Piriştina’dan kar mesaisi: Yolda kalanları kurtardı, köylere ekmek götürdü
Piriştina’dan kar mesaisi: Yolda kalanları kurtardı, köylere ekmek götürdü
Yoğun kar yağışı Buca’da yaşamı felç ederken Belediye Başkanı Piriştina personelini ve vatandaşı yalnız bırakmadı. Gündüz yolda kalan vatandaşlara yardım eli uzatan Başkan gece de köylerde ekmek dağıttı.
11 Ocak 2017 Çarşamba  10:44

EGEDESONSÖZ - İzmir’i haftanın ikinci günü etkisi altına alan kar yağışı hayatı felç etti.

Kentin birçok ilçesinde ulaşıma darbe vuran kar Buca’da da büyük sıkıntılara yol açtı. Belediye yolları açmak için seferberlik ilan ederken Başkan Levent Piriştina da gece geç saatlere kadar personeliyle mesai yaptı.YOLDA KALANLARI KURTARDI, KÖYLERE EKMEK GÖTÜRDÜ

Gün boyunca ekiplerinin çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Piriştina, araçları yollarda kalan vatandaşların da adeta imdadına yetişti. Başkan Piriştina, araçları yolda kalan bir aileyi kendi aracına alarak, gidecekleri yere ulaştırırken, okula gitmek için yola çıkan Buca Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde okuyan 3 öğrenciyi de okullarına bıraktı.

Piriştina gece ise ilçenin yolları kapanan köylerinde mesai yaptı. Yoğun kar yağışı nedeniyle fırınların ekmek ulaştıramadığı köylere yardıma gitti.

Piriştina, “Zorlukları birlikte aşıyoruz” diyerek vatandaşlara ekmek dağıttı.Sayfa Adresi: http://www.egedesonsoz.com/haber/piristina-dan-kar-mesaisi-yolda-kalanlari-kurtardi-koylere-ekmek-goturdu/943253