Harun ÖZDEMİR
Türk solu İslâmcı olabilir mi?!
11 Temmuz 2016 Pazartesi

Biz İslâmcılar, eskilerde bir solcuyu İslâm’a davet ederken “İnanmayan biri, tövbe edip kelime-i şehadet getirirse bütün günahları af olur, hayata yeni doğmuş gibi günahsız başlar” derdik!  

Sömürünün her türlüsüne karşı emekten, haktan ve adaletten yana… aklı, bilimi ve sosyal gerçekleri önemseyen bir solcunun Müslüman oluşunun çağımızda Hz.Ömer’in İslâm oluşu gibi bir etki yapabileceğine inanırdık.

Bir Müslümanın İslâmcı olması, bu etkiyi yaratamazdı. Kuran, “Ey iman edenler, iman ediniz…”(4/136) demişti ama nedense bu ayet bizler üzerinde sarsıcı bir etki yapmıyordu! Bir yerlerde bazı şeyler hep eksikti. Eksik olan neydi; aramızda bunu bilen de yoktu!

Solcuların sürekli eleştirdikleri Müslümanın akıldan ve bilimden uzak olma halini pek anlayamıyorduk! Bu adamlar ne demek istiyor, diye bir gündemimiz de yoktu! En akıllımız ise Dostoyevski’yi kaynak göstererek “Bir matematikçi Allah’ın olmadığını kanıtlasa bile ben inanmaya devam ederim!” diyordu!

Bu üstatların peşinden gider akıl ve bilimi önemsemezdik!

Biz kendini Mümin sanan 1970-80’li yılların İslâmcıları, bir solcu gibi kelime-i şehadet getirerek hayata yeni doğmuş bir insan gibi günahsız da başlayamazdık. Çünkü bizler İslâm’la tanışmış, iman etmiş, hakikatin farkına varmıştık! Artık imanın ve İslâm’ın gereği ne ise onu yapmakla yükümlüydük. Yalan söyleyemezdik, hırsızlık ve yolsuzluk ise asla yapamazdık! Adam öldürmek, zina yapmak, iftira etmek… bizim ahlâkımız olamazdı!

Mümin yoksul olabilirdi ama ahlâksız olamazdı!

Beyaz bir elbisede siyah bir lekenin oluşmasına izin vermezdi!...  

O günler hakikaten güzeldi!

Bizler Mümin, Türkçüler günahkâr, solcular ise kâfirdi!

***

Zaman hızlı geçti, 2000’li yıllara geldik, milenyum çağına.

Bereketli günler başlamıştı; biz bir adım atardık, on adımlık yol alırdık!

Çoğumuz buna “Allah’ın lütfu!” diyordu.

Az sayıdaki İslâmcı ise “Bu işte bir hormonlama var! İnsan malzemesi Müminden çok hilkat garibesi varlıklara benziyor!” derdi ama bu sözlere kimse kulak vermezdi!

Solcular ise İslâmcı canlanmaya “Emperyalistlerin yeni oyunu!” diyordu.

Haksız da sayılmazlardı, çünkü Batı başkentlerini ziyaret eden abilerin sayısında ciddi bir artış vardı. Rivayetler muhtelifti ama kimse bir Müminin emperyalistlerin oyununa alet olabileceğine inanmazdı! Bu mümkün değildi!

Namaz kılan bir Mümin, feraseti ile asla oyuna gelmezdi!

***

Gün geldi Allah yardım etti, elimizi kolumuzu sallaya sallaya devlet kalesini fethettik!

Kısa sürede eski sevecenliğimizi, sempatikliğimizi yitirdik! Zafer sarhoşuyduk! Her fırsatı değerlendirip, kalede kim varsa hepsini dışarı attık.

Adalet dedik attık… Rövanş dedik attık… Ganimet dedik attık…

Sonra bir de baktık ki ata ata dönüşü olmayan bir yola girmişiz ki, Allah korusun!

Bu devlet kalesi çok ihtişamlı ve kavi görünse de aslında elini kolunu sallayanların fethedebileceği kadar da çok gedikli bir yerdi!

Topa tüfeğe de gerek yoktu!

Yeter ki hormon takviyesi olsundu!

***

Solculara yaptığımız “Müslüman ol kurtul!” çağrısını hatırlayanımız kalmadı! Tebliğ bitmiş, “Dinle ve itaat et” dönemi başlamıştı!

İnsanları Allah’a ve dinine davet etmeyeli neredeyse yıllar olmuştu!

Partiye, cemaate ve tarikata, hisse senetlerine çağrımız devam ediyordu…

***

Çok merak ediyorum, bu ülkede emperyalizme ve sömürüye karşı emekçilerin haklarını canları ile savunan adalet düşkünü solculara ne oldu?!

***

1970-80’li yıllarda İslâmcı iddialara solcular, bu işin içinde bir sahtekârlık olduğunu her fırsatta söylüyorlardı; biz ise reddediyorduk! Çünkü henüz “sınanmamıştık!”

Sonunda biz de sınandık!

Öyle bir noktaya geldik ki, ne ahlâklı olabiliyoruz ne de solculara İslâm’ı anlatabiliyoruz!

Fakat hırsımız ve kinimiz yerinde!

Kurnazlığın kralını yapıyoruz!

Akıldan ve bilimden hala çok uzaklardayız ama ilm-i siyaset denen lanet şeyin en iyisini hem de en yakınlarımıza reva görebiliyoruz!

***

Türkiye’nin son şansı kaldı; o da solun Müslüman olması!

Yeni Ömerlere ihtiyaç var!

Allah bizlere “Ey iman edenler, iman ediniz…” dediyse de bizler iyice imandan uzaklaşır olduk!

İnanın sözümüz çocuklarımıza bile geçmez oldu!

Beynini çatlatırcasına kullanmış, bilimi önemsemiş siz solcular, yine akıl ve bilim ile Müslüman olabilirsiniz! Bunu ancak siz başarabilirsiniz. Ezilen ve sömürülen halkların kurtuluşu için verdiğiniz mücadeleden asla ödün vermeden Müslüman olabilirsiniz!

Böylece hem İslâm’ı biz sahtekârlık çukurunda çırpınan İslâmcılardan kurtarmış; hem de ezilen ve sömürülen mazlum halkları çaresizlikten kurtarmış olursunuz.

Açıkça sesleniyorum;

Biz İslâmcıları gönül rahatlığı ile unutabilirsiniz! En iyisi bizi kendi iç sorunlarımızla baş başa bırakın. Çünkü biz öyle bir hale geldik ki, kurtuluşumuz imkânsız gibi!

Hem her şeyi biliyoruz hem de bir şey yapmıyoruz!

Yediğimiz haramlar kana karıştı, tüm bünyeyi sardı! Artık normal bir insan gibi de düşünemiyoruz! 

Ama sizler, Müslüman olarak hayata günahsız, yeni doğmuş gibi başlayabilirsiniz. Bu fırsatı ancak siz kullanabilirsiniz! Kur’an, akıl, bilim ve ahlâkla hem kendinizi hem de garip ve gurebayı ancak sizler kurtarabilirsiniz.

Şundan da emin olabilirsiniz!

Türkçülerle geçmişteki sorunlarınızı bir an için unutun!

Göreceksiniz ki, Türkçüler arasında sizlere yoldaşlık yapacak Kur’an’a, akla, bilime ve ahlâka susamış yeteri kadar Mümin adayı var.

Siz Müslüman olun!

Aklınızı, bilimi, Kur’an’ı ve ahlâkı önemseyin!

Bunun için siz solcuların biz İslâmcılara ihtiyacı yok!

Sadece; bizim İslâm anlayışımızdan kurtulmaya ihtiyacınız var!

Bunu da unutmayın!

Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
YORUMLAR
Toplam 4 yorum var, 4 adet görüntüleniyor. Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 
Ahmet İBRAHİM 13 Temmuz 2016 Çarşamba 20:49

Solcular imkanları ele geçirdiklerinde adalet dağıtacaklar öyle mi.....Kadrolaşmanın kralını yapan sosyal demokrat iktidarlarr değil mi.

Yorumu oyla      2      0  
12 Temmuz 2016 Salı 07:58

cuk oturmuş ellerine sağlık.hislerime tercuman olmuşsun.

Yorumu oyla      2      0  
Emir ÖZERDEM 12 Temmuz 2016 Salı 05:31

Kendi içinizde peygamber ahlakının tutarlılığımı gösterebiliyor musunuz..Yoksa körlerin fille sınanmasnda olduğu gibi kimimiz kulağından kimimiz bacağından tutarak yarım yamalak anlatıyor. En önemlisi yarım yamalak yaşıyor sonra da başarısızlıktan dem vuruyorsunuz...Müslümanlarkaeşısında megaloman solcular karşısında kompleksli.. O kadar çok öykünüyorsan git solcu ol kardeşim. Kim mani oluyor sana..İçinde büyüdğün geleneksel aile ortamı mı yoksa yarım yamalak konuşturmaya çalıştığın vicdanın mı.Git solcu ol sonra gel mümin olarak kurtar bizleri.Hem Kuranda hitabın çoğu İnsanoğlunakitabı okumuyorlar okumaya yanaşmıyotlar diye solcular Allah indinde sorumluluktan kurtuluyorlar mı..Öğreme.yol yçntem vekapılarının sonuna kadar açık olduğu günümüzde solcuları öğrenme yükümlülüğünden ve sorumluluktan azadw tutarak yine kompleksli davranıyor yazarımız ..Bizim öncelkle peygamber ahlakını yaşamada tutarlılığa ihtiyacımız var... Bzm önc.

Yorumu oyla      2      0  
mustafa özdemir 11 Temmuz 2016 Pazartesi 17:57

ağzına sağlık.imkanları eline geçiren müslümanların imanları menfaatleri kadardır,ı bu kadar güzel yazmışsın

Yorumu oyla      2      0  
FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
Mehmet KARABEL
Mehmet KARABEL
Atatürk’le 96 yıl önce bir Ramazan Bayramı
Ahmet Aydın AKANSU
Ahmet Aydın AKANSU
Yaşadın mı büyük yaşayacaksın, ırmaklara, göğe karışırcasına
Nüvit TOKDEMİR
Nüvit TOKDEMİR
"Yerli" yok, "İthal" verelim!..
Serdar DEĞİRMENCİ
Serdar DEĞİRMENCİ
Akşam sefası
Metin ÖNEY
Metin ÖNEY
Ekonomi ve Dış Politika…
Hanzade ÜNUZ
Hanzade ÜNUZ
Bir İnce Muharrem
Dr. Berna BRIDGE
Dr. Berna BRIDGE
Selanik ve Atamız
Prof. Dr. Mustafa KAYMAKÇI
Prof. Dr. Mustafa KAYMAKÇI
Cumhurbaşkanı adaylarına işçi soruları
Oya DEMİR
Oya DEMİR
Murat Bakan ve Saha Grubu köylerde
Aylin AKDOĞAN
Aylin AKDOĞAN
İzmir-İN
ÇOK OKUNANLAR
SPOR CAFE
Suavi YARDIMOĞLU
Suavi YARDIMOĞLU
Sportif izdüşümler (3)
ÇOK YORUMLANANLAR
GAZETE EGE'DE SONSÖZ
KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva