 Çarşamba 14:00

yatacak yerin yok ibb...

Yorumu oyla      8      36  
ibrahim 13 Mart 2019 Çarşamba 13:00

1- 69 yaşında güvenlik görevlisi mi olur ya. 2- Belediye tarafından yapılan açıklamada "115 kapasiteli" ibaresine neden gerek duyuldu. Faciadan da mı reklam çıkaracaksınız. Yuh yani.

Yorumu oyla      8      16  
Lombak 13 Mart 2019 Çarşamba 12:45

Göçük gündüz saatlerinde işçiler çalışırken meydana gelse sorun olmazdı gibi zeka fışkıran bir anlama geliyor dediklerin. İlginç. Oysa açıkça güvenlik tedbirleri alınmamış. Belediye sorumlu.

Yorumu oyla      4      18  
ahmet 13 Mart 2019 Çarşamba 12:41

Bu inşaatı BARANKAYA yapıyor ve açıklamayı onlar yapmalı. ne metro ne de Büyükşehir Belediyesi

Yorumu oyla      22      3  
TC misafir 13 Mart 2019 Çarşamba 12:09

Neden gerekli tetkikler yapılıp önlem alınmaz? Bu ülkede bu tür kazalara her zaman rastlamak zorunda mıyız? Umarım bekçiler sağ salim kurtulurlar.

Yorumu oyla      16      0  
sezarın hakkı sezara 13 Mart 2019 Çarşamba 11:56

afedersiniz ama 2 bekçnini inşaat alanının içinde ne işi var? işçiler bile çalışma saatleri dışında inşaat alanına girmezken 2 bekçnini orada olması düşündürücü. umarım sağ kurtulurlar.

Yorumu oyla      17      2  
volkan 13 Mart 2019 Çarşamba 11:16

bu insaat niye bitmedi belediye aciklama yapsin

Yorumu oyla      5      17  
Sarı Çizmeli Memed'A. 13 Mart 2019 Çarşamba 11:15

Umarız ve dileriz kayıp olmaz.

Yorumu oyla      16      2