SİT arazileri vitrinde: Sakin Şehir de çifte satış!
SİT arazileri vitrinde: Sakin Şehir'de çifte satış!
Belediye, Sığacık Mahallesi, Akkum mevkiinde yer alan, mülkiyetine kendine ait olan ve yan yana bulunan 2 adet taşınmaz için satış kararı aldı. İki arsanın da 3’üncü derece arkeolojik sit alanı içinde bulunduğu belirtildi.
14 Eylül 2018 Cuma  10:05

Mehmet İŞLER /EGEDESONSÖZ- Seferihisar Belediyesi, Sığacık Mahallesi’nde yan yana bulunan 6 bin 108 ve 9 bin 19 metrekarelik arsa niteliğindeki taşınmazları satmak için harekete geçti.

Akkum mevkiinde yer alan arazilerin 3’üncü derece arkeolojik sit alanı içinde bulunduğu belirtildi. 6 bin 108 metrekarelik arsanın koruma amaçlı imar planında günübirlik tesis alanında kaldığı ifade edilirken, 9 bin 19 metrekarelik taşınmazın da koruma amaçlı imar planında ticari aktivite merkezi olarak ayrıldığı vurgulandı.

Günübirlik tesis alanında kalan arsanın muhammen bedeli 4 milyon 500 bin TL, ticari aktivite merkezi olarak ayrılan taşınmazın muhammen bedeli ise 6 milyon 500 bin TL şeklinde belirtildi.

İki arazi için ihaleler 3 Ekim 2018 Çarşamba günü, belediyenin başkanlık makamında gerçekleşecek. Sayfa Adresi: http://www.egedesonsoz.com/haber/sit-arazileri-vitrinde-sakin-sehir-de-cifte-satis/991302