HABERLER>YEREL YÖNETİMLER
14 Nisan 2019 Pazar - 14:22

Soyer'den 'trafik' ve 'bisiklet' sözü ile Körfez mesajı: Yüzülebilir hale gelecek!

Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde yüzde 58 oy alarak, Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazanan CHP'li Tunç Soyer, İzmir'in, dünyada gıpta edilen kent haline geleceğini, ürünlerinin dünyaya pazarlanacağını söyledi. Soyer, "Körfez yüzülebilir hale gelecek. Yapacağız, göreceksiniz. İzmir'in de istiridye içinde bir inci olduğunu dünyaya göstereceğiz" dedi. Soyer, makam aracı yerine bisiklet kullanacağını ve trafik sorununu 2 yılda çözeceğini kaydetti.

Soyer den  trafik  ve  bisiklet  sözü ile Körfez mesajı: Yüzülebilir hale gelecek!

8 bin 500 yıllık tarihi olan İzmir'in 35'inci belediye başkanı Tunç Soyer, insanların gözündeki ümidi çok önemsediğini vurgulayarak, "Siyasetin dilinin değişmesine dair bir özlem var. İnsanlar daha barışçı, daha nazik, daha saygılı ve sevgili bir dili arzu ediyor. Çok büyük bir ümit var insanlarda. Bu ümit benim heyecanımı ve aşkımı besliyor. Buna zerre kadar toz kondurmak istemiyorum. Belediye çalışanlarıyla beraber bunu başarmamız lazım. Kentlerdeki yöneticilerle dayanışma içinde olmamız lazım. Türkiye için yeni projeler ortaya koymamız lazım" diye konuştu. 

MAKAM ARACI YERİNE BİSİKLET

Makam aracının arkasına taktırdığı bisiklet taşıma aparatıyla gündeme gelen Başkan Soyer, birkaç haftaya kadar evini 50 kilometre uzaklıktaki Seferihisar'dan kent merkezine taşıyacağını ve evden belediyeye, gün içinde belediyeden başka yere giderken, bisikleti kullanacağını söyledi. 50 kilometrelik bisiklet parkurunun en kısa zamanda 250 kilometreye çıkarılacağını belirten Soyer, şunları kaydetti:

"Belediye başkanları yaptıklarıyla yapmadıklarıyla örnek olurlar. Başkanın duruşu, kıyafeti, davranış biçimi hepsi örnektir. Belki de kentin dönüşümünün önemli dinamiklerinden biridir. Yaptığım her şeye özen göstermeye gayret ediyorum. Bisiklet kullanmak, teşvik etmek istediğimiz bir şey. Kopenhag'da bisiklet sayısı, otomobil sayısının üzerine çıktı. 50- 60 kilometrelik parkuru, 250 kilometreye çıkaracağız. Bu, o kentin belediye başkanı bisiklet kullanıyorsa yapılabilir. Bu işler masabaşında olmaz. Zorlayarak, mümkün olduğu kadar alışkanlıkları değiştirerek, yapacağız. Nereye yerleşeceksek ki ona Neptün hanım karar verecek. Oradan bir yere giderken ya da belediyeden bir yere giderken mümkün olduğu kadar bisiklet kullanmak istiyorum. Zorlukları da görerek çözüm üreteceğiz. Bundan hiç çekinmiyorum. Sıkıntı yaşayacağımız zaman da olacak ama sıkıntılar yaşayarak aşılacak."

'TRAFİK SORUNU 2 YILDA ÇÖZÜLECEK'

Başkan Soyer, kentin yüzde 40'ının, ulaşımı en büyük problem olarak gördüğünü belirtip, İzmir'de trafiğin 2 yıl içinde büyük ölçüde rahatlayacağını, sorun olmaktan çıkacağını savundu. Soyer, yapacaklarını şöyle anlattı:

"Gelişmiş kentler yoksulların bile otomobile bindiği değil zenginlerin bile toplu taşımı kullandığı kentlerdir. Mottomuz bu olacak. Toplu taşımı modern, yaygın ve daha çok kullanmaya gayret edeceğiz. Narlıdere metrosu 1,2 kilometre uzunluğunda olacak. Tüneline girdik, yerinde gördük, yaklaşık 7'de 1'i açılmış durumda tünellerin ve süresinin üzerinde bitecek bir çalışma bu. Hem Balçova hem Narlıdere'de büyük otoparklar planlanmış durumda. Özlediğimiz şey şu; vatandaş gelecek, aracını orada bırakacak ve metro ile kent merkezine gelecek. Bunun gibi kent merkezine trafik akışını hafifletecek kent dışında aracını bırakmayı teşvik edecek çözümler geliştireceğiz. Akıllı trafik uygulamaları ile 11 noktada trafiği rahatlatacak girişimlerimiz olacak. Yeni şerit ilave edilmesi yeni güzergah açılması gibi. Taşıt trafiğini üç noktada yer altına alacağız. Basmane 9 Eylül Meydanı, Karşıyaka Vapur İskelesi ve Alsancak Gar önü. Deniz ulaşımını güçlendireceğiz. Körfezde yüzde 3 ulaşım sağlanıyor bunu 4,5 kat artıracağız. Yeni iskeleler açacağız. Ulaşım bu kentin en temel problemi. Vatandaşın yüzde 40'ı kent içi  ulaşımdan şikayetçi. 62 bin kapasiteli otoparkımız var en kısa zamanda 100 bine çıkaracağız. Tüm bunlar bir araya geldiğinde bir süre sonra kent içi ulaşım rahatlayacak. Buna otobüslerimizi ve yeni metro ve tramvay hatlarımız eklenecek. Çiğli'ye tramvay hattımız var. Projesi hazır, onay bekliyor. Böylece en geç 2 yıl içinde trafik sorun olmaktan çıkacak."

Başkan Soyer, insanların işe gidip, döndüğü sabah ve akşamları trafiğin yoğun olduğu saatlerde toplu taşıma ücretini yarı yarıya indireceklerini, bunun gelecek haftalarda uygulamaya geçeceğini de söyledi.

'KÖRFEZ'DE KESİN ÇÖZÜM GELECEK'

Körfezdeki kötü koku nedeniyle İZSU ile 2,5 saat süren toplantı yapan Soyer, sorunu kısa zamanda çözeceklerini belirterek, "Kesin çözüm gelecek. Körfez yüzülebilir hale gelecek. Yapacağız, göreceksiniz. Bunun için çok beklemeyeceksiniz. Ne yapılacağını biliyoruz, takvimini oluşturmaya başladık. Olacak, mucize yaratmayacağız. Bunların çok basit çözümleri var" dedi.

HEM TANITIM HEM ALTYAPI 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, zamanının, belediye şirketlerinin yöneticilerinden bilgi almakla geçtiğini, kimin ne yaptığını öğrenmeye çalıştığını belirterek, bunun 2- 3 hafta daha süreceğini vurguladı. Belediyede 15 yıldır biriken hafızanın verilerini kullanacağını ve çıtayı yükselteceğini dile getiren Soyer, ABD, Çin ile Brüksel'de İzmir tanıtım ofislerinin hızla açılacağını, refahı yükseltmek için üretimi ve pazarlamayı artıracağını söyledi.

Başkan Soyer, şöyle devam etti:

"İzmir'in de istiridye içinde bir inci olduğunu dünyaya göstereceğiz. Dünyayı kentler arası ittifaklar şekillendiriyor. Bir ayakkabı ve mermer fuarını sadece fuar süresince değil 365 gün tanıtımız lazım. O ayakkabının, zeytinyağının, kestane ununun tanıtımını dünyaya yapmamız lazım. Pazar kabiliyeti ve rekabet güçü İzmir'in gücüyle örtüşüyor. Kent kimliğini büyütecek çalışmalar yapacağız. Bu hikayenin ilk adımlarını atacağız. 'Biz önce altyapıyı yapalım, hazırlayalım sonra turisti davet edelim' diye beklemeyeceğiz. Hayat öyle yürümüyor. Bir yanda tanıtım bir yanda üretim. Kartopu efekti denilen şey. Daha çok tanıtım yapacağız, gücünüz daha çok büyüyecek ve yine daha çok tanıtım yapacağız. 2005 yılında Universiade'a talip olurken merhum başkan Ahmet Piriştina'nın danışmanlığını yapıyordum. Diğer danışmanlar 'Yapamayız, tesisimiz yok' diyorlardı. Piriştina 'Olur olur' diyordu. Nitelim adaylığımız kabul edildikten sonra İzmir bir seferberlikle gerekenleri yerine getirdi. EXPO'ya talip olurken elimizde sadece ham madde vardı ama biz biliyorduk ki gerekenleri yapacağız. O nedenle tanıtıma hemen başlayacağız bunun yanında Kemeraltı Çarşısı'nı daha yürünebilir hale getireceğiz, Kızlarağası Hanı'nda tuvalet sorununu çözeceğiz. İkisi birlikte iç içe. 'O bitsin de başlayalım' diyemeyiz."

'KENTİ SARDUNYALAR SARACAK'

Kentsel dönüşümde, kişinin neredeyse komşusunu bile seçme hakkının olduğu İzmir modelini uygulamayı sürdüreceklerini dile getiren Başkan Soyer, hazırlığı yapılan yerlerde kentsel dönüşümün hızla başlayacağını, kentin atıl alanlarının metruk, terk edilmiş binalarının cıvıl cıvıl hale geleceğini belirtti. Soyer, "Sardunya çok görülecek bu kente. Refüjlerde zakkumlar görülecek. Kentin iklimine uygun az su gerektiren ama rengarenk peyzaj bitkileriyle buluşturacağız İzmir'i" dedi.

'NASIL BU KADAR YOK SAYILMIŞLAR, ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL'

Seçimden sonraki ilk sabah, 356 seçmenden sadece 17'si ile en az oy aldığı Kiraz ilçesinin Dokuzlar Mahallesi'ni ziyaret eden Tunç Soyer, seçmenin makul ve mütevazı taleplerinin yok sayıldığını savunup, taleplerin 2 hafta içinde karşılanacağını söyledi. Soyer, "O kadar makul ve mütevazı ki talepleri, nasıl bu kadar görmezden gelinmişler, nasıl bu kadar yok sayılmışlar; anlamak mümkün değil. 2 hafta içinde çözeceğiz. Su depoları yıpranmış, bakımsızlık nedeniyle suyun kalitesi bozulmuş ve insanlar bundan hasta olmuşlar. Kestane ağaçları hastalık üretmiş verim ve üretim düşmüş. Enfes bir balları var. Kekik ve çam balı. Bunların pazarlanması için destek istediler. Vadide 6 köy var ve çocukları kışın okula giderken çamurdan geçiyor çok zorlanıyorlar. Olacak iş değil. Umutlanmış olarak döndüm köyden. Merak ettim ve anlamak istedim nasıl olur da hiç dokunulmamış o insanlara, diye. Makus talihlerini kader olmaktan çıkaracağız" diye konuştu. 

'HÜKÜMETLE İLİŞKİM ÇOK İYİ OLACAK'

AK Parti iktidardayken, CHP'li büyükşehir belediye başkanı olarak hükümetle ilişkisinin çok iyi olacağını vurgulayan Soyer, şunları söyledi:

"Ben kimsenin vatan haini olduğunu düşünmüyorum. Vatan haini olanlar istisnadır ve suçludur. Herkes bu vatanı en az benim kadar seviyor, bir kere bunu bir ön kabul olarak kabul ediyorum. İktidar- muhalefet meselesi değil. Bu vatanı sevmek meselesi. Muhalefettekiler daha az iktidardakiler daha çok sever Buna inanmıyorum. Mesele bunun dilini doğru bulmakta. Bir kent vizyonu belgesi hazırlıyoruz. O belgeyi hükümetle bakanlarla bürokratlarla paylaşacağız. Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Ankara'ya gitmeyeceğim. İzmir olarak gideceğim. Dili düzgün kullanırsak derdimizin siyasi rant olmadığını anlatırsak kimse bize kapısını kapatmayacak. Hükümetle ilişkim çok iyi olacak."

Başkan Soyer, İzmir'in 30 ilçesinin 24'ünü alan CHP'nin 1980'den bu yana en iyi oy oranına ulaştığına, tüm büyükşehirlerde alınan en yüksek oy yüzdesine 58 ile İzmir'de çıkıldığına da dikkat çekerek, "Daha fazlası olmalı mıydı, olabilir miydi? Olabilirdi belki de. Bunun için biraz daha çalışılması gerekir, veri okunması gerekir, analiz edilmesi gerekir. Çok da ilgilenmiyorum. Bu veriler gurur duyulması gereken veriler. Ben de gurur duyuyorum" dedi. (DHA)

 
Fatih YAPAR yazdı... Şengül neden Zeybekci’yi hedef aldı?
 
İzmir'de dehşet: Eşini vurdu, fare zehriyle intihara kalkıştı!
YORUMLAR
Toplam 16 yorum var, 10 adet görüntüleniyor. Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 
Hür Düşünce 15 Nisan 2019 Pazartesi 13:25

Verimli olabilecek bir Başkan'ın önce iyi bir eğitim alması şart- Hem aileden hem de okulundan. Hem Kocaoğlun'da bu özellik vardı hem de Soyer'de var. Pek tabii ki teslim aldığı bayrağı ileriye taşıyacak. Umarız engellemeyi marifet sayanlar yine iş başında olmasınlar.

Yorumu oyla      0      0  
15 Nisan 2019 Pazartesi 12:46

alen doğru gencer / ben doğma büyüme İzmir'liyim. Ne yazdıysam bilerek hissederek yazdım. Sıkıntıları çektiğim için yazdım. Bu başkandan bir şey olmayacağını bildiğim için yazdım. Sizin yeni gelen başkana sonsuz güveninizi sorgulayan yok, benimde sonsuz güvensizliğimi sorgulama hakkınız yok. Bunları görmek için AKP li olmaya gerek yok. Sanki burada merkezi hükümeti öven biri varmış gibi niyet okumayın. 15 yıldır izmiri yöneten bir düşüncenin devamıdır Tunç Soyer. bu düşüncenin yaptıkları şeyler yeni yapılacak olanların teminatıdır bana göre. Bir taraftan mazbatamı verin hemen işe başlamam lazım diyen birini alkışlayacaksınız, diğer taraftan yahu adam mazbatasını yeni aldı hele bir dur bakalım diyeceksiniz. İzmir işte bu ikiyüzlü yaklaşımlar sebebiyle bu halde. Cemre 1 - 2 - 3 diye saçmalıkları dinledim. Saçmalık diyorum çünkü yuvarlak süslü lafların haricinde bir tane somut veri göremedim. Şehri bu hale getiren Aziz Kocaoğlu'nu alkışlayan sizler, yeni gelen bu başkana da şimdiden sonsuz kredi açtınız. Ama olan bize oluyor farkında değilsiniz. Ben her sabah ve akşam dayak yemiş gibi otobüs yolculuğu yapıyorum. İşyerinde yorulmadığım kadar yolda yoruluyorum, 1 m3 suya her ay 82 TL ödeme yapıyorum, yazın kokudan rahatsız oluyorum. Siz alkışlamaya devam ediyorsunuz.

Yorumu oyla      1      4  
kentimiz 15 Nisan 2019 Pazartesi 11:32

ulkemizde secilen butun Belediye Baskanlarimizdan ricamiz : lutfen yeni politika belirleyip kentimizi mahallemizi isyerimizi tarla bahcemizi insaat santiyemizi dogamizi kim temiz tutmuyor atik pislik atiyor cevre duzeni bakim yapmiyorsa onlara mutlaka yaptirim yapalim artik . evet kentlerimi eski gecekondu olabilir ama o sekilde bile temiz tutulabilir mezbelelik haline gelmesi onlenebilir. eger iyi bir turizm kenti olmak isteniyorsa kentin gerek kamu gerek ozel tum mulkiyet sahalari temiz ve bakimli olmali. gelen turist artik once temizlik antik tarihi bir bina koy bir yere gidiyorsunuz yol guzergahlari mezbelelik icinde bu boyle olmaz her alan her saha iyice bakimli ve temiz olmali . bunun icin paraya degil anlayisimizin degismesine gerek var.

Yorumu oyla      2      0  
MERKEZ 15 Nisan 2019 Pazartesi 10:48

seçime akdar akp li biriydim. beni bilen bilir. ancak şimdi dogruları görüyorum. sevgili soyer e oy vermediğim için mesela pişman değilim ama keşkeler içindeyim diyebilirim. en azından adamda vizyon var! zeybekçi kaza ile seçilseydi . işi gücü gecekondu boyamak olacaktı. soyerin projeleri arasında en azından kentsel dönüşüme hız vermekte var. hatta şöyle söyleyim meclis te konuşulanalr arasında kadifekale ve çevresini sıgacık formuna büründürmek istiyor. oradaki kadın ların kendi gelirlerini elde etmesini istiyor. zeybekçi nin projeleri arasında körfezi öldürme riski olan körfez geçiş projesi var. ve maliyeti günümüz döviz krunda inanılmaz yüksek! Tunç soyere baktıgınız zaman . cıvıl cıvıl bir körfez yaratma hedefi var.her nekadar aziz kocaoğlunu projesi olsa da , körfeze su sirkülasyonu saglayacak olan projeyi devam ettirme hedefi var. yani şimdi bakıyorsun aşağıda ibrahim denen kişi. hiç bir şey yapmadı diye eleştirmiş. herkes kendince haklı tabi ama henüz mazbatasını alalı 1 hafta olmuş bir başkan için bu eleştiriler agır değilmi? bak açık açık söylüyorum seçimde akp ye oy vermiş ama keşkeleri olan biriyim! ve tunç soyerin seçilmesini izmir için daha mantıklı buluyorum çünkü 2 başkan adayı arasındaki vizyon farkı inanılmaz. şu an anladıgım adkarı ile de tunç soyer projeleri için keşif yapıyor. bu sebeple yapılan 1*2 eleştirinin yeriz oldugunu düşünüyorum.

Yorumu oyla      3      0  
alen doğu gencer 15 Nisan 2019 Pazartesi 10:32

ibrahime cevap olarka yazacagım. ilk olarak adam hızlıca bir dizi karar alıyor zaten . şunu şunu şunu yapacam diye bas bas bagırıyor ve açıklıyor. ne aşk meşki ? yüzülebilir körfez hedefi, trafik sorununu çözme hedefi neyin aşk meşki oluyor? bariz akepe taraftarısınız ve burada gelip farklı isimler altında aynı şeyleri yazıyorsunuz. altta bir yorumcu bahsetmiş. okumadan yazıyorsunuz! yüzülebilir körfez diyince neden sahiller ile çevre düzenlemesi aklınıza gelirki? gözü kapalı seçmek nedir biliyormusun ? berbat ekonomi de, kötü eğitim sisteminde, kötüs aglık sisteminde. başarısız iç ve dış politika da halen daha sizin gibi yandaş kalmaktır gözü kapalılık!!! adam daha mazbatasını yeni aldı yahu !!! pes dogrusu. ne bekliyorsun? süpermen mi bu adam ? şöyle bir bir kaç ay geçsin . olmaz ise gelir eleştirirsin. bu ne ya? bıktık sizden artık. seçimelr bitti hala trollük peşindesiniz. tekrar yazıyorum adam mazbatasını alalı henüz 1 hafta oldu. mutlaka söz verdiği şeyleri yapacaktır. yazık günah wowturkey den fırlayıp 3-5 yorumcu buraya geliyorsunuz.

Yorumu oyla      15      2  
demir 15 Nisan 2019 Pazartesi 09:44

Ankara onay vermeden hiçbir projenin yapılamayacağını yeni mi anladınız. Buca metrosu için 5 yıl daha mecbur beklenecek. Beklentinizi yükseltmeyin, Büyükşehirin yapacağı işler kurs,konser,boya,badana vs...

Yorumu oyla      2      13  
ibrahim 15 Nisan 2019 Pazartesi 09:25

basit bir işyerine yeni müdür geldiğinde bile, çalışma vizyonunu göstermek için hızlıca bir dizi karar alır ve hayata geçirir. Bunu gören çalışan kendine çeki düzen verir. Ama görüyoruz ki İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen bu zat, aradan 2 hafta geçmesine rağmen çiçek böcek, aşk meşk demeden öteye geçemedi. Kendisini çalışanına ve İzmir'liye bir şekilde göstermesi gerekirdi. Ama o ne yapıyor, koskoca bir hiç. Peki bu rahatlık nereden geliyor, kimse kusura bakmasın ama bu tarz yetersiz insanları gözü kapalı seçenlerden geliyor. Örneğin milyonlarca lira harcanarak yapılan İZUM uygulaması zaten pek çalışmıyordu, otobüsüm nerede diye bakanlar bazen görüyor, çokça da görmüyordu. Seçim gününden beri en az yarısı hiç çalışmadı. Fahrettin Altay merdan düzenlemesi güya şubat sonunda bitiyordu, daha alt geçit için kazma vurulmadı. Hiç olmazsa yeni başkan bu tarz aksayan, geri kalmış yatırımlara personel araç gereç gibi ilaveler yapıp hızlandırması gerekiyor. Benim gibi iç kesimlerde oturan ve yıllardır belediyenin pek uğramadığı yerlerde oturanlar artık olacak, yapılacak, cak cuk laflarından bıktı. Hani otobüs ücretleri pik saatlerde %50 indirimli olacaktı. Sözünü duyan, ne zaman yapılacağını bilen varmı, yok.

Yorumu oyla      2      15  
deli bekir 15 Nisan 2019 Pazartesi 09:10

bu adamdan bi cacık olmaz. göreceksiniz....

Yorumu oyla      3      15  
sezo 15 Nisan 2019 Pazartesi 08:44

Tunç soyer sahilleri yenileyecegim demiyor arkadaşlar! yazıyı iyi okuyun demiyecegim . sadece okusanız zaten okuma yazma problemi olmayan biri "yüzülebilir körfez için ugrasacagım" dediğini çok net okuyup anlayabilir. yüzülebilir körfez diyince . ben temiz körfez. dibi gözüken körfez anlıyorum . hayır siz nasıl olurda sahillleri yenilemeyi falan anlıyorsunuz? adam mesela belki 40 kere buca metrosunu biz yapacagız dedi. bazen burada okuyorum halen daha buca ya raylı sistem diye tutturanlar oluyor. düşünmeden fikir sahibi olmak böyle bir şey sanırım. maşallah zaten ülkede herkes futbola damı,siyasetçi ve şehir plancısı. ben 4 sene bu işin eğitimini aldım . halen daha çok eksigim var diyorum. adamlar burada belediye başkanına tavsiyeler düzüyor. maşallah maşallah valla.

Yorumu oyla      14      1  
Mister No 14 Nisan 2019 Pazar 22:45

sagduyu, dediklerine katiliyorum fakat söylemler sanki Aziz baskan becerememiste o yüzden yapilmamis gibi algilaniyor.Temiz körfez konusunda Aziz Baskanin kendisini nasil parcaladigini, Ankaranin burnundan nasil getirdigini hepimiz biliyoruz. Simdi izinler alinmis, Ihaleye cikilmis bir ise sahiplenmek olmayacakmi ? En azindan verilen mücadelenin sahiplerini anmak, bunlari dile getirmek cokmu zordur. Yarin narlidere Metrosunuda sahiplenecekmi ? Imzaya kalmis Buca Metrosunu Ankara Imza atmazsa nasil yapacak ? Imza atilirsa ben mi yaptim olacak ?

Yorumu oyla      4      1  
FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Dikili'nin başkanı Kırgöz'den eski başkana 'borç' eleştirisi!
İzmir’in Dikili ilçesinde seçimleri kazanarak belediyeyi CHP’li Mustafa ...
Başkan Batur Whatsapp’a bekliyor!
31 Mart Yerel Seçimleri sonucunda rekor bir oyla Konak Belediye Başkanı ...
Duyarlı kanocu çifti Başkan Tugay uğurladı
Çanakkale Savaşı’nın zorluklarına dikkat çekmek ve savaşın başladığı tarihte ...
 
Güzelbahçe, ilk meclisini yaptı
31 Mart yerel seçimlerinin ardından üçüncü kez Güzelbahçe Belediye Başkanı ...
Bornova kendi asfaltını kendisi üretecek
Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, ilçedeki bozuk yolları daha ...
İduğ 12 yıl başkanlık yaptığı EGOD'u ağırladı
Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, 12 yıl boyunca yönetim kurulu ...
 
Narlıdere sokaklarında ‘anında çözüm’ dönemi
Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, 5 yıl boyunca kente birlikte hizmet ...
Başkan Soyer’den ilk teftiş!
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, şantiye incelemelerine Narlıdere ...
İzmir’de dikkat çeken meclis üyesi: 25 kişiye karşı tek!
Narlıdere Belediye Meclisi’ne MHP listesinden giren AK Partili Reşat Konukçu’nun ...
 
Fatih YAPAR
Fatih YAPAR
İstim arkadan gelir mi?
Serdar DEĞİRMENCİ
Serdar DEĞİRMENCİ
Çaldıran Savaşı
Tayfun MARO
Tayfun MARO
Gösteri toplumundan tükenişe
Hüseyin ASLAN
Hüseyin ASLAN
Başkan Ali Engin’le ‘beş yıldız’lı Narlıdere
Mehmet KARABEL
Mehmet KARABEL
Her şey unutulacak, akıllarda bu foto kalacak!
Nuray KAYA
Nuray KAYA
Uçuruma bakarken
Nedim ATİLLA
Nedim ATİLLA
Hayırla, hatırla, vefa ile anılabilmek…
Rifat ÖZER
Rifat ÖZER
Kıyamet mi
Ümit YALDIZ
Ümit YALDIZ
Tıpkısının aynısı
Işıl Öztürk BULUT
Işıl Öztürk BULUT
İstanbul diyerek İzmir’i unutmayalım
ÇOK OKUNANLAR
SPOR CAFE
ÇOK YORUMLANANLAR
GAZETE EGE'DE SONSÖZ
KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva