İzmir adayları vitrinde: Kılıçdaroğlu Büyükşehir i örnek gösterdi, hükümete yüklendi!
İzmir adayları vitrinde: Kılıçdaroğlu Büyükşehir'i örnek gösterdi, hükümete yüklendi!
Seçim bildirgesinin açıklandığı ve adayların tanıtıldığı toplantıya İzmir'den de çıkarma yapıldı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada İzmir Büyükşehir'i örnek gösterdi, hükümete yüklendi.
10 Şubat 2019 Pazar  11:55

CHP, seçim kampanyasının startını Ankara'da düzenlediği aday tanıtım toplantısında veriyor. 

Seçim bildirgesinin de açıklandığı toplantıya İzmir'den de çok sayıda isim katıldı. CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer, ilçe belediye başkan adayları, milletvekilleri ve ilçe başkanları Ankara'ya çıkarma yaptı.

- İŞTE CHP'NİN 12 MADDELİK SEÇİM BİLDİRGESİ!

KILIÇDAROĞLU İZMİR'İ ÖRNEK VERDİ
Toplantıda bir konuşma yapan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Büyükşehir'i örnek gösterdi, hükümete yüklendi. Kılıçdaroğlu, "Merkezi hükümetin İzmir’de yaptığı Sabuncubeli Tüneli’nin 536 milyon lira maliyeti var. Benzer tünel, 2,5 kilometre Büyükşehir yapıyor. 110 milyona yapıyor... Birisinin kilometresi 134 milyon... Büyükşehir’in ki 44 milyon... Saray belediyeciliği ile halk belediyeciliği arasındaki farklardan biri bu" dedi.

Konuşmaların ardından adaylar tek tek kürsüye davet edildi ve aday tanıtım toplantısı tamamlandı.Sayfa Adresi: http://www.egedesonsoz.com/haber/izmir-adaylari-vitrinde-kilicdaroglu-buyuksehir-i-ornek-gosterdi-hukumete-yuklendi/1001796