RÖPORTAJLAR
18 Mayıs 2012 Cuma

'İzmir'de sağlık çıtasını yükselttik'

Medical Park İzmir Genel Müdürü Veysi Kubba, İzmir’de sağlıkta devrim yaptıklarını belirterek, “İnsanlara en üst segmentte hizmet veriyoruz. Bu İzmirliler için alışkanlık olacak” dedi…

 İzmir de sağlık çıtasını yükselttik

Erkan İYİGÜNGÖR/EGEDESONSÖZ - Medical Park Hastaneleri’nin en büyüğünün olduğu Medical Park İzmir’in Genel Müdür Veysi Kubba, hastanenin iç yapısını, hedeflerini, istatisitkleri egedesonsoz.com’a anlattı.
 
Personel seçiminde titizlikle çalışan, psikolog gözetiminde iş alımı yapan Medical Park’ın memnuniyet oranının yüzde 86 olduğunu söyleyen Kubba, hedeflerinin yüzde 96 olduğunu söyledi. Kubba ayrıca, tıp fakültesinin durumu, EXPO 2020, sağlık serbest bölgeleri projesi hakkında da görüşlerini bizimle paylaştı…
 
İşte o söyleşinin satır başları…
 
İLK HASTANECİLİK İZMİR’DE O YÜZDEN İZMİR…
Türkiye’deki en büyük Medical Park İzmir’de açıldı. İzmir çok önemli bir kent. Tarihteki ilk hastanecilik uygulamaları İzmir’de Allianoi’de yapıldı. Biz de İzmir’e yakışır en büyük hastaneyi yapmak istedik. 17 Ekim 2011’de hastanemizi açtık. Yaklaşık 16 ayda inşaatı bitirdik. Dünyada böyle bir hız yok. Çok hastane yapa yapa pratik hale geldik. Hızlıca işletmeye alma noktasında büyük rekorlarla hastanelerimizi açıyoruz. İzmir’in sağlık alanında büyük eksiklikleri vardı. 4 milyonluk nüfusu olan bir kent İzmir ama bölge potansiyeli ile birlikte 12 milyon kişiye hitap ediyoruz. İzmir bu anlamda önemli bir kavşak, köşe başı. Bu kavşakta güçlü olmak gerekir. Hem bölgeye, hem ilimize iyi hizmet edelim istedik. Neden en büyük Medical Park İzmir’e yapıldı? Çünkü İzmir insanı Türkiye’deki sosyokültürel seviyesi en yüksek, en bilinçli, en eğitimli insanlardır. Böyle kente en iyi hastaneyi kurmak için yola çıktık. Hesaplarımızı ona göre yaptık. Yaklaşık 6.5 aydır faaliyetteyiz. Yavaş yavaş İzmirlilerin gönlüne girmeyi başardık. Hastanenin oturması için önümüzde yol var. 1 yılın sonunda tüm İzmir’de tanınan bir hastane olmayı hedefliyoruz.
 


EXPO’DA BÜYÜK TESADÜF…
‘Herkes için sağlık’ sloganımız 1995 yılından bu yana var. Ama ne güzel ki buraya geldiğimizde EXPO’nun sloganıyla aynı slogana sahip olduğumuzu öğrendik. Bu sloganın kullanılması hoşumuza gitti. Kullanım hakkı bizde olmasına rağmen, bizim reklamımızın olması dışında ülkemizin hedeflediği önemli bir organizasyon olduğu için çok mutlu olduk. Bu projede biz de olursak şeref duyarız. EXPO kurul ve komiteleriyle görüşmelerimiz sürüyor. İzmir’de özel hastanelerin içinde EXPO’ya tam anlamıyla hazırlanan tek hastane biziz. Hastanemizin kurulmuş altyapısı, EXPO’ya da altyapı sağlar. Şu an 810 çalışanımız var. Bölgeye değer kattık. Yoğun bakımlarda bölgenin en iyi merkezi olma konumunda hızla ilerliyoruz.
 
ÇOCUKLAR YAŞAMALI, YAŞLILAR ÖLMEMELİ
Bölgeden gelen acil hastaları kabul ediyoruz. 78 yoğun bakım yatağımız var. En çok yoğun bakım yatağına sahip özel hastaneyiz. 35 kuvözümüz var, yenidoğan çocuklara can veriyoruz. Çocuklar yaşamalı, yaşlılar da ölmemeli diyoruz. Şu an yoğun bakımda yatan hastaların yüzde 96’sı yaşlı. Gelen hastaların yüzde 70’i kurtuluyor. Ölmek üzere olan 3. basamak hastaların yüzde 70’nin kurtulması büyük başarı. Hedef yüzde 95lere çıkmak.
 


SAĞLIK TURİZMİNDE PAKET SERVİS
İzmir’e sağlık turizminde büyük katkı koyduk. Yabancı hastalar bizim sayemizde İzmir’i tanıma fırsatını buldu. Daha önce İstanbul’a gidiyorlardı. İzmir’e gelince otelde yatıyorlar, taksiye biniyorlar, alışveriş yapıyorlar, ekonomiye değer katıyorlar. Bugün zor dönemde gelen insanlar sağlık ve ekonomik durumlarının iyileşmesine paralel olarak burada gelip tedavi ve turizm hareketlerine katkı sunacak. Sağlık turizmi özel hizmetlerin bir bütünüdür. Hastanın havaalanından alınıp hastanedeki giyimine kuşamına kadar temizlik hizmetlerinin verilmesini, kuaförü kapsayan iyi bir organizasyon. Dünyada 100 milyar dolarlık sağlık turizmi pastası var biz ancak bunun yüzde 1.5 payını alıyoruz. Türkiye bundan yüzde 10 pay almalı. Bu payın da en az yüzde 20’sini İzmir almalı. Doğa, ulaşım, lokasyon itibariyle İzmir avantajlı bir bölgede. Düşünün her yıl İzmir’in ekonomisine 2 milyar dolar sağlık turizminden para gelirse İzmir bambaşka bir kent haline gelir. Kentin kurtuluşu uluslar arası bir kent olmasıyla olur. Dünyanın en güzel hazinesi sizde olabilir ama siz bunu iyi pazarlayamadıktan sonra bir anlamı yok. Biz kenti sahipleniyoruz, kentin sahibi gibi biz bu kente ne katabiliriz onun peşindeyiz. O yüzden EXPO’da biz önemli bir rol üstlenmek istiyoruz. Hastanemizi EXPO’ya tahsis etmek istiyoruz. Heyetler gelsinler hastanemizi görsünler, toplantılar burada düzenlensin.
 


İZMİR’İN SAĞLIK ÇITASINI BİZ YÜKSELTTİK
Biz yola çıkarken İzmir’i 5 çıta yukarıya taşıyalım dedik. Kimse lüks bir arabaya bindikten sonra daha kötü ve ucuz bir arabaya binmek istemez. O konforu yaşadıktan sonra artık dünyada böyle güzellikler de var der insan. Sağlıkta da aynı şey geçerli. İzmir’de en lüks araba konumundayız. Birisinin bizi geçmesi için bizden daha lüks ve güzel bir araba olması lazım. Ama artık bu güzelim İzmir insanı asla eski model arabaya binmeyecek. İnsan daha iyi bulduktan sonra alt segmente geçmek istemez. Türkiye gelişiyor, zenginleşiyor, üretiyor, tüketim de artıyor. Anadolu kentleri gelişiyor, ihracat yapıyor. İzmir de gelişmeye hazır. Neden bir dünya kenti çıkmasın İzmir’den. Hava güzel, liman var, gelişime açık bir kentiz. Ama daha çok çalışmak lazım. Biz de buraya çalışmaya geldik. Sabaha 7.30’da müdürlerimizle toplantı yapıyoruz. Nasıl daha iyi hizmet verebiliriz, nasıl eksikleri kapatırız diye çalışıyoruz. Niçin bunu yapıyoruz? Çünkü bu ülkenin yatmaya değil çalışmaya ihtiyacı var. Cumartesi sabah 7.30’da değerli takım arkadaşlarım yataklarından kalkıp gelip İzmir için ben ne yapabilirimi düşünüyorsa bu benim için ve İzmir için çok anlamlıdır. Yatabiliriz 10’a kadar. Ama yapmıyoruz. Sihirli değneğe ihtiyaç yok. Ben yatarken biri bana fark atar. Ben çalışırsam diğeri yatarsa ben ona fark atarım. Bu çok basit bir denklem. Gelecek 10 yılda 1 milyar insan orta segmentten bir üst segmente geçecek. 10 yılda dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olacağız. Bunu iyi değerlendirmemiz lazım. Bunu gören insanoğlu sağlığına, eğitimine daha da dikkat edecek. Dolayısıyla biz de bu üst segmente daha iyi hizmet vermek için çalışacağız. Aslında biz tüm insanları kapsıyoruz. Buraya gelen gariban bir insan da hizmetini alıyor. Varlıklı bir insan da aynı şartlarda hizmetini alıyor. Varlıklı insan biraz daha özel, daha farklı hizmet istiyor. Ama temelde hizmet anlayışımızda herkese eşit hizmet var. Bu da bizim için büyük bir şans.
 


AYNI GÜNDE MUAYENE VE TEŞHİS HIZI
Bizim en önemli farkımız. Kaliteli ve hızlı hizmettir. Nedir bizim hızımız? Bir hasta sabah buraya geldiğinde akşama teşhisi konulmuş olarak çıkmış olacak. Üniversitelerin ayda, yılda yaptığını biz bir güne indirme kararlılığındayız. Bunu şu an yavaş yavaş oluşturmaya başladık. Kalitemizde de en iyi olmak durumundayız. Hedefimiz dünyanın sayılı bir hastanesi olmak. Sadece Türkiye değil İzmir değil dünyada sayılı bir hastane olmak istiyoruz. Ben burasının genel müdürü olarak yabancı heyetlerin geldiği, toplantılarının yapıldığı, karşılıklı bilimsel işbirliklerinin yapıldığı bir hastane hayal ediyorum. 2 yıl içinde bunları yaşayacağız. Bunu bir yere yazın…
 
İZMİR’E BORCUMUZU ÖDEDİK
Benim çok değerli ortağımı Ege Üniversitesi’ne karaciğer nakli için getirmiştik. Ben refakatçi olarak 45 gün o hastaneyi yaşadım. Biz o dönemler Ankara’ya yatırım yapmayı planlıyorduk. İzmir’in bu halini görünce yatırımı İzmir’e yapmayı hedefledik. Hemen yer arayışlarına girdik. O arkadaşımıza İzmir can verdi. Karar aldık İzmir’e gönül borcumuzu çok iyi bir hastane yaparak ödemek istedik. Dünyada sayılı bir merkez yaparak bu borcu ödedik. Şimdi o borcu ödemenin mutluluğunu yaşıyoruz.
 
YENİ YATIRIM…
Biz yatırımcılarız. Fırsatlar uygun olursa bu ülke için her şeye yapmaya hazırız. Benim paraya pula ihtiyacım yok. Benim başarıya ihtiyacım var. Bu ülkede işadamları, ülkenin lokomotifleri gidin bakın arı gibi çalışıyorlar. Hepsi arı gibi çalışıyor. Para ihtiyacı için değil başarıya aç oldukları için çalışıyorlar. Çalışınca muhteşem bir manevi haz alıyorsunuz. Bir eseri yaratmak, güzel hizmet vermek için yaşar işadamları. İşadamları kutsaldır. Onlara moral motivasyon gerekiyor.
 
HEDEF YÜZDE 96 MEMNUNİYET
Bizim tek hedefimiz İzmirlilerin güvenini kazanmak. Hedeflediğimiz amaca şu an yüzde 60 ulaştık. Daha yüzde 40 alacağımız bir yol var. Bu oran yüzde 100’e çıktığında o zaman diyeceğiz ki: Tamam biz mutluyuz… Memnuniyet noktasında da bağımsız araştırma şirketine yaptırdığımız incelemede Medical Park İzmir’in memnuniyet oranı yüzde 86… Yani her 100 kişiden 86 kişi buradan memnun ayrılıyor. Ama bu oran bizim için hiç yüksek değil. Buradaki memnuniyet beklenti oranımız yüzde 96. Bu oranın altındaki memnuniyetsizliği kabul etmiyoruz. Gelen 100 kişiden 96 kişi buradan memnun ayrılmalı. En önemli hedefimiz bu… İstanbul’da memnuniyet oranı yüzde 96 ise, İzmir’de yüzde 86’ları kabul edemeyiz. Sadece İzmir bazlı çalışmıyoruz. Tüm hastanelerle yarışıyoruz. Bu yarış güzel bir rekabet de yaratıyor. Bundan en çok hastalar memnun oluyor.
 


PERSONEL SEÇİMİ…
Biz hastanemizi açarken 157 bin başvuru yapıldı. Biz bu sayıyı görünce şaşırdık. Çünkü hiçbir hastanemizin açılışına böyle bir teveccüh olmamıştı. En başta üzüldük biraz. Acaba 157 bin işsiz mi var bu kentte dedik. Araştırdık, başvuranların yüzde 60’ının aslında bir işte çalıştıklarını öğrendik. Daha iyi bir işe geçmek için başvurmuşlar. Tabii öyle olunca biraz rahatladık. Politikamız işsizi iş sahibi yapmaktı. Her evden bir çalışan olacak. Abi-kardeşi, karı-kocayı işe almadık. Her evden bir kişiye yer ayırdık. Burada tanışıp evlenen olursa da birisiyle yollarımızı ayırıyoruz. Sigara içmeyen, üniversite mezunu personel tercih ediyoruz. Ayrıca bizim açtığımız testlerde ve kurslarda başarı şartı da arıyoruz. Bu kriterlerle İŞKUR’la işbirliği yaparak nitelikli insan gücünü buraya çektik. Gülümseyen, insanı rahatlatan, mutluluk ve huzur veren insan profili oluşturduk. İşe alırken adayları kameraya çektik, kişilik analizi yaptık. Bunlar izlendi ve psikologlardan oluşan bir heyetle, iş alım uzmanlarının raporları doğrultusunda personelimizi işe başlattık. En önemlisi sigara içmeyen personelimizin olmasıdır. Hastanemizde dumansız hava sahasını başarıyla oluşturduk. Sağlıkçılar konusunda yüzde 100 hedefimize ulaşamadık ama yeni dönemde onu da başaracağımıza inanıyoruz. Sağlık kuruluşuyuz, sağlığı temsil ediyoruz, o yüzden burada farklılıklar yarattık. Yeşil alana önem veriyoruz, inşaat bitmeden çevre düzenlemesini yapan İzmir’deki tek sağlık kuruluşuyuz. Hastanemizin etrafını ağaçlarla, yeşilliklerle çevreledik, demir çitler, duvarlar yok… Bizim koruma kalkanımız yeşilliktir.
 
SOSYAL SORUMLULUKTA DA LİDER
Bu şekilde toplumsal projelere de destek olduk. Sağlık çalışanlarına burs sağladık. İzmir Üniversitesi’nde okuyan öğrencilere özellikle hemşirelik bölümüne burs sağlıyoruz. Engelli vatandaşlarımıza da istihdam sağladık. Buna benzer çeşitli projelerde de yer alıyoruz. Sanata destek anlamında da Devlet Tiyatroları ve diğer sanat etkinliklerine destek verdik. Sadece amatör spora destek alma kararı aldık. Profesyonel kulüplere destek vermiyoruz. Çünkü İzmir’in spor alt yapısı çok iyi olmadığı, karışık ve fanatik olduğu için bu konuya girmiyoruz. Kurumumuzu yıpratmak istemedik. Amatör ligde mücadele eden 79 Yıldızspor’a sponsor olduk ve İzmir’de final oynadılar. Gençlerin önünü açtık. O takımdan 6 oyuncuya Fenerbahçe, Tottenham gibi takımlar talip oldu. Şimdi onları oralara göndereceğiz. 
 
TIP FAKÜLTESİ’NİN DURUMU…
Fakültede işlemler bitti. Eylül ayında 60 öğrenciyi alıyoruz. Bu şanslı gençler eğitim görmeye başlayacak. Sonra eğitimler başlayacak. Bu çok güzel bir olanak. Atamalar bitti. Pek yakında YÖK’ün burayı hastane olarak tescil etmesiyle süreç tamamlanacak. Eğitim süreci tamamlandı, hastane süreci de tamamlanınca tam anlamıyla hizmet vereceğiz. Teorik eğitim İzmir Üniversitesi’nde, pratik de burada olacak. Sonraki dönemde tıp fakültesine burada kurmak hedefindeyiz.
 
ONKOLOJİDE EN İYİSİ OLACAĞIZ…
Fiziki çalışmalarını yapmaya devam ediyoruz. Onkoloji birimimizin de çalışmaları devam ediyor. Bu anlamda İzmir’in en iyisini yapmanın hedefindeyiz. Türkiye’deki iki cihazın birisi burada. Pet-ct ve radyoterapi cihazının en iyi modellerini kurduk. Onkolojide çok iddialıyız. En iyi hizmet veren yer olacağız. Kemik iliğinde pediatrik ve yetişkinde iyi noktaya geldik. Sonuç olarak organ naklinde, onkoloji, yoğun bakım ve kalp cerrahisinde bizim ön plana çıkacak boyutumuz olacak. Bu hastaneyi bir market olarak düşünün. Hastaneye gelen herkesin dişten tutun güzelliğine kadar her anlamda her şeyin yapıldığı bir hastane olacağız. Bizde yok yok. Markete gittiğinizde nasıl her şey varsa sağlık anlamında da bizde her şey var. Biz sağlık hipermarketi olmanın hedefindeyiz. Vatandaşın işi kolaylaşacak. İnsanlar dişini burada yaptıracak, saçını burada ektirecek, kanser tedavisini burada olacak, komple hastanecilik ideal bir merkeziz.
 
SAĞLIK SERBEST BÖLGESİ İÇİN GÖRÜŞ…
Projeler oluşmadan yorum yapmak mümkün değil. Alanlar belli olsun, kararlar olsun biz de değerlendirmemizi yapacağız. Orada olmamız gerekirse oluruz. Sağlık serbest bölgeler fikri güzel ancak bunun için tanıtımımız, pazarlamamız ne ona bakmak lazım. Sağlıkta burayı referans bölgesi yapabilmenin en önemli ayağı tanıtımı yapmaktır. İzmir’i bir uçağa benzetiyorum. Uçağın motorları çalışmaya başladı. Önümüzdeki 5 yıl İzmir bambaşka bir kent olacak, çok gelişecek. Burada kim hamlesini yaparsa o uçup gidecek.

 
'Bizi artık Atatürk bile kurtaramaz!'
 
Cenazem kalabalık olsun yeter!
YORUMLAR
Toplam 13 yorum var, 10 adet görüntüleniyor. Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 
metin eker 29 Mayıs 2012 Salı 17:51

uzun yıllar isviçrede yaşamış bir gurbetçi olarak söylüyorum.bu güzel işi ortaya çıkaranları alnından öperim.1970 lerde isviçreliye hak olanlar şimdi bizlere hak.daha ne muhalefet ediyorsunuz ssk kuyruklarınımı devlet kuyruklarınımı özlediniz.ücret ödemek tabiki olacak pansiyonla 5yıldızın ücreti aynı olurmu allahaşkına.

Yorumu oyla      12      3  
ali çakabey 28 Mayıs 2012 Pazartesi 16:58

meyve veren ağaç taşlanır. 3 kuşak karşıyakalı olarak tebrik ve teşekkür ediyorum bu hastane için.tıp fakültesi binasınıda karşıyakamıza kazandırmanızı bekliyoruz.

Yorumu oyla      12      3  
ALİ GÜRLÜ 23 Mayıs 2012 Çarşamba 14:43

Fuat Ayhan bey,biraz ufajk atınız."İzmir,İzmir olalı;böyle hizmet görmemiştir"diyorsunuz.Bende diyorum ki;İzmir,İzmir olalı böyle yağcılık görmemiştir.Şu diyeceğim sözleri kulağınıoza Yavuz Sultan Selim'in küpesi gibi takınız ve asla kulağınızdan çıkartmayınız.Yağcıların"yağcılığı"sevilir amma;kendisi asla sevilmez..Lütfen..doğruluktan asla ayrılmayınız.İşyeri çalışanı olsanız da...

Yorumu oyla      15      5  
fuat ayhan 22 Mayıs 2012 Salı 18:56

öncelıkle izmir medicalpark hastanesı gnel.müd.veysi kubbayı canı gönülden kutluyorum kendısı vatana mıllete memlekete çok faydalı bir iş adamı . izmir izmir olalı böyle hizmet görmemiştir bence kıymetını bılsın medicalpar hastanesi herkez için sağlık...

Yorumu oyla      14      6  
HASAN GÜRKAN 22 Mayıs 2012 Salı 12:51

Yoksa iddia edilenin aksine sağlıksız bir toplum mu olduk.Bizim dediğimiz )herkese netttir.Bu fakir millet'in hazinesi(devlet kasasıeşit dağıtsın.Bir taraflar yüzbin kere köşe dönerken,diğer tarafa dur bakalım denilerek"al sana yıllık % 6-9 ücret zammı haksızlığı yapılmasın.Millet'e verilmeyen paralar bazılarına kepçe,kepçe verilmesin.Sağlıkta çok sıkı denetimler şartır.Döner sermaye havuzlarının nasıl doldurulduğunu ve sebebini artık herkes öğrendi.Vurun abalıya;yani Millet'e.Yatırıma evet.evet

Yorumu oyla      15      6  
Hasan Gürkan 22 Mayıs 2012 Salı 12:51

(1)İzmir'e yatırım yapılmasına karşı çıkan,bana göre vatan hainliğiyle eş değerdedir.Meselemiz o değildir.Bizim dediğimiz Devlet'in ve Millet'in paraları sağlık sektör'üne oluk,oluk akıtılmasın.Tekrar söylüyorum;devletin sağlık harcamaları 10 yıl evveline göre en az milyar dolar olarak süratle artıyor.SGK'ya ödenmesi için kesilen yıllık FATURA miktarı"340 milyon adedi" geçiyor.Hastanelere hasta başvuru sayısı 250 milyon'u geçmeye başladı.Millet'in sağlığı gittikçe bozuluyor mu;Yoksa?

Yorumu oyla      15      5  
melis batu 21 Mayıs 2012 Pazartesi 14:17

izmire yatırım yapsan suç yapmasan suç.özetle teşekkürler bu güzel yatırım için.

Yorumu oyla      13      4  
akın sardak 21 Mayıs 2012 Pazartesi 12:14

devletin özel hastaneye ve devlet hastanesine ödediği ücret her hasta için aynıdır.lütfen herşeyin doğrusunu bilelim.bu güzel hastaneye emeği geçen herkese teşekkürler.akın sardak mali müşavir

Yorumu oyla      15      6  
Hasan Gürkan 20 Mayıs 2012 Pazar 15:47

Özel hastaneler "kaptırtılan" devlet'in ve millet'in helal paraları;millet'e ve ülkeye harcansa ülke baştan aşağı rafah'a kavuşur.Ülkemiz'de özel hastanelere dur denilmelidir.Son on yılda özel hastanelere kaptırılan"Milletin ve devlet'in parasından en az on(10)kat artmıştır.öZEL HASTANELERE SAĞLIK ADI ALTINDA KAPTIRILAN PARALAR.MİLLET'İN CEBİNE GİRMELİDİR.Son on yılın sağlık harcamalarının devlete çıkan faturası mutlka açıklanmalıdır.Hangi özel hastane devletten ne kadar harcama almıştır?Bilelim

Yorumu oyla      18      8  
metin aslıhan 19 Mayıs 2012 Cumartesi 11:37

tertemiz,mükemmel bir hastane türkyenin aydınlık yüzü karşıyakamıza çok yakıştı.teşekkürler

Yorumu oyla      16      11  
FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
'Bizi artık Atatürk bile kurtaramaz!'
Berhan Şimşek İstanbul İl Başkanlığı görevinden uzaklaştırıldıktan sonraki ...
Erkek ıslah evi açmayı düşünüyorum
Karabağlar Belediye Başkanlığı koltuğuna oturduktan 3 yıl sonra, ilk kapsamlı ...
İzmir pasta fırınından ekmek çıkartıyor!
Ege Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başkanı (ESİAD) Bülent Akgerman, ...
 
Yönetmeye değil halkı örgütlemeye geldim
Egedesonsöz ekibi Ümit Yaldız, Fahrettin Dokak, Gönül Soyoğul ve Can Özlü’nün ...
Hedef, her 4 kişiden 3’ünün oyunu almak
Belediye başkanlarının 3’üncü yılı 29 Mart’ta dolarken, Egedesonsöz ekibi ...
Her belediye başkanının gönlünde Büyükşehir vardır
Ümit Yaldız, Fahrettin Dokak, Gönül Soyoğul ve Can Özlü’nün sorularını ...
 
Müfettişlere yolu açan, bizimkiler…
Egedesonsöz ekibi Ümit Yaldız, Fahrettin Dokak, Gönül Soyoğul ve Fatih ...
Büyükşehir için yanıp tutuşmuyor; ölüp bitmiyorum
Egedesonsöz'ün Başkanlarla Başbaşa yazı dizisinin ilk durağı Konak Belediye ...
İzmir’in patronları almayı seviyor, vermeyi bilmiyor
Yazarımız Gönül Soyoğul’un ‘Patron Gözüyle İzmir’ röportajları serisinde ...
 
Dr. Berna BRIDGE
Dr. Berna BRIDGE
Birleşik Krallık psikiyatristleri mesleğin kurumsal ırkçılıktan temizlenmesini istedi
Muhittin AKBEL
Muhittin AKBEL
En yeni PM üyesi Anadolu yollarında
Metin ÖNEY
Metin ÖNEY
Güçlü kurumlar
Mehmet KARABEL
Mehmet KARABEL
Kavuran sıcaklar deprem tetikçisi mi?
Nedim ATİLLA
Nedim ATİLLA
Kentimizin olağanüstü desenleri…
Cumhur BULUT
Cumhur BULUT
Dikkat: Sosyal madde!
Tayfun MARO
Tayfun MARO
Herkes anlamasa da olur
Engin ÖNEN
Engin ÖNEN
Ne hale geldik!
Kemal ARI
Kemal ARI
Kabotaj Bayramı nedir biliyor musunuz?
Aylin AKDOĞAN
Aylin AKDOĞAN
İzmir-İN
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
GAZETE EGE'DE SONSÖZ
KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva