O hastanede flaş iddia... Başhekimden ‘hiçbirinize konuşma hakkı vermiyorum’ çıkışı!
O hastanede flaş iddia... Başhekimden ‘hiçbirinize konuşma hakkı vermiyorum’ çıkışı!
Nevvar Salih İşgören Alsancak Devlet Hastanesi yöneticilerinin personele baskı uygulamasının sendika temsilcileri tarafından açıklanması sonrasında flaş bir gelişme yaşandı. Sergilenen tepkinin ardından hastane yöneticileri ve sendika temsilcileri bir araya geldi. Başhekimlik odasında gerçekleşen toplantıda taraflar sonuç alamadı ve sendika temsilcileri tutanak oluşturdu. Başhekim Yaşar’ın, ‘Hiçbirinize konuşma hakkı vermiyorum, gidin hakkınızı mahkemede arayın’ dediği ve üye tespit komisyonunu işlevsiz bıraktığı iddia edildi.
16 Mayıs 2019 Perşembe  13:17

Mehmet İŞLER /EGEDESONSÖZ- Nevvar Salih İşgören (NSİ) Alasancak Devlet Hastanesi yöneticileri tarafından personellere mobbing ve sendikal baskı uygulandığı iddia edilmişti. Hastane bahçesinde sendika temsilcilerinin gerçekleştirdiği basın açıklamasında Başhekim Uz. Dr. Zeki Yaşar’a çağrıda bulunulmuştu.

Personellerin sosyal medya paylaşımları üzerinden baskılama ve usulsüz görevlendirmeler yapıldığını iddia eden sendika temsilcileri kendilerine tehditler ve hakaretler yöneltildiğini öne sürerek yargı sürecini başlatacaklarını açıklamıştı.

Demokratik Sağlık Sen İzmir İl Başkanı Ahmet Doğruyol konuyla ilgili detaylı bilgilendirmede bulunurken Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası Şube Başkanı Adem Sarıçoban ve sendikaların temsilcileri de yaşananlar karşısında tepkilerini ortaya koymuştu. Öte yandan Sevgin Çakır isimli memur baskıyla karşılaştığını aktarırken Başhekim Yaşar’a seslenmişti.

Gelinen süreçte 16 Mayıs Perşembe (Bugün) saat 09:30’da başhekimlik odasında toplantı gerçekleştirildiği belirtildi. Sendika temsilcileri ve hastane yöneticilerinin bir araya geldiği görüşmede Başhekim Yaşar’ın kullandığı iddia edilen sözler dikkat çekti. Sendika temsilcileri bu aşamadan sonra oluşturdukları tutanak ile birlikte savcılığın yolunu tutacaklarını açıkladı.

Tutanakta yer alan ifadelere göre toplantının açılış konuşmasını Başhekim Yaşar yaptı. Yaşar’ın odada, ‘Hiçbirinize konuşma hakkı vermiyorum, gidin hakkınızı mahkemede arayın’ dediği ve üye tespit komisyonunu işlevsiz bıraktığı iddia edildi.Sayfa Adresi: http://www.egedesonsoz.com/haber/o-hastanede-flas-iddia-bashekimden-hicbirinize-konusma-hakki-vermiyorum-cikisi/1009382