HABERLER>POLİTİKA
16 Mart 2019 Cumartesi - 09:23

CHP Lideri'nden İzmir'de mesaj yağmuru: 4 ilçe gezdi, söz verdi, oy istedi!

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu İzmir programı kapsamında 4 ilçeye temaslarda bulundu. Bergama, Aliağa, Ödemiş ve Torbalı’da konuşan Kılıçdaroğlu yer yer Cumhur İttifakı’na geçmişte oy veren seçmenlere seslendi. Milliyetçilik üzerinden MHP’lilere çağrıda bulunan Kılıçdaroğlu 17 yıldır iktidarda olan AK Parti’nin seçmenine de tanzim satışlar noktasında mesaj verdi. Kılıçdaroğlu ayrıca her gittiği ilçede başkan adaylarından söz aldı ve halktan oy istedi.

CHP Lideri nden İzmir de mesaj yağmuru: 4 ilçe gezdi, söz verdi, oy istedi!

Mehmet İŞLER /EGEDESONSÖZ- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdoğlu, 31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala İzmir’e geldi. CHP Lideri kentte 1 günlük programı kapsamında kırsal ilçelerde temaslarda bulundu. Kılıçdaroğlu ilk olarak Edremit’ten hava yoluyla Bergama’ya hareket etti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bergama Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan yarı olimpik yüzme havuzunun açılışına katılan Kılıçdaroğlu önemli açıklamalarda bulundu.

Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç’in ev sahipliği yaptığı programa İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, ilçe belediye başkanları, ilçe belediye başkan adayları, parti yöneticileri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

BERGAMA

AZİZ BEY'İ ANLATMAYA GEREK YOK, ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM
Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, “Güzel bir tesis… Bergama Belediye Başkanımız ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin destek koyduğu bir eser. Çocuklarımız burada spor yapacaklar. Sporun değerini en çok anneler babalar bilir. Kültür, sanat ve sporla çocuklarımız tanışacak. Aziz Bey’in ifade ettiği gibi, buradan yetişecek çocuklar hem ulusal hem uluslararası anlamda başarılara imza atacaklar. Onlar şampiyon olduğunda o Türkiye’nin ortak başarısı olacak. Genç ve yetenekli belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Kendisinin verdiği hizmetler dolayısıyla yürekten teşekkür ediyorum. İzmir büyükşehir belediye başkanımızı tanıtmaya gerek yok. O kendisini İzmir’e adayan bir belediye başkanı. Geniş alanda iş birliğini güçlendiren, kent ve kırsal arasındaki gelir dağılımını dengelemeye çalışan ve Türkiye’deki tüm büyükşehir belediyelerine örnek olan projeler imza attığı için kendisine teşekkür ediyorum ve şükran sunuyorum” diye konuştu.  

SANDIĞA BİR OY FAZLA ATTIRMAK İÇİN SEFERBER OLMAMIZ GEREKMEKTEDİR, BAŞARACAĞIZ!
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da kürsüye geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, “Bir seçimin daha arifesindeyiz. İzmir’deyiz. İzmir ve İzmirliler tarih boyunca ne yapacaklarını, nasıl duracaklarını çok iyi bilirler. Ondan dolayıdır ki İzmir Türkiye’nin en aydınlık, en ileri, Atatürk ilkelerine en bağlı kenttir. İzmirli olmak ayrıcalıktır. Biz hepimiz İzmirliler İzmirli olmakla ne kadar övünsek hakkımız vardır. Yine bir açılıştayız. 15 gün sonra seçim var. Seçimi alacağız. Bu bizim görevimiz. Biz CHP’liyiz. Belediye başkanlığı yaparken ayrım yapmayız. Ama seçimde partimizin ilkelerinden, seçim çalışmalarında da belediye başkanlığımızı yaparken de sosyal demokrat, insan odaklı belediyecilikten hiçbir zaman ayrılmayız. Her türlü olumsuz koşulda bile şerefimizle ayakta kalmayı beceririz. İzmir Büyükşehir Belediyesi 15 yılda tarımı ön plana çıkardık. Buğdayın, samanın, mercimeğin, etin son dönemde patates ve soğanın ithal edildiği tarım ülkesi olduk. Dünyada kendi kendine yeten 7 ülkeden biri olan Türkiye Cumhuriyeti patates ve soğanı bile ithal eder hale geldiyse, bizim 15 yıl önce kırsal kalkınma, yerelden kalkınma, tarım ve hayvancılığın kooperatifler eliyle kalkınmasının ne anlama geldiğini vatandaşlarımız ve özellikle siyasiler umuyorum anlamışlardır. Kentsel dönüşüm konusunda Türkiye’de model üreten belediyeyiz. Binalar yenilenecek, depreme dayanıklı olacak, bulvarlar açılacak ama komşular değişmeyecek. Orada yaratılan rantın tamamını dönüşüme tabi tutulan konut sahipleri alacak. Kentsel dönüşüm felsefemiz budur. Çığ gibi büyüyecektir. Gelecek arkadaşımız Tunç Soyer de bu bayrağı ileri götürecektir, götürmek zorundadır, götüreceğine canı gönülden inanıyorum. İdris Yavuzyılmaz parti emekçisi kardeşimizdir. Çok büyük emeği vardır. Ben Bergamalı hemşerilerimizin İdris Yavuzyılmaz kardeşimi 31 Mart akşamı belediye başkanı ilan edeceğine canı gönülden inanıyorum. 15 yıllık Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmış ağabeyiniz, kardeşiniz olarak hem İdris Yavuzyılmaz’a, hem de Tunç Soyer’e gece gündüz çalışarak, adam adama siyaset yaparak, görüşmedik insan bırakmadan görevimizi vicdan huzuru içinde tamamlamanızı istiyorum. Yiğidin kuru soğana muhtaç olduğu bugünlerde mutlaka bu yerel seçimde merkezi iktidara ‘bir dur, bir kendine gel, burası Türkiye Cumhuriyeti’ demek zorundayız. Her yurttaş olarak bunu yapmak zorundayız. AK Parti’ye oy veren yurttaşlarımızın ‘kendine çekidüzen ver’ demesi vatandaşlık görevidir. Ben böyle düşünüyor ve çalışıyorum. Mitingler yapılır. Seçim sandığa attırdığınız oy kadardır. Sandığa bir oy fazla attırmak için hepimizin seferber olması gerekmektedir. Başaracağımıza inanıyorum” açıklamasında bulundu.

GÖNENÇ’TEN KOCAOĞLU’NA TEŞEKKÜR: BİZE BİR İLKE SUNDU
Bergama Belediye Başkanı Gönenç ise, “Bugün en duygusal konuşmalardan biri olacak. 10 yıldan beri onurla yürüttüğüm belediye başkanlığını 15 gün sonra yine partili bir arkadaşıma devredeceğim. Görev sürem boyunca birçok belediye başkanı arkadaşımız gibi gençlerimiz, çocuklarımız için örnek projeler hayata geçirmek için çalıştık. Umarım güzel bir yer edinmişizdir. Bugünkü projemiz için Büyükşehir Belediyemizin desteği oldu. Bu projede birçok kişinin emeği var. Büyükşehir Belediye Başkanımıza sadece verdiği destekler için, Bergama’ya kazandırdıkları için değil, biz belediye başkanlarına nasıl adaletli bir belediye başkanı olunur onu gösterdiği için teşekkür ediyorum. Bütün Türkiye’ye şunu gösterdi; başınıza bela açmak için tezgahlanan 397 yıllık bir kumpası nasıl dik durarak bir şeref madalyasına dönüştürürüz bunu gösterdi. Bize bir ilke sundu. Doğrunun kalesi sallanır ama yıkılmaz dedi. Sizinle çalışmak büyük bir onurdu. Biz partiliyiz. Partimizin ve ülkemiz için çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Aday arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum” dedi.

BERGAMA-CUMHURİYET MEYDANI

Kılıçdaroğlu daha sonra vatandaşa hitap etmek için Cumhuriyet Meydanı’na geçti. CHP Lideri burada birbirinden önemli mesajlar verdi. Geçmiş seçimlerde AK Parti’ye ve Milliyetçi Hareket Partisi’ne (MHP) oy veren vatandaşlara seslenen Kılıçdaroğlu net ifadeler kullandı.

ÇOCUKLAR NİYE YATAĞA AÇ GİRİYOR?
Kılıçdaroğlu, “Sizlerle biraz sohbet edeceğim. Bir parti düşünün 17 yıl ülkeyi tek başına kesintisiz yürütmüş olsun, istediği kanunu, kararnameyi çıkarsın, istediği valiyi tayin etsin, istediği genelgeyi çıkarsın, önünde hiçbir engel olmasın, 70 milyar dolarlık özelleştirme yapsın, 500 milyarlık borçlanma yapsın, sonra soğan kuyruğuna soksun. Buna ne diyeceğiz? 17 yılda bir partiyi tek başına iktidara getiren AK Parti’ye oy veren kardeşlerimiz. Onlar bizim kardeşlerimiz, onlara saygı duyuyoruz. Ama bizim vicdan muhakemesi yapmamız lazım. 17 yıldır şunu yapacağım dedin, vatandaş geldi inandı sana oy verdi. 17 yılda babalarımızın kurduğu fabrikaları sattılar. Gelir elde ettiler. 500 milyarlık borçlanmanın altına ülkeyi soktular. Şimdi çocuklar niye yatağa aç giriyor? Neden? 1 milyonu aşkın insan işsiz kaldı. Sarayda oturan işsizliğin ne olduğunu bilir mi? Bir babanın okula giden çocuğuna harçlık vermemesi ne demektir? Acaba sarayda oturanlar bunun ne anlama geldiğini biliyor mu? Sadece şunu söylüyorum; eğer bu memlekette bir çocuk yatağa aç giriyorsa sorun vardır” ifadelerini kullandı.

DÜNYAYI TERSİNE DÖNDÜRDÜK!
Kılıçdaroğlu, “İşsiz diye kendisini yakanlar var. Ne yapacak? Neye karar vereceğiz? Özellikle AK Parti’ye oy veren kardeşlerimize seslenmek istiyorum. Bu sorunu aşmak hepimizin ortak derdi. Demokratik yollarla mücadele edeceğiz. İşsizlik nasıl önlenir? Dünyada bilinen bir yol var. Üreteceksiniz! Tarlada, fabrikada, lokantada, hayatın her alanında üreteceksiniz. Üretirseniz hayatın her alanında istihdam yaratırsınız. Babalarımız, buğday, saman sattılar. Şeker fabrikaları kurdular, kağıt fabrikalarını kurdular. Şimdi bu fabrikaları satarak domates, tütün, patates alıyoruz. Allah aşkına, dünyayı tersine döndürdük. 149 milyar dolar Londra’da bir avuç tefeciye faiz ödedik. Kim ödedi? Siz ödediniz!” dedi.

ALLAH AŞKINA PKK TERÖR ÖRGÜTÜNÜN SALDIRISINA UĞRAYAN KİMDİ?
Kılıçdaroğlu, "Türkiye’yi bu çıkmazdan kurtarmamız lazım. Birlikte mücadele etmeliyiz. Bayrağımızın altında onurumuzla, şerefimizle yaşamak istemeyiz. Birilerine el avuç açmak istemeyiz. Üretim yok! Üreteceksiniz. Üretir, fabrika kurarsanız insanlar iş bulur. Patatesi, domatesi, eti sıfır vergiyle getiriyorlar. Sonra neden zam yaptın? Zammı yapan sensin! Doğalgaza, ilaca her şeye zammı yapan sensin. Esnafı da suçluyorlar. Esnaf devlete yük olmaz üstüne vergi verir. Birisi yanlışlık yapıyorsa yargılarsın. Esnafı, köylüyü terörist ilan edemezsin. Hepimizin düşünmesi lazım. Bu söylediklerim geçmişte AK Parti’ye oy veren kardeşlerim içindi. Şimdi ülkücü kardeşlerime sesleniyorum. Bizim altı okumuzdan biri milliyetçiliktir. Biz vatanımızı, bayrağımızı, insanımızı severiz. Türkiye’ye faydası olmayan bir şeyi asla kabul etmeyiz. Yeri gelirse hepimiz ülkemiz için canımızı feda ederiz. Her türlü iftirayı atıyorlar bize. Allah aşkına PKK terör örgütünün saldırısına uğrayan kimdi? Milliyetçilik demek vatanseverlik, ülkesinin çıkarlarını düşünmek, el aleme avuç açmamak demektir, güzel, görkemli bir Türkiye demektir. Milliyetçilik demek silah fabrikasını Katar ordusuna satmamak demektir. Neresi olursa olsun, bana dünyadan bir örnek gösterin, kendi silah fabrikasını başka ülkeye satsın!” ifadelerini kullandı.  

BUNLARA OY VERMEK MİLLİYETÇİLİĞE İHANETTİR
“Bunlara oy vermek milliyetçiliğe ihanettir” diyen Kılıçdaroğlu, “Çimento fabrikasını, Sümerbank’ı sattın anladık. Her şeyi anladık. Silah fabrikasını, bir ülkenin geleceği, mücadele ederken elinde tutacağı bir şey olması lazım. Götürüp satıyorsun. Sonra milliyetçi geçiniyorlar! Külahıma anlatsınlar. İnsanımı, bayrağımı severim, vatandaşım arasında kimlik, inanç, yaşam tarzı ayrımı yapmam. Bu bayrağın altında onurumla yaşarım 82 milyonu kucaklarım” açıklamasında bulundu.

GÖNENÇ’İ SAHNEYE ÇAĞIRDI VE TEŞEKKÜR ETTİ
Kılıçdaroğlu konuşması sırasında Bergama Belediye Başkanı Gönenç’i sahneye çağırdı. Kılıçdaroğlu, “Başarılı hizmetler yaptı. Hepinizin huzurunda kendisine teşekkür ediyorum. Size elinden geldiği kadar katkı vermeye çalıştı. Harcadığı her kuruşun hesabını verdi. Kul hakkı yemeyeceksin dedik tüm belediye başkanlarımıza, herkese eşit davranacaksınız dedik. Seçimi kazandıktan sonra AK Partili demeyeceksiniz, herkesi kucaklayacaksınız. Kavgadan, gerilimden bıktık artık. Her evde huzur olmasını istiyoruz” dedi.

YAVUZYILMAZ BAYRAĞI DEVRALACAK
Bergama Belediye Başkan adayı İdris Yavuzyılmaz’ı ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu da sahneye davet eden Kılıçdaroğlu öncelikle ilçe özelinde konuştu. Kılıçdaroğlu, “Bir doktor. İdris Bey, bayrağı devralacak. Sizler destek verdikçe güzel hizmetlerle sizlere katkı koymaya devam edecek” ifadelerini kullandı.

KOCAOĞLU’NUN ÇALIŞMALARI MİHENK TAŞI OLARAK YER ALACAKTIR
Kılıçdaroğlu ayrıca, “Aziz Kocaoğlu sadece İzmir için değil. Türkiye’deki tüm büyükşehir belediyelerine örnek olacak çok sayıda projeye imza attı. Kırsalda yaşayanlardan fidan, çiçek, süt alınması yolunu Aziz Başkan açtı. Şimdi Aziz Başkan’ın projelerini hem bizim büyükşehir belediye başkanlarımız ve diğer partilerin başkanları örnek alacak. Kentsel dönüşümde başarılı çalışmalara imza attı. Rantı bölge halkına verdi. Yerel yönetimler tarihimizde Aziz başkan’ın çalışmaları mihenk taşı olarak yerini alacaktır” dedi.

SOYER: SİZE AŞKLA HİZMET ETMEK İSTİYORUM
Millet İttifakı’nın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı CHP’li Tunç Soyer çok kısa bir konuşma yaptı. Soyer, “Sevgili Bergamalılar baharı erken getirmişsiniz. Size aşkla hizmet etmek istiyorum. Sizi saygıyla selamlıyorum” mesajını verdi.

HESAP VERİLEBİLİR, ŞEFFAF BİR ANLAYIŞLA HİZMET EDECEĞİM
Millet İttifakı’nın Bergama Belediye Başkan Adayı CHP’li İdris Yavuz Yılmaz da kısa bir konuşma yaptı. Yavuzyılmaz, “Seçilirsem sizlere hizmet edeceğim. Herkese eşit davranacağım, adil olacağım. Yapacağım her hizmet kamu yararına olacaktır. Hesap verilebilir, şeffaf bir anlayışla hizmet edeceğim. Bergama’yı hep birlikte geleceğe taşıyacağım” dedi.

ALİAĞA

CHP Lideri Bergama’nın sonrasında Aliağa’ya geçti. Demokrasi Meydanı’nda konuşma yapan Kılıçdaroğlu önemli açıklamalarda bulundu.

BAŞKANLARIMIZDAN İKİ ŞEY İSTİYORUZ
Kılıçdaroğlu, “İzmir’in en güzel ilçelerinden birinde yaşıyorsunuz. Bu güzel yerde yaşamak dünyanın en güzel işlerinden birisi. Sizin milletvekiliniz olarak sizlere hitap etme onurunu bana verdiğiniz için yürekten teşekkür ediyorum. Baharı, birliği, beraberliği, kardeşliği getireceğiz. Hiç kimseyi kimliğinden, yaşam tarzından ötürü ötekileştirmeyeceğiz. 82 milyonu kucaklayacağız. Başkanlarımızdan 2 şey istiyorum; seçildiğin günden itibaren şu mahalle bana oy vermedi diye bir ayrım yapmayacaksın. Özcan Başkan’a da söyledim; tüm Aliağa’yı kucaklayacaksınız. Bir yerde bir ayrımcılık yapabilirsin; bir mahalle fakir ise oraya daha fazla hizmet götüreceksin. Herkesin yaşam standardı yüksek ve eşit olmalı. İkinci isteğim; seçildiğin andan itibaren halkın parasını harcarken yaptığın her yatırımın hesabını millete vereceksin. Kim gibi? Aziz Kocaoğlu gibi. Yaptığı her harcamanın hesabını millete veriyor” dedi.

ASGARİ ÜCRET İÇİN SÖZ!
Partisinin yönettiği belediyelerden örnekler veren Kılıçdaroğlu, “Asgari ücret 2 bin 200 TL olmalı. Biz bunu söylediğimizde mutfakta böyle bir yangın yoktu. Şimdi var. Bizim belediyelerimizde her yerde asgari ücret net 2 bin 200 TL. Özcan Başkan’dan bir talebim daha, 1 Nisan’dan başlayarak Aliağa Belediyesi’nde asgari ücret 2 bin 20 TL değil, 2 bin 200 TL olacak. Bir başka söz daha istiyorum. Biz kimsenin aşıyla, işiyle uğraşmayız, falan inançtanmış A partisiymiş, B partisiymiş, işimiz yok. İnsana hizmet asli görevimiz. Koltuğa oturduğun zaman şunun işine son vereyim bu işçi yanımda değildi demeyeceksin. Hiçbir ayrım yapmayacaksın. Tasada ve kıvançta beraber olmayı hepimiz özledik” ifadelerini kullandı.

2019 YILINDA TÜRKİYE’NİN KALKINMA PLANI YOK
Kılıçdaroğlu, “Siyasette zaman zaman kızmalar olur, bunu anlarım. Ama siyaset halka hizmet etmenin yoludur. Parti temsilcileri, ‘ben halka daha iyi hizmet götürürüm’ derler. Siyasetçi devleti yönetirken devlette liyakat esastır. Bir devlet geleceğini planlamak zorundadır. O planlama içinde herkes görevini yapar. Önümüzdeki 50-100 yıl sonra ne olacak? Türkiye nasıl kalkınacak? Yıl 2019… Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kalkınma planı yok! 82 milyon vergi ödüyor? Yeni doğan çocuk da vergi ödüyor. Altına bez alırsınız vergi vardır. Musluğu açtığınız andan itibaren 5 çeşit vergi ödersiniz. 17 yıldır vergi ödüyoruz. Bir tek havaya vergi ödemiyoruz. 500 milyar borçlandırdılar. Kuyruklar oluştu. Varlık kuyruğu diyorlar. Varlık kuyruğu olsa ilk başta sen olursun, vatandaşı kovarsın” açıklamasında bulundu.

CHP VE İYİ PARTİ’NİN SAĞLAYACAĞI BAŞARI DÜNYAYA YANSIYACAK
“Hepimizin düşünmesi lazım” sözleriyle konuşmasını sürdüren Kılıçdaroğlu, “Bu seçimlerde demokrasinin kazanması lazım. CHP’nin ve İYİ Parti’nin sağlayacağı her başarı dünyada şöyle yansıyacak, ‘bütün baskılara rağmen halk demokrasiye sarıldı’. Biz çocuklarımız için mücadele ediyoruz. Bir de kendisini milliyetçi, ülkücü olarak tanımlayan kardeşlerime seslenmek istiyorum. Milliyetçilik sıradan bir olay değildir. Vatanını, bayrağını sevmek 82 milyonda hiçbir ayrım yapmadan herkesi kucaklamaktır. Çocukların yatağa aç girmediği bir ideal demektir. Tasada ve kıvançta birlikte olmak demektir. Milliyetçilik bir kum tanesi için canını rahatlıkla feda etmektir. Benim anladığım milliyetçilik budur. Atatürk’ün de anladığı budur. Bize böyle öğrettiler. Kendi topraklarında, kendi vatanında, Süleyman Şah türbesini kaçıranlara hangi yüzle kim destek verecek? O türbenin bulunduğu alan bize aitti. Ölümse ölüm, kavgaysa kavga. Ben kendi toprağımdan nasıl kaçarım? Terk ettiler. Bu benim ağırıma gidiyor. Bütün ülkücü kardeşlerimin düşünmesi lazım” diye konuştu.

BAY KEMAL OLMAK İÇİN NAMUSLU, DÜRÜST ADAM OLMAK LAZIM
Kılıçdaroğlu, “Ben bunları söylediğimde ‘Bay Kemal konuştu’ diyorlar. Ne yapayım? Bay Kemal olmak için namuslu, dürüst adam olmak lazım. Herkesin inancına saygı duymak, inancı siyasete alet etmemek lazım. Bay Kemal olmak budur. Bay Kemal olmak için sabahın köründe oğluna ‘paraları sıfırladın mı?’ diye sormamak gerekir. Ben konuşmamayım da kim konuşsun? Çiftçinin, esnafın derdi var. Mutfakta yangın var. Son 1 yılda 1 milyon kişi işsiz kaldı” dedi. 

ALTI OKUN ALTINA OYUMUZU BASIYORUZ, ADAY ÇIKARMADIĞIMIZ YERDE KARDEŞ PARTİMİZ İYİ PARTİ’YE DESTEK VERİYORUZ
Kılıçdaroğlu, “Özcan Başkan’a seçimi kazandıracaksınız. Başkana oy verirken bir başka başkana da oy vereceksiniz. Tunç Bey… O da çalışacak. O da mücadele edecek. Devraldığı bir bayrağı daha ileriye taşıyacak. Sizler için mücadele edecek. Hiçbir baskı önünde diz çökmeyecek. Yaşasın İzmir yaşasın İzmirliler diyecek. İzmir’i İzmir yapan, başkanlık döneminde İzmir’i markalaştıran, yaptığı tüm projeleri örnek olarak alınan başkan arkadaşımız var. Sayın Aziz Kocaoğlu… Gerçekten de gittiğim her yerde anlatırım. İstanbul Büyükşehir Belediyesi metro yapar kilometresi 150 milyon, Ankara Büyükşehir Belediyesi kilometresini 100 milyon TL’ye yapıyor. İzmir Büyükşehir kilometresini 50 milyona yapıyor. Biri halka hesap veriyor, diğeri veremiyor. Biri kırsal ile kent arasında ilişki kuruyor, diğeri kuramıyor. Sandığa gidiyoruz değil mi? Altı okun altına oyumuzu basıyoruz. Bizim aday çıkarmadığımız yerde İYİ Parti’ye destek vereceğiz. Kardeş partimiz. Demokrasiden yana” açıklamasında bulundu. 

SÖZ VERİYORUM; RANTIN DEĞİL HALKIN BELEDİYESİ OLACAK
Millet İttifakı’nın Aliağa Belediye Başkan Adayı CHP’li Özcan Durmaz, “Aliağa’ya baharı getirdiniz, hoş geldiniz. Doğduğum ve doyduğum bu topraklara hizmet etmek için ekibimizle birlikte yola çıktık. Desteğinizle inşallah 1 Nisan’dan sonra Aliağa’mızı sizinle birlikte yöneteceğiz. Bizim belediyeciliğimizi hukuka bağlı ve sosyal demokrat bir belediyecilik olacak. Demokratik ve katılımcı bir anlayışla Aliağa halkının emanet ettiği bir belediyecilik sergileyeceğiz. Kullandığı tüm mali kaynakları hemşerilerimizle paylaşacağız. Şeffaf bir anlayış süreceğiz. Kapısı herkese açık bir belediyecilik anlayışı uygulayacağız. Temiz, dürüst ve adil bir belediyecilik anlayışı sergileyeceğiz. Ağacını, çevresini koruyan bir belediyecilik anlayışıyla Aliağa’yı yöneteceğiz. Aliağa halkının aynası olan meclis üyeleriyle hizmet edeceğiz. Kendimi ve ekibimi sizlere emanet ediyorum. Söz veriyorum; Aliağa Belediyesi rantın değil halkın belediyesi olacak” ifadelerini kullandı.

ÖDEMİŞ

Hükümet Meydanı’nda Ödemişlilere seslenen Kılıçdaroğlu, Yeni Zelanda’da camiye yapılan terör saldırısıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 

YENİ ZELANDA İÇİN 3 ARKADAŞI GÖREVLENDİRDİK
Partilerinden 3 arkadaşlarını görevlendirdiklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, “Sizlere inanıyorum, güveniyorum. Sizler için mücadele edeceğim. Bu ülkenin kardeşliği için bedeli ne olursa olsun, bayrağımız, bu ülkenin insanları için bu mücadeleyi yapacağız. Süs bitkilerinin, sütün, peynirin başkenti dediler. Olağanüstü bir coğrafyası var. Güzel insanlarımız burada alın teri döküyorlar. Biz de her evde bereket, huzur olmasını arzu ederiz. Bunu yaratabilirsek birlikte yapacağız. Kavgasız, dövüşsüz, kimseye kin tutmadan, Yunus Emre’nin yolundan giderek yapacağız. Biz aynı kültürden geldiğimize göre güzel Anadolu’yu barış iklimine döndürebiliriz. Dünyanın pek çok yerinde asla kabul edemeyeceğimiz katliamlar oluyor. Düşünün Yeni Zelanda’da insanlar camiye gidiyor, ibadet yapıyor ama bir kişi elinde makineli tüfekle gidiyor vuruyor, lanetlemek lazım. İnsan olan herkesin bu katliamı lanetlemesi lazım. Biz de CHP olarak her yerde bu insanlık dışı katliamı lanetliyoruz ve bunu bütün dünya görmeli. İnanç üzerinden siyasetin ne kadar yanlış olduğunu görmeli. O insanlar oraya dua etmeye gidiyor. Manevi dünyaları o insanların zenginliğidir. Biz de 3 arkadaşımızı görevlendirdim. Yeni Zelanda’ya gidecekler. O katliamı lanetlememiz lazım” dedi. 

17 YILDIR NE İSTEDİYSEN VERDİK
Kılıçdaroğlu yerel seçimler üzerinden konuşurken iktidarı hedef aldı ve “Ayın 31’inde sandığa gideceğiz. Hiçbir arkadaşımızı neden A partisine neden B partisine oy verdin diye suçlamadım. Yapamam zaten. Öyle bir kimlikten gelmiyorum. Bir arkadaşım düşüncesini söylerse saygı duyarım. Ama 17 yıldır bir noktaya geldik. AK Parti’ye oy veren vatandaşlarıma sesleniyorum; 17 yıl tek başlarına iktidar oldular. İstedikleri valiyi, müdürü atadılar, özelleştirme yaptılar, istediği genelgeleri çıkardılar, 82 milyondan da vergi topladılar, ayrıca dünyanın borcunu yaptılar, onların faizlerini ödüyoruz. Son 16 yılda Londra’daki bir grup tefeciye ödediğimiz faiz 149 milyar dolar. Biz, siz ödedik. Fabrikalarımızı sattık. Çiftçi üretmedi. Şu soruyu her vatandaşımın sandığa giderken kendi vicdanına sorması lazım; 17 yıldır tek başına yönetiyorsun, 17 yıldır ne istediysen verdik. Fabrikaları sattın, desteğini adın. Bu millet 17 yıl sonra niye soğan, biber, patates kuyruğuna girdi? Bu varlık kuyruğu diyor. Nasıl varlık kuyruğu? Varlık kuyruğu olsa en önde seni görürüm!” ifadelerini kullandı. 

İTHALAT ÜZERİNDEN SERT ELEŞTİRİLER: HALKTAN KOPANLAR BU GERÇEĞİ BİLİYOR MU?
İthalatı eleştiren Kılıçdaroğlu veriler sunarken, “2018 yılında Yunanistan’dan 115 milyon dolarlık pamuk ithal etik. Bu ülkede pamuk ekecek yer, çiftçi, güneş, su mu yok? 28 milyon dolarlık buğday ithal ettik. 13 milyon dolarlık da tütün ithal ettik. Dünyada meşhur olan Türk tütününü bitirdik.  Batı’nın egemen güçleri çiftçimiz ektirmedi, ‘biz size veririz’ dediler. 200 bin ton sıfır gümrüklü patates ithal ediyoruz. Şu patatesin güzelliğine bakın. Neden dışarıdan getiriyoruz? Batı’nın çiftçisi zengin oluyor. Bizim çiftçi borç, faiz batağında. Sadece geçen yıl 1 milyon 11 bin kişi işsiz kaldı. Ne demektir? 1 milyon eve ekmek gitmeyecek demektir. 1 milyon evde üzüntü olacak demektir. Oradaki aileler nasıl geçinecek? Sarayda oturanlar, halktan kopanlar acaba şu gerçeği biliyorlar mı?” açıklamasında bulundu. 

TÜRKİYE’DE ÇÖPTEN GEÇİNEN 6 MİLYON İNSAN VAR
“Devasa Osmanlı İmparatorluğu neden battı? Üretimden koparıldığı, bilgiden koparıldığı için!” diyen Kılıçdaroğlu, “Biz yalın kılıç gidiyorduk onlar silahı buldu. Köroğlu ondan diyor, delikli demir bulundu mertlik bozuldu! Üreteceğiz, üreteceğiz, üreteceğiz. Üretmek alın teri, bereket, çalışmak, güçlü bir Türkiye, kadın erkek eşitliği, her evde huzur demektir. Üretmek hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye’dir. Soğan, patates kuyruğuna kim giriyor? Fakir, fukara giriyor. Neden peki? Bir Salı toplantısında çöp toplayan ve yüzü görünmeyen bir kadının fotoğrafını gösterdim. Yahu çıkın sokağa çöpten geçinen insanlar var. Sayıları kaç? 6 milyon. Kağıt toplayan, simit satan, kestane, şeker satıyor. El avuç açmıyor ama bu insanlar fabrikada, tarlada çalışsa üretse ne olur? AK Parti’ye geçmişte oy veren kardeşlerimize sesleniyorum; artık senin de vicdan sorgulaması yapman gerekiyor. 17 yıldır ne istedilerse verdin. Neden gelişmiş kentlerde yoksulluk çadırları kuruyorsun. Oturup bir konuşmak lazım. AK Parti’ye oy veren kardeşlerime sitemim yok. Ama bir hizmet yarışı olur. Gerginlikten, kavgadan bir şey çıkmaz. Huzurun yolu alın teri dökmektir. 7 buçuk milyon kişi işsiz. Asla umudumuzu kaybetmeyeceğiz. Ülkemizin huzur içinde kalkınmasını sağlayabiliriz. Örnek mi istiyorsunuz? İşte İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Aziz Kocaoğlu! Ne yaptı? Kooperatifler kurdu. Ankara’da oturanlar fidanlar yurt dışından aldılar. Aziz Kocaoğlu, ‘bizim köylü üretir, oradan alırım’ dedi. Çiçekleri dışarıdan getirdiler. Kocaoğlu, ‘ben çiftçimden alırım, para elin adamına gideceğine benim köylüme gider’ dedi. Çocuğu olan her aileye süt bırakıyor. Kim kazanıyor? Süt üreticisi ve çocuğu olan aile kazanıyor. Dışarıdan getirirseniz, biz kaybediyoruz, dışarıdakiler kazanıyor. Önceki tarım bakanı Fransa tarımına yaptığı katkıdan dolayı şövalye nişanı aldı. Bu ayıp bile yeter. Övünecek gibi bunu anlattılar” ifadelerini kullandı. 

SOYER’İN İŞİ DAHA ZOR, BAŞARILI BİR BAŞKANDAN GÖREVİ ALIYOR
Kılıçdaroğlu Başkan Adayı Eriş’i sahneye çağırdı ve “Eriş Başkan’dan iki isteğim var. 1 Nisan’da başkanlık koltuğuna oturacaksın. Seçildiğin takdirde herkesi kucaklayacaksın. Söz mü? İki; bütçe görüşmelerinde bir konuşma yapmıştım asgari 2 bin 200 TL olsun demiştim. 2 bin 200 TL bizim bütün belediyelerimiz işçilere ödüyorlar. Ama diğer partilere ait olan belediyeler 2 bin 20 TL ödüyor. Dolayısıyla sayın başkan koltuğa oturduktan itibaren asgari ücreti 2 bin 200 TL ödeyeceksin. Hiç kimsenin işine son vermeyecek. Asgari ücret net 2 bin 200 TL olacak, hiçbir ayrımcılık yapmayacak. Sadece bir ayrımcılık yapacak, bir mahalle fakirse oraya daha fazla hizmet götürecek. Sayın Eriş’e oy verirken bir kişiye daha oy vereceksiniz. Tunç Soyer’e oy vereceksiniz. Tunç Soyer’in işi biraz daha zor. Başarılı bir başkanlıktan bayrağı devraldı. Bunu sonsuza kadar devam ettirmek zorunda. Sütü, peyniri, patatesi, çiçekleir daha fazla almalı. Onlar gittiler patatesi aldılar, parayla sattılar. Ama Aziz Kocaoğlu 10 kilogram patates, 10 kilogram soğanı 35 bin haneye götürerek tek tek teslim etti. Kimsenin yoksulluğunu teşhir etmedi. Gidildi, kapılar çalındı ve teslim edildi. İşte halka hizmet budur. Hakka hizmet de buna benzer. Soyer başkan olacak bunları devam ettirecek. Biz kendisine güveniyoruz” açıklamasında bulundu.   

KOCAOĞLU HEPİMİZİN ŞÜKRAN DUYMASI GEREKEN BİR BELEDİYE BAŞKANI
Kocaoğlu’na ayrı bir parantez açan Kılıçdaroğlu, “İzmir’i İzmir yaptı. İzmir dünya markası yaptı. Kırsalı geliştirdi, projelerini bütün büyük şehirler örnek aldı. Kooperatifler nasıl kurulur, kentsel dönüşüm nasıl yapılır, bütün bunların hepsini yaptı ve hayata geçirdi. Şimdi o hepinizin şükran duyması gereken bir belediye başkanı. Hepinizin huzurunda ben teşekkürlerimi sunuyorum. Bizim olmadığımız yerlerde İYİ Parti var. Adı üstünde iyi adaylar. Bizim olmadığımız yerlerde İYİ parti’ye destek vereceğiz. Niçin? Bütün dünyaya örnek bir demokrasi mücadelesi verdiğimiz için” dedi.  

BİZ ÇOK ŞANSLIYIZ, AZİZ BAŞKAN HİÇBİR İLDE YAŞANMAYANLARI İZMİR’DE YAŞATTI
Geçtiğimiz günlerde 2’nci Cemre Buluşması’nı Ödemiş’te gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Adayı Tunç Soyer ise, “Hepinizi saygıyla yeniden selamlıyorum. Türkiye’nin hiçbir vilayetinde yaşanmayan bir şeyi Aziz Başkan’ımız İzmir’de yaşattı. Biz çok şanslıyız. İzmir tarımsal kalkınmanın başkenti olacak. Bu Aziz Bey’in izinden giderek, onun bıraktığı yerden olacak. Aziz Başkanımızın Ödemiş’te yaptığı ne varsa üstüne koymak için canla başla çalışacağız. Süs bitkileri ve peyzaj fuarını burada gerçekleştireceğiz, Ödemiş’i dünya ile buluşturacağız. Çok az kaldı. 1 Nisan sabahını iple çekiyoruz. Ödemiş’e canla, başla, aşkla hizmet edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

BİZ KOCAMAN, MUTLU, BÜYÜK ÖDEMİŞ AİLESİYİZ
Millet İttifakı’nın Ödemiş Belediye Başkan Adayı CHP’li Mehmet Eriş, “Genel başkanımla beraber geldik. Ona şunu anlattım; Ödemiş sütün, peynirin, süs ve peyzaj bitkilerinin, hayvancılığın başkentidir. Ama her şeyden önce Ödemiş kumpirin, patatesin başkentidir. Ödemiş yetiştirdikleriyle gurur duyuyor. Ama en çok da yetiştirdiği güzel insanlarla gurur duyuyor. Ödemiş sevginin, kardeşliğin, barışın, bereketin başkentidir. Seçime iki hafta var. Bizim bir sloganımız var. Ödemiş bizim evimiz. Hangi partili olursan olsun bizim kardeşimiz. Çünkü biz kocaman, mutlu, büyük bir Ödemiş ailesiyiz” diye konuştu.

TORBALI
CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun İzmir programı kapsamındaki son durağı Torbalı oldu. Partisinin ilçe binasının önünde toplanan kalabalığa seslenen Kılıçdaroğlu açıklamalarda bulundu.

ARTIK BEN ONA ADAY DEMİYORUM
Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada, “İzmir milletvekili olmaktan da gurur duyuyorum. Sizinle kısa bir sohbet yapacağız. Türkiye’nin içinde bulunduğu şartları ben de biliyorum, siz de biliyorsunuz. Asla umutsuzluğa kapılmayacağız. Gideceğiz sandığa oyumuzu kullanacağız. CHP’li olan yerlerde CHP’li, İYİ Partili olan yerlerde İYİ Partili başkanları seçeceğiz. Demokrasiye sahip çıkma iradesini hep birlikte göstereceğiz. Mustafa Kemal’in Türkiye’sinde demokrasiyi yeniden canlandıracağız. İsmail Bey’i dinledim. Artık ona aday demiyorum. Seçtikten sonra geleceğim, bir çay kahvesini içeceğim” dedi.

HER MAHALLEYE KREŞ YAPILACAK
Kılıçdaroğlu, “Belediye başkanlarımız istihdam yaratacaklar. Her mahalleye bir kreş yapacaklar. Çalışan kadınlar çocuğunu güven içinde bırakmalı. Kadın çalışmıyorsa onun da gezmeye hakkı var. Onun da çocuğunu güven içinde bırakacağı bir güvene ihtiyacı var. Kreş en az 10 kişinin çalışacağı alanlar demek. Yeni iş alanları yaratacak. Sarayda oturanlar kavga istiyor. Biz barış istiyoruz, biz kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Biz yaşam felsefemizden dolayı tüm insanları kucaklarız” açıklamasında bulundu.

ELİNİ VİCDANINA KOY AK PARTİLİ KARDEŞİM!
Kılıçdaroğlu, “Torbalı aynı zamanda bir sanayi, tarım kenti, bunu biliyorum, işsizliğin olduğunu da biliyorum. AK Parti’ye oy verenleri, ‘niçin oy verdin?’ diye bir suçlama yapmam. 17 yıldır oy verdin, tek başına iktidar yaptın. İstediği kanunları çıkardılar. Devletin bütün kadrolarını atadılar. 17 yılsonunda bu güzel insanları soğan ve patates kuyruğuna soktular. Elini vicdanına koy kardeşim. Milletvekiliyken lojmanı kaldırdı, eyvallah ama sonra ne oldu da saray yaptırdın? 3 bin kişilik koruma ordusuyla geziyor. Bunu kendi vicdanına sor AK Partili kardeşim. İsmail kardeşime oy verip seçtireceksiniz ve o da sizin için çalışacak” diye konuştu.

SOYER AZİZ HOCA’DAN GÜÇLÜ BİR BAYRAĞI DEVRALDI!
“İsmail Uygur’a oy verirken bir tane daha oy vereceksiniz” sözleriyle devam eden Kılıçdaroğlu, “Tunç Soyer’i de Büyükşehir Belediye Başkanı yapacağız. O Aziz Hoca’dan güçlü bir bayrağı devraldı. Aziz Hoca büyük şehirlerin projelerini örnek aldığı bir başkan olmuştur. Her türlü desteği vereceğiz. İzmir Türkiye’nin gerçekten Batı’ya açılan kapısı olacak. O bir marka yaptı, bunu devam ettireceğiz” açıklamasında bulundu.

İZMİR’İ DÜNYA MARKASI YAPMAYA GELİYORUZ
İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, “İsmail kardeşim çok tahrip olmuş bir belediyeden bahsetti. Ama ben çok şanslıyım, 15 yıl boyunca Türkiye’ye örnek olmuş, sosyal demokrat bir belediyeden görevi devralacağım. Öncelikle Aziz Başkan’ı saygıyla selamlıyorum. Onun koyduğu çıtayı bir adım daha öteye götürmek, Torbalı’yı, İzmir’i dünya markası yapmaya geliyoruz. Bunu yapacağımıza inanıyoruz. Sizlerin hak ettiği yaşam kalitesi seviyesini yükselteceğiz. 1 Nisan sabahını dört gözle bekliyorum, iple çekiyorum. Hepinizi aşkla selamlıyorum” dedi.  

ESKİ BAŞKAN VE ADAY UYGUR: NEREDE KALMIŞTIK?
2009-2014 döneminde başkanlık koltuğunda oturan Millet İttifakı’nın Torbalı Belediye Başkan Adayı CHP’li İsmail Uygur, “Ülkemiz ve Torbalımız, İzmir’imiz için çok önemli bir seçim sürecine giriyoruz. Bu olağanüstü önem verdiğimiz seçimleri mutlaka sizlerle birlikte el ele mücadele ederek Allah’ın izniyle kazanacağız. Hep birlikte çalışacağız. 5 yıl önce mahkeme kumpasıyla gasp ettikleri belediyemizi geri kazanacağız. Bunlar sadece gasp etmekle kalmadılar, belediyeyi batırdılar, talan ettiler. Bir mahalle kadar konut imarlı arsalar satılmış. Bütçe çökertilmiş, faize muhtaç kalmış, bankamatikçi personelin doldurulduğu bir belediye… Bu belediye bu zihniyetten kurtarılmayı bekliyor, kurtaracağız. Evet belediyeyi batırdılar, işimiz zor. Ama hiç kimse kuşku duymasın, daha önce nasıl başardıysak yine öyle başaracağız, belediyemizi toparlayacağız. Talip olduğumuz görevin ne kadar zor olduğunu biliyorum. Ama sizlerin, oy veren herkesin desteğine ihtiyacımız var. Biz Torbalı’nın geleceğini düşünen herkesten oy istiyoruz. Söz veriyoruz ki asla ve katiyen bize oy verenleri pişman etmeyeceğiz, sizin başınızı önünüze eğdirmeyeceğiz. Hep birlikte yeniden başlayacağız. Nerede kalmıştık? 1 Nisan günü Allah’ın izniyle kaldığımız yerden başlayacağız” ifadelerini kullandı.

TİRE’YE SÜRPRİZ ÇIKARMA, BAYINDIR’DA ÇAY MOLASI!
Kılıçdaroğlu’nun programında son dakika sürprizi yaşandı. İlçe ziyaretleri sıralamasında yer almayan Tire ve Bayındır’a da uğrayan Kılıçdaroğlu daha sonra kentten ayrılmak için havalimanının yolunu tuttu. CHP Lideri Torbalı’nın ardından ilk olarak Tire’ye geçti ve burada İYİ Parti’nin seçim ofisinin önünde vatandaşlara seslendi.  Millet İttifakı’nın Tire Belediye Başkan Adayı İYİ Partili Atakan Duran’ın da eşlik ettiği programda konuşan Kılıçdaroğlu vatandaşların, “Hak, hukuk, adalet” sloganları atması üzerine, “Öyle anlaşılıyor ki siz korsan bir miting yapıyorsunuz. Hepinizi tutuklayıp Silivri’ye göndereceğim” diye espri yaptı. Daha sonra Atakan Duran’ın desteklenmesini isteyen Kılıçdaroğlu, “Size daha yakın olacak hiç bir ayrım yapmadan hepinizi kucaklayacak biri var. Atakan Başkan, onu size emanet ediyorum. Atakan başkan Tire’de hepinize hizmet edecek. Kimseyi ötekileştirmeden hepinizi kucaklayacak” dedi.

Ardından Bayındır’ın Yusuflu Mahallesi’nde bir kahvehaneye gelen Kemal Kılıçdaroğlu, burada çay içti, vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Kılıçdaroğlu, daha sonra İzmir’den ayrılmak üzere Adnan Menderes Havalimanı’na geldi.

 
Denizli'de tünel inşaatında göçük: 1 ölü
 
Üreten kadınlardan Başkan Atila'ya teşekkür
YORUMLAR
Toplam 4 yorum var, 4 adet görüntüleniyor. Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 
Yeter artık 17 Mart 2019 Pazar 08:56

İzmir değişecek. Bu seçimde size İzmir halkı gereken cevabı verecek. Siyasi tarihin çöplüğünde yerinizi alacaksınız. İzmir''i, CHP''yi bu hale getirenlere gereken tokat vurulacak. Hdpkk sevicilerine İzmir''de yer yok....

Yorumu oyla      0      0  
Aman ha 17 Mart 2019 Pazar 01:48

Aman ha, Tuncay Özkan İzmir'in cumhuriyet mitingine coşkusunu kendisine iltifat sandı, ortalık karıştı! Siz, bay kılıçdaroğlu ve Soyer, yaşadığınız sadece Aziz Başkanın size kefaletinin sağladığı kredidir! Sakın ola bunu unutmayasınız ve hoşgörümüz yerel seçimle sınırlıdır! Genel seçimde ne Kılıçdaroğlunu ne Özkanı bu kentte seçmeyeceğiz, şimdiden bilinsin de kavga çıkmasın sonra!

Yorumu oyla      0      0  
başkanlara hayır 17 Mart 2019 Pazar 00:35

Sayın kılıçdaroğlu, bizler izmir'liyiz ve gördüğümüz kadarıyla siz de İzmir'İ chp kalesi sananlardansınız! Siz de yanılıyorsunuz! İzmir Atatürk, cumhuriyet, bağımsızlık, akıl, bilim, çağdaş yaşam diyenlerin kalesi ve umududur! Bu değerlerimize saldıranlar kadar bu değerlemizle bizi istismar etmeye kalkanlara da düşmanız! Yani bay Kılıçdaroğlu sizi ve ekibinizi seçimden sonra CHP yönetiminde görmek istemiyoruz! Açık ve anlaşı9lır mı dediklerim? Güzel!! Siz ve T.Özkan öncelikle İzmirden defolunuz, yönetim ekibinizle CHP yönetimini bırakmanızı tavsiye ederiz! Bırakmazsanız? Bu çok eğlenceli bir senaryo olur, sonu hayra çıkar da, size ne olur, düşünmek bile istemiyorum! bakın size bir link, sürekli dinliyoruz biz :))https://www.youtube.com/watch?v=yE-Oc9Oo97k

Yorumu oyla      0      0  
Yine kreş krizi 16 Mart 2019 Cumartesi 23:21

Kemal efendi siyaseti bırakıp stand up yapsa cem herhalde nal toplardı.Kemal''in siyasette unutulmazları ile dolu yaşamı var.Seçim zamanı adresini taşımadığı için oy kullanamayan bir aday olarak siyaset tarihine adını yazdırdı.Sarıgül''e eyüp ilçesini önerdik şişli gibi yap dedik diye söyledi ama Sarıgül açıklama yaparak böyle bir teklifin dahi yapılmadığını söylemişti.Chp''li muğla belediyesinin okul ve kreş yapıp hatta bunlardan birinin açılışını bizzat kendi yaptığını ve mili eğitime devir ettiğini söyledi ama tüm muğla seferber olup bu okul ve kreş nerde diye araştırma yaptı okulvokul ve kreş tekirdağ ilinde çıktı Adam daha nerde açılış yaptığını bilmiyor.Ne yapsın kağıthaneye de kağıttepe diyor.Ey chp''liler nasıl bir lider bu böyle nerdeyse sapla samanı herşeyi karıştıran,9 seçim kaybeden cumhurbaşkanlık seçiminde milletvekili imkanı elinden gitmesin diye ince''yi kurban eden bir adama daha nasıl katlanıyorsunuz

Yorumu oyla      0      0  
FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Buca Adayı Kılıç Egedesonsöz’e konuştu: Benim değil CHP’nin damgası vurulur!
Buca Belediye Başkan Adayı Kılıç, seçildiği takdirde uygulayacağı yönetim ...
Türkiye'den Yunanistan'ın açıklamalarına tepki!
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "Yunanistan'ın, ülkemizin uluslararası ...
Mehmet KARABEL yazdı... Babamın çırağıyım!
Mehmet KARABEL yazdı... Babamın çırağıyım!
 
Cami saldırısına TBMM'de ortak kınama
TBMM'de grubu bulunan 5 parti, Yeni Zelanda'da gerçekleşen terör saldırını ...
Bakan Pakdemirli: Patatesten değil davalardan para kazanacağım!
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, geçmişte özel sektörde danışmanlık ...
Zeybekci: Körfez umurlarında değil, çıldıracağım!
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, katıldığı ...
 
CHP Menemen’den o iddialara yanıt: İki adayımızın sicili temiz!
Cumhuriyet Halk Partisi Menemen İlçe Örgütü, bazı basın-yayın organlarında ...
Menemen'de Soyer'e sevgi seli
Millet İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, binlerce ...
Erdoğan: Yeni Zelanda'da 3 Türk yaralandı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen ...
 
Nüvit TOKDEMİR
Nüvit TOKDEMİR
Değişmeyen sistem
Mehmet KARABEL
Mehmet KARABEL
‘İslam felsefesi’ uzmanı, iflah olmaz solcu başkan!
Serdar DEĞİRMENCİ
Serdar DEĞİRMENCİ
Merekçeli karar
Tayfun MARO
Tayfun MARO
Kuralsızlığın, keyfiliğin aleniyeti
Aylin AKDOĞAN
Aylin AKDOĞAN
İzmir-İN
Fatih YAPAR
Fatih YAPAR
Hesabı temiz olanın muhasebeden korkusu olmaz!
Ümit YALDIZ
Ümit YALDIZ
23 Haziran’ın şifreleri
Metin ÖNEY
Metin ÖNEY
Vazgeçmeyeceğiz
Hüseyin ASLAN
Hüseyin ASLAN
İstanbul’un değil Türkiye’nin seçimi
Nuray KAYA
Nuray KAYA
Kuşun kanadı
ÇOK OKUNANLAR
SPOR CAFE
ÇOK YORUMLANANLAR
GAZETE EGE'DE SONSÖZ
KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva