Ege nin devi 3 ayda 2 kez konkordato ilan etti!
Ege'nin devi 3 ayda 2 kez konkordato ilan etti!
Geçtiğimiz Aralık ayında konkordato ilan eden Denizli merkezli Pekdemir Çiftliği Büyük Mağazacılık Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi'nin sürecinde flaş bir gelişme yaşandı. Şirketin iki aylığına daha talep ettiği ikinci konkordato talebi de mahkeme tarafından olumlu karşılandı. 
15 Nisan 2019 Pazartesi  12:28

Mehmet İŞLER /EGEDESONSÖZ- Türkiye’de döviz kurunda son dönemde yaşanan dalgalanma, liranın değer kaybetmesi çok sayıda işletme ve kuruluşu zor durumda bıraktı. Ticari hayatın olumsuz etkilenmesi sonucunda Ege Bölgesi’nde ve İzmir’de dev kuruluşların bazılarının konkordato ve iflas etmesi bazılarının da satış kararı alması dikkat çekti.

Son olarak Denizli merkezli marketler zinciri Pekdemir 2018 yılının Aralık ayında ilan ettiği konkordato talebini yineledi. Aydın, Antalya ve İzmir'de de şubeleri bulunan dev işletme ilk olarak geçtiğimiz Aralık'ta konkordato başvurusu yapmış ve mahkeme 3 aylık geçici mühlet kararı vermişti. 

Gelinen noktada Pekdemir Çiftliği Büyük Mağazacılık Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından mahkemeye iletilen konkordatonun 2 ay daha uzatılması talebine olumlu cevap verildi. 

Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından alınan, 'Konkordato geçici mühlet kararının uzatılmasına ilişkin ilanen tebliği' kamuoyuyla paylaşıldı.Sayfa Adresi: http://www.egedesonsoz.com/haber/ege-nin-devi-3-ayda-2-kez-konkordato-ilan-etti/1006894