İzmir’de afet: Sel karayolunu yuttu!
İzmir’de afet: Sel karayolunu yuttu!
İzmir’de kuvvetli sağanak yağış hayatı olumsuz etkiliyor. İzmir’de kamuoyunda ‘ölüm yolu’ olarak bilinen Tire-Belevi Yolu’nda sel nedeniyle köprü çöktü. Araçlar mahsur kaldı. Kınık ilçesinde ise etkili olan yağış nedeniyle Karadere Çayı taştı. Çay üzerindeki köprü sular altında kalarak ulaşıma kapandı.
11 Ocak 2019 Cuma  10:03

İzmir'in Tire ve Selçuk ilçeleri arasındaki yolda taşkın nedeniyle bazı araçlar mahsur kaldı.

Kent genelinde birkaç gündür etkili olan sağanak, bazı yerlerde taşkınlara neden oldu. Tire ile Selçuk ilçeleri arasındaki Alaylı Mahallesi Aytaşı mevkisinde taşkın nedeniyle kara yolu ulaşıma kapandı. 

Bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi ve iş makinesi yönlendirildi. 

HAVA RAPORU: YAĞIŞLAR NE KADAR SÜRECEK?

- İZMİR'İ YAĞMUR VURDU!

Yolun kapalı olması nedeniyle uzun kuyruklar oluştu. Jandarma ekipleri de bölgede önlem aldı, vatandaşları uyardı. 

Ekiplerin yolu açmak için yürüttüğü çalışmalar sürüyor.

Alaylı Mahallesi Muhtarı Osman Kaynaş, en son 20 yıl önce bölgelerinde böyle bir olayın meydana geldiğini, yolun tamamen taşkın nedeniyle kapandığını belirtti.

Kaynaş, Tire'ye Selçuk yönünden gelen araçların geri çevrildiğini söyledi. (AA)

KINIK'TA AFET
Kınık ilçesinde, dün sabah sabahlayan ve aralıklara devam eden sağanak yağmur gece saatlerinde etkisini daha da artırdı. Yağmur nedeniyle, Kocaömer Mahallesi sınırlarındaki Karadere Çayı'nda taşkın yaşandı. Çayın üzerindeki köprü, saat 02.00 sıralarında sular altında kaldı, yol ulaşıma kapandı. Kırsal Kocaömer ile Değirmencieli mahallelerini birbirbirine bağlayan yolun açılması için suların çekilmesinin beklendiği bildirildi.

Metoroloji yetkilileri, yağmurlu havanın cumartesi gününe kadar süreceğini bildirdi.

İzmir’in popüler sosyal medya adresi İzmir’de Çevirme Radar’da Tire yolundan yayınlanan görüntüler ise şöyle:Sayfa Adresi: http://www.egedesonsoz.com/haber/izmir-de-afet-sel-karayolunu-yuttu/999414