İYİ Parti de atama rüzgarı: Ege de 5 ilin başkanı belli oldu
İYİ Parti'de atama rüzgarı: Ege'de 5 ilin başkanı belli oldu
İYİ Parti'de 54 il başkanının ataması belli oldu. Ege Bölgesi'nde Aydın, Balıkesir, Denizli, Muğla ve Uşak'ın yeni başkanları belli oldu.
14 Eylül 2018 Cuma  12:42

EGEDESONSÖZ- İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, başlattıkları yeniden yapılandırma çalışmaları kapsamında, 54 il başkanının atamasının Genel Başkan Meral Akşener’in takdiri doğrultusunda gerçekleştirildiğini bildirdi.

Aydın, yaptığı yazılı açıklamada, Akşener başkanlığında toplanan İYİ Parti Başkanlık Divanının, 30 Ağustos'ta il yönetimlerinin istifası için tavsiye kararı aldığını hatırlattı.

Bu kapsamda, il yönetimlerinin istifalarını gerçekleştirdiğini belirten Aydın, "Yeniden yapılandırma çalışmaları kapsamında 54 il başkanımızın ataması Genel Başkanımız Meral Akşener'in takdiri ve başarı dilekleriyle onaylanmıştır. Planlı, şuurlu ve titiz bir yeniden yapılandırma çalışması yürütülmüş, istişare, görüşme ve değerlendirme süreçleri söz verdiğimiz gibi süratle, sonuçlandırılarak, belirlenen il başkanlarımızın atamaları yapılmıştır." ifadelerini kullandı.

Ege Bölgesi'nde ise 5 ilde atama gerçekleştirildi. Buna göre Aydın İl Başkanlığı'na Betül Akçanel, Balıkesir İl Başkanlığı'na Nedim Tuna, Denizli İl Başkanlığı'na Hasan Akgün, Muğla İl Başkanlığı'na İncilay Gezgin Şekerdağ, Uşak İl Başkanlığı'na Naci Yıldırım atandı.

 Sayfa Adresi: http://www.egedesonsoz.com/haber/iyi-parti-de-atama-ruzgari-ege-de-5-ilin-baskani-belli-oldu/991329