CHP İl Başkanı Yücel’den ‘tanzim satış’ çıkışı!
CHP İl Başkanı Yücel’den ‘tanzim satış’ çıkışı!
Artan gıda fiyatları sebebiyle hükümetin aldığı önlemler arasında olan Tanzim Satış noktaları ile ilgili olarak CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel açıklamalarda bulundu.
11 Şubat 2019 Pazartesi  16:45

EGEDESONSÖZ- Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, artan gıda fiyatları nedeniyle hükümetin aldığı önlemler arasında bulunan tanzim satış noktaları için sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı.

Geçmiş yıllarda İzmir’de tanzim satışı yapıldığını hatırlatan Başkan Yücel, “İlk tanzim satışı 1973'te İzmir'de CHP'li belediye gerçekleştirdi. Amaç üreticiden tüketiciye doğrudan bir köprü kurup, vatandaşın daha ucuz sebze, et, meyve almasıydı. Tarımı, ekonomiyi bitiren kendileri değilmiş gibi 46 yıl önce uyguladığımız projeyi yeniymiş gibi sunuyorlar. Gerçi 1987'de açılan Adnan Menderes Havalimanı'nı da kendilerinin yaptıklarını iddia ediyorlardı. Ya kafalar karışık ya anketlerde durum kötü” ifadelerini kullandı.Sayfa Adresi: http://www.egedesonsoz.com/haber/chp-il-baskani-yucel-den-tanzim-satis-cikisi/1001892