HABERLER>POLİTİKA
12 Ocak 2019 Cumartesi - 20:16

Zeybekci: Binali Bey'in aldığı oyu geçeriz!

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Nihat Zeybekci, Habertürk TV'de Kübra Par'ın sorularını yanıtladı. Zeybekci konuşmasında, "Önceki İzmir adayımızın aldığı oy kesinlikle başarıdır. Zaten bunun üzerine mutlaka çıkacağız. İzmir'den aldığımız refleks de bu zaten" dedi.

Zeybekci: Binali Bey in aldığı oyu geçeriz!

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Nihat Zeybekçi, Habertürk TV'de Kübra Par'ın sorularını yanıtladı. 

ADAYLIK TEKLİFİNİ ALINCA "ZOR EYVAH" DEMEDİM "OH ÇOK İYİ" DEDİM
Hiç bir şekilde zor değil. İzmir bizi için alınan oy oranlarına bakacak olursak farklılık görülebilir ama İzmir'in potansiyelinin geçmişe baktığımızda Demokrat Parti ve Serbest Cumhuriyet Fıkrası dönemlerinde çok hızlı cevap verebildiğini görüyorum. Onun için 'zor eyvah! asla' demedik 'oh çok iyi' dedik. Adaylığımız açıklanmadan 10 gün önce sayın Cumhurbaşkanımız teklifte bulundu. Olacağına inanmasaydım, İzmir'in bize heyecanı olmasaydı, bizi teşvik etti. Diğer taraftan tüm kalbimle, samimiyetiyle İzmir'in millete hizmetkâr olan belediyecilik anlayışına hazır olduğuna inandığım için kabul ettim.

OY ORANI OLARAK BİR HEDEF KOYMAM! MİLLETİN İRADESİNE SAYGILIYIZ
Cumhur İttifakı'nı burada gözardı etmemek lazım. İzmirli'nin de değişkenliğe cevap vereceğini dikkate almak lazım. Bu performansı göstereceğiz inşallah. Oy hedefini söylemem. Demokraside şehir ve demokrasi kazanır. Onun için şu oranı koyup da onun dışındaki başarısızlık veya başarı olarak algılamamak lazım. Hizmet sevdamızı anlatacağız. İzmir'in onayına sunacağız. İzmir ne derse bunun üzerine asla başka bir anlam yükleriz. Üzerimize düşeni yapacağız. İzmir buna kesilikle olumlu cevap verecektir. Milletin iradesine ipotek koymak gibi bir niyette değiliz. 

BİNALİ BEY'İN İNSANLARI NE KADAR CANDAN DİNLEDİĞİ BİLİNİYOR
Önceki İzmir adayımızın aldığı oy kesinlikle başarıdır. Zaten bunun üzerine mutlaka çıkacağız. İzmir'den aldığımız refleks de bu zaten. Bu seçim kampanyasının en önemli sloganı, İzmir'de sokak sokak, insan insan dolaşarak bir seçim kampanyasına başladık. Dolayısıyla AK Parti, CHP, MHP, HDP meselesi değil. Şu anda İzmir'i dinliyoruz. Anket çalışmaları yapıyoruz, defalarca yapıyoruz. Binali Bey'in insanları ne kadar içten ve candan dinlediği herkes iyi biliyor, İzmir'e yaptığı hizmeti de herkes çok iyi biliyor.

İZMİR'E HİZMET EDEN BÜTÜN BAŞKANLARDAN ALLAH RAZI OLSUN
İzmirli'nin hassasiseyetlerine baktığımızda söylendiği gibi algılarda değil altyapı, pratik yollar, yeşil alanların yetersizliği ile hassasiyeti. Bunları söylerken yapmamışlar, etmemişler diye bir şey söylemiyoruz. Geçmiş bütün belediye başkanlarımızdan, İzmir'e hizmet eden herkesten Allah razı olsun. Çakmur'dan, Aziz Bey'den, Özfatura'dan Allah razı olsun. Milletimiz teveccüh göstermişse ona yan gözle bakılmaz. 

"CHP'Lİ KARDEŞLERİME DİNİ HASASSAYETSİZ DERSENİZ YANLIŞ OLUR"

İzmir'i ciddiye almak lazım, eğer oradaki insanlar 'Biz şundan dolayı endişe ediyoruz' anlatmak lazım. Yaşam tarzıyla ilgili kaygı yok. Eğer varsa bir endişe bunu kesinlikle dikkatle dinlemek lazım. Herkesin özel hayatı vardır. Kimsenin hayatına karışmak kimsenin haddine değil. Bu şu parti, bu parti diye insanları yargılamamak lazım. Hiçbir spor faaliyetini ideolojik yapıya yamayamazsınız. Bölmemek, parçalamamak lazım. Bugün öyle bir yanlış yere gidersiniz ki, CHP'li kardeşlerime sanki dini, milli vecibelerini yerine getirmeyen hassasiyetleri olmayan insanlar haline getirirsiniz ki, son derece yanlış olur.

"TÜRKİYE'NİN HİÇBİR YERİNDE İÇKİ RUHSATI SINIRLAMASI YOK"
Tabakhane'nin Denizli'nin göbeğinde olduğunu herkes gidip baksın. Orası tamamen boşaltıldı. Tarihi bir dokuya sahip. Öyle bir yerin eğlence yeri haline getirilmesi. İçkili yerlerle ilgili hiçbir yerde sınırlama yoktur. Türkiye bunları tartışmamalı artık. İzmir'in sorunları başka. Bunları kalkıp da İzmir'in önüne koyarsanız vallahi haksızlık yaparsınız. İzmir'in altyapı, katı atık, ulaşım, içme suyu, kanalizasyonla ilgili altyapı yoksunluklarını bir kenara bırakıp da İzmir'i buna tahvil ederseniz bu bir haksızlıktır.
 

"NE ŞEKİLDE YAŞARSA YAŞASIN ONA KİMSE KARIŞAMAZ"
Eğer bir İzmirli'nin yaşam standardı kaygısı varsa onu dinleriz. Ne şekilde yaşarsa yaşasın, nasıl giyinirse giyinsin Allah'a çok şükür bunların yaşandığı bir Türkiye var. Bunlar o kadar gereksiz tartışmalar ki. Kurtuluş Savaşı'nda bazı softalar şunu tartışıyormuş, güneşin ısıttığı suyla abdest alınır mı, alınmaz mnı diye, aynı bu işte. İzmir yaratılıştan dünyanın en güzel şehirlerinden, doğuştan Akdeniz'in en güzel şehri.
 

"İZMİR SAĞLIK, TURİZM, BİLİM, LOJİSTİK MERKEZİ OLSUN İSTİYORUZ"
Altyapı, ulaştırma, trafik sorununa el atacağız. İzmir turizm merkezi, sağlık turizmi, eğitim, bilim, lojistik merkezi olsun. Kültür, müzeler merkezi olsun. İzmir geriatri merkezi olsun. Tarımsal ihracatla ilgili, teknolojilerle ilgili, hayvancılık teknolojileriyle ilgili merkez olsun. Finansman, bankacılıkla ilgili, patenti ile bilgisi ile her şeyiyle imkanların sağlandığı bir merkez olsun.

"ÇANAKKALE'YE YAPILAN KÖPRÜ EN ÇOK İZMİR'E YARAYACAKTIR"
İzmir elektronik ticarette dünyada belirli merkezlerden biri olacak. Türkiye'nin yaklaşık 3,5 saatlik çevresinde dünya ekonomisinin, tüketim gücünün yüzde 50'si var. Türkiye'nin en avantajlı şehri İzmir'dir. Çanakkale Köprüsü yapılıyor. Bunun hitap ettiği en büyük yer İzmir'dir. İstanbul-İzmir hızlı treni. Ankara-İzmir hızlı treni ve otoyolu. Ankara-izmir'i sadece öyle görmeyin. Kars-Ardahan ve Çin Seddi'ne kadar gidecek olduğunu unutmayın.

"BİZİM BİR İZMİR HİKAYESİ YAZMAMIZ LAZIM! İZMİR'İ KÜSTÜRMEMELİYİZ"
Biz İzmir'i değişen dünyaya, gelişen Türkiye'ye küstüremeyiz, sırtını döndüremeyiz. İzmir Türkiye'nin ekonomik anlamda üçüncü büyük şehri. İzmir açık ara ikinci olmalı. Bizim bir İzmir hikayesi yazmamız lazım. İzmir buna hazır mı? Hayır. İzmir Büyükşehir Belediyesi çok borçlu belediyedir, faiz ödemesi vardır vs. Bunların hepsi halledilir. İzmir o kadar büyük potansiyel ve dinamiz ki, bununla dünya finans piyasalarına çıktığınızda inanın bana çok kolay finans bulursunuz.

"İZMİR'DEKİ VATANDAŞ MİLLİ GELİRDEN 3 TL ALIRKEN DENİZLİ'DEKİ..."
İzmir Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bütçe gelirleri üzerinden aldığı pay 3 TL'nin üzerindeyken Denizli'de 1 TL'dir, Manisa'da 1.10 TL'dir. Hiçbir ile, belediyeye ne AK Partili olduğundan dolayı artı gelir ne de bir başka partiden olduğu için eksi gelir verilir. İzmir bütün bunları yapabilecek potansiyele ve kabiliyete sahiptir.

"İZMİR'DEKİ SIFIR KATI ATIK VE MAKSİMUM AYRIŞTIRMA"
İzmir'in en büyük sorunlarından bir tanesi de İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yapamadıları merkezi hükümetle alakalı değil, belediyenin birbiriyle açılan davalardır. Bizim projemiz, hedefimiz çok kısa bir süredir. Başladığımız andan itibaren çevre illerinin de imkanını kullanarak sıfır atık, tabiata gönderebileceklerimizle ilgili maksimum ayrıştırma ve enerji üretimi de dahildir buna.

"İZMİRLİ GENÇLERİMİZE İŞ ALANLARI AÇAMIYORSAK EĞER..."
Yaşam tarzları ve konforu derseniz büyük haksızlık. İzmir'e büyük bir göç var. İzmir7in birçok ilçesi var ki dünyada örnek gösterilen yer. Oralarda ortalama ömrün ne kadar uzun olduğunu bütün istatistikler kabul ediyor. Buraya gelenlerin büyük çoğunluğu emeklilikten sonra gelenler. İkincisi çalışma şekilleri değişiyor. Ev ofislerde çalışmak gibi özellikler ortaya çıkıyor. Dün akşam çok değerli bir hanımefendiyle konuştum. İki oğlunun İzmir'de iş bulamadığını, mecburen İstanbul'a gitmelerinden dert yandı. Biz gençlerimizi İzmir'de istihdam edemeyceksek bu istatistiklerin hiçbir anlamı yok.

"İZMİRLİ VATANDAŞI KENTSEL DÖNÜŞÜMDE 1 KURUŞ MAĞDUR ETMEYECEĞİZ"
Türkiye'nin birçok yerinde yapılıyor da İzmir'de kentsel dönüşüm yapılamıyorsa herkesin dönüp kendine bakması lazım. Bazı yerlerde plansız, Hazine arazileri üzerine veyahutta imarsız yapılaşmalar var. Ama vatandaşı zerre miktarı tedirgin etmemek lazım. Vatandaş 'yerimde dönüştür beni, benim çevrem var' diyor. Bununla o kadar net vatandaşla uzlaşacağız ki, onları oturdukları yerde 1 kuruş bile mağdur etmeden, onların razı olacaklarını yapacağız. Daha kent ortamında, çocukların rahat okula gidebildikleri, hastanesinin olduğu, yüzme havuzlarının olduğu bütün bu alanların olduğu yerler yapacağız.

"İZMİR'İN YAPI YOĞUNLUĞUNU ASLA ARTTIRMAYACAĞIZ BU NET BİR SÖZDÜR"
İzmir'in çok hassasiyetleri var. Olağanüstü yağmurlar yaşıyoruz. İzmir'de suyun geçtiği, hafızasının olduğu yerlerde imarla ilgili hassas olmamız lazım. İzmir'de yapı yoğunluğunu asla arttırmayacağız. Kat meselesi değil. Bu çok net bir sözdür. İzmir'in çevresini mutlaka İzmir'in hoşuna gidecek kentsel yapılaşma yapacağız. Ege kültüründe yüksek yapı yoktur, pek de yakışmaz.
 

"BEN İZMİR'DE KÖRFEZ GEÇİŞ PROJESİNİN GEREKLİLİĞİNE İNANIYORUM"
İzmir'in ihtiyaçlarını giderecek bir çözüm getirmemiz lazım. Körfez Geçiş Projesi'nin aksayan neyse giderilerek hayata geçirilmesi gerektiğine inanıyorum.

 
'Komünist Başkan' o partiden seçime giriyor!
 
Çat kapı ziyaret: Kapıyı açınca şaşkına döndüler!
YORUMLAR
Toplam 18 yorum var, 10 adet görüntüleniyor. Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 
Oğuz 14 Ocak 2019 Pazartesi 08:21

Ahahahahahahah :))))) Çok güldüm :))))

Yorumu oyla      7      2  
Sayın ZEYBEKCİ 13 Ocak 2019 Pazar 13:19

İzmir'de sosyal medyada MERKEZ isimli ile yorum yapan kişi o kadar seviyesizleşti ki bırakın Chp'yi bütün zararı Ak Partiye veriyor. Bugün Sayın Meral Kılıçdaroğlu hakkında yorum yapmış. Hiç bir başka partilinin Sayın Emine Erdoğan hakkında yorum yaptığını görmedim. Herşeyden önce ana kutsaldır siyasete analar malzeme yapılmaz çünkü onu da doğuran bir anadır.

Yorumu oyla      7      2  
nasıl oy istenecek 13 Ocak 2019 Pazar 13:11

Kasketi önümüze koyalım seçmenden oy isteyelim: külliye bütçesi %233 artmış, vıp jumbo jet alınmış 500 milyon dolar rakam kesinleşmiş, Marmaris'e yazlık külliye yapılıyor, yap işlet devret yöntemi ile yapılan köprüler ve boğaz geçişi fiyatı astronomik, müteahhitlere hesapsızca devlet geçiş garantisi verilmiş hemde döviz cinsinden, İzmir'e 1 metre bile metro yapılmamış, israf ve şatafat almış başını gitmiş, pazar ve market fiyatları yüzünden milletin mutfağında yangın var.Ak Partili İzmir'de ki belediyelerin hali ortada. Bırakın diğer partililerden oy istemeyi Ak Partili seçmen ikna olmuyor. Belediye seçimi değil milletvekili seçimi olsa Ak Parti İzmir milletvekillerinin hepsi sınıfta kaldı. Ak Parti seçmeni artık konuşuyor, soru soruyor, eleştiriyor. Hele birde Kanal İstanbul olayı varki tüm parti seçmenleri referandum istiyor çünkü orada bize ALLAH'ın bahşettiği güzelim boğaz var olmasaydı atalarımız kazma kürekle bugüne kadar oraya suyolu açarlardı. 16 yıldır verilen destek bitti diyenlerin sayısı evet diyenlerden çok fazla. Ortada gezenlerse dilinde dava gönlünde ve gözünde siyaset sayesinde elde edilecek menfaati bekleyenler. Ben yaptım oldu artık bitti.

Yorumu oyla      7      2  
ah izmir vah izmir 13 Ocak 2019 Pazar 00:50

bırakın particiliği artık izmir hizmet alsın.Burda yapılan yorumlara bakıyorum da takmışlar bir at gözlüğü gidiyorlar.Hizmet ve kalite ne alakadar olsun ki verin izmir'e particilik ideolojisi gitsin.Bu çok sevdiğiniz verimsiz partinin bir ilçe belediye başkanı tunç soyer zamanın da röportaj da ne demişti izmir'e odun koysak seçtiririz dedi.Kısaca bunlar hizmet almasa da olur takmışlar kafayı futbol takımı tutar gibi parti tutuyorlar kimi aday yapsak kazanırız.Galiba adayları belli.PİNOKYO nasıl olsa o da bir nevi odun sayılır.Bu yorum yazıp öven zatı muhteremler belli ki crem de la crem kısmından.Bornova,Balçova,Alsancak,Kordon,Karşıyaka dan yazıyorlardır.Tuzları kuru ya.Gelsinler bir de Altındağ,Gültepe,Harmandalı,gibi yerler de bulunsunlar da o çok sevdikleri hizmeti buluyorlar mı

Yorumu oyla      8      8  
İzmirli 13 Ocak 2019 Pazar 00:08

Bir kere deneyipde bakılması gerekir bu yüzden yerel seçimlerde düşünülür

Yorumu oyla      8      8  
İzmirli 13 Ocak 2019 Pazar 00:08

Bir kere deneyipde bakılması gerekir bu yüzden yerel seçimlerde düşünülür

Yorumu oyla      8      7  
BAYRAKLI 12 Ocak 2019 Cumartesi 23:46

Sayın başkan Bayraklıda geçersiniz neden mi sizin ilçe başkanınız ve meclis üyeleriniz mevcut belediye başkanı hasan karabağla çok iyi bir ilişki içerisindeler zaten bu anlaşma 2014 seçimlerinde bir pazarlık yapmışlardı partinizin ilçe başkanı özgür bey meclis üyesi kemal büyükkesim bu konuyu çok iyi bilir nasıl bir pazarlık olduğunu.bu seçimde hasan başkan size çalışır hiç sıkıntı değil siyaset bu .

Yorumu oyla      7      4  
Anıl 12 Ocak 2019 Cumartesi 23:21

İzmirli profil yazan eski CHP delegesi olduğunu söyleyen AKP oy isteyen zat. .hiçbir chp delegesi bırak AKP oy vermeyi pabucunu vermez ya düzgün yorum yaz yada trol olmaktan yada kendi söylemin olmadığı konuları yazma. .her afettee türkiye bu belediye elinden geleni yapıyor durduğum ilçe AKP de sular altında yaparsa onlar yapıyorsa gelsinler yapsınlar ..ilçe perişan sular altında ancak doğal afet çıkmış chp delege AKP verin buna chp izmirli inanmaz kardeşim

Yorumu oyla      10      2  
Merkez 12 Ocak 2019 Cumartesi 23:03

İzmir''li bir denesin bir daha asla bırakmaz....

Yorumu oyla      7      8  
kestirmeden 12 Ocak 2019 Cumartesi 22:51

Fesli sarayda ağırlanırken M.Gezen, M.Akpınar, D.Çakır neden savcıya gidiyor? Neden birileri savaş çığırtkanlığı yaparken dava açılmıyor da sanatçılara hemen dava açılıyor? Neden cumhuriyete saldırılırken sesiniz çıkmıyor?

Yorumu oyla      11      2  
FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
'Komünist Başkan' o partiden seçime giriyor!
Türkiye Komünist Partisi’nden (TKP) yapılan yazılı açıklamada, Türkiye’nin ...
MHP Lideri il başkanlarını toplantıya çağırdı
MHP lideri Bahçeli, tüm il başkanlarını 17 Ocak'ta Ankara'da toplantıya ...
Bakan Selçuk: "Hayallerinizi sınırlamayın!"
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ispartalı öğrencilerden gelen taleplere ...
 
Teşkilata talimat: Bulun ve kaydını yapın
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli'de aday tanıtım toplantısına ...
Adresinde oturmayan seçmenin kaydı dondurulacak
Yüksek Seçim Kurulu, seçmen taşındığı iddialarıyla ilgili bir açıklama ...
Perinçek'ten İzmir'de işçilere destek
İzmir'de, işçilerin hak arayışını desteklemek amacıyla düzenlenen basın ...
 
CHP’li Sertel: İzmir’de hiçbir ilçeyi İYİ Parti ile paylaşmamalıyız!
İzmir Milletvekili Sertel, “İYİ Parti bazı ilçelerde adaylık istiyor. ...
Zeybekci, ‘Denizli’de böyle şeyler göremezsiniz’ dedi ama…
AK Partili Zeybekci’nin İzmir’de yağış sonrası ortaya çıkan tablo için, ...
HÜDA PAR yarıştan çekildi: Seçime katılmayacaklar
HÜDA PAR yerel seçimlere katılmama kararı aldı.
 
Mehmet KARABEL
Mehmet KARABEL
Vatan haini, romantik devrimci yaşasaydı bugün!
Erkan SEVİNÇ
Erkan SEVİNÇ
Çam
Aylin AKDOĞAN
Aylin AKDOĞAN
İzmir-İN
Kemal ARI
Kemal ARI
Atatürk Türkiye; Türkiye Atatürk’tür!
Neşe ÖNEN
Neşe ÖNEN
İçinden biri olarak Amerika’daki son gelişmeler
Metin ÖNEY
Metin ÖNEY
Barolar
Abdi KARAGÖZOĞLU
Abdi KARAGÖZOĞLU
Soyer, Batur, İduğ ve Olgun
Nedim ATİLLA
Nedim ATİLLA
Ana sütü gibi helâl
Harun ÖZDEMİR
Harun ÖZDEMİR
Kanserden öl daha iyi; korona senin neyine!
Tayfun MARO
Tayfun MARO
Eleştiri yıkmadığı zaman değerli
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
GAZETE EGE'DE SONSÖZ
KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva