HABERLER>POLİTİKA
25 Ocak 2020 Cumartesi - 14:26

AK Partili Şengül’den flaş açıklamalar: Şer odakları süreci bize mal etti!

31 Mart yerel seçimlerinin hemen ardından yürüttüğü il başkanlığı görevinden istifa eden İzmir eski Milletvekili AK Partili Aydın Şengül önemli açıklamalar yaptı. Parti içi birçok konuda mesajlar veren Şengül, Aliağa ve Buca’da bazı meclis üyelerinin grup kararlarına uymamalarıyla ilgili yaşanan krizler için, “Şer odakları bu süreci de bize mal ettiler” çıkışında bulundu.

AK Partili Şengül’den flaş açıklamalar: Şer odakları süreci bize mal etti!

EGEDESONSÖZ- AK Parti İzmir eski Milletvekili ve İl eski Başkanı Aydın Şengül, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından yürüttüğü görevini bırakması sonrasında konuştu.

Şengül birbirinden önemli mesajlar verirken parti içine yönelik eleştirilerini de sıraladı.

ASLA KIRGINLIĞIM VE KÜSKÜNLÜĞÜM YOK
İstifasıyla birlikte kimseye karşı kırgınlığının olmadığını ifade eden Şengül, “Bir kırgınlığım yok. Kırgınlığım olsa söylerim zaten. Asla kırgınlığım ve küskünlüğüm yok. Zaten en son il başkanlığı ile ilgili benim öyle bir talebim, çalışmam da olmadı. Öyle takdir ettiler, bizi çağırdılar, görev verdiler. Ben zaten seçimden sonra istifa etmesem bu kongrede artık bırakmayı düşünüyordum. Bütün yakın arkadaşlarımla konuştum, bu kongreye kadar getirip bu kongrede genç bir arkadaşa teslim edecektik.  Biraz daha erken ayrıldık. Bu bir bayrak yarışı, birileri alır koşar siz yorulursunuz yorulunca bayrağı birine teslim edersiniz onlar koşmaya başlar. Şimdi onlar koşsun” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE GENELİNE BAKILSIN, İZMİR’DE NE OLDU, KARŞILAŞTIRSINLAR!
Şengül, “Bizim teşkilatın öyle bir yapısı var ki, kimi koyarsan koy önce bir ilk başta ufak tefek söylenir ama sonra herkes sahiplenir,  kısa sürede kızgınlığı geçer ve çalışır gider. Şimdi buradan gidip, şu çalıştı, şu çalışmadı, şunu yaptı… Hala bunların konuşuluyor olması hala günah keçisi aranması hoş değil doğru da değil gecesini gündüzüne katan, kıymetli teşkilat mensubu kardeşlerimize yapılmış bir haksızlıktır. Türkiye geneline bakılsın, Türkiye genelinde daha önce oy oranımız neydi, ne oldu? İzmir’de neydi, ne oldu? Bir karşılaştırsınlar yani. Başarı-başarısızlık oradan gelsin. Yani sen gidip burada kaybedilen seçimi sen her şeyi dört dörtlük yapmışsın da sadece il başkanı, il yönetimi üzerinden değerlendirir ve Türkiye tablosuna bakmazsan bu doğru olmaz, o zaman o ildeki geçmiş seçimlerle kıyaslayacaksın rakamlar sana mutlak doğruyu söyleyecektir” diye konuştu.

ELLERİNİ VİCDANLARINA KOYSUNLAR!
Şengül, “Siyasi tespitler, sığ tartışmalar ve iftiralarla yapılamaz. Belediye başkanlığı kazanmak ya da kaybetmek sadece teşkilatla değerlendirilecek bir durum da değildir.  Burada aday çok önemlidir, konjonktür çok önemlidir, partinin o andaki ildeki pozisyonu çok önemlidir. Yani bütün bu bileşenler göz önüne alınarak ancak doğru bir değerlendirme yapılabilir. Konuşan insanlar önce ellerini vicdanlarına koyarak araştırmalılar. AK Parti kurulduğundan bugüne kadar, en fazla başarıyı en yüksek oyu en son bu yerel seçimde almıştır.  Burada mevcut iktidarda uzun yıllardır CHP’li bir belediye yönetimi var. Uzun yıllar kentin sorunlarını çözmemiş, dağ gibi büyümeye başlamış ve ciddi bir tepki var. Bizim kendi tabanımız, iyi bir organizasyon, iyi bir motivasyon ile insan üstü bir gayret göstermişlerdir. AK Parti teşkilatları çalışmadı demek gecesini gündüzüne katmış bu kıymetli topluluğa atılmış bir iftiradır ve ben buna müsaade etmem” dedi

BÜTÜN BU SÜREÇ ŞAHSIMA MAL EDİLİYOR AMA BİLMEDEN KONUŞUYORLAR!
Şengül ayrıca meclis üye listelerinin oluşturulma aşamasına değindi ve “Meclis üyelerini belirleme süreci belli kurallar çerçevesinde ilerler;  ilçede ilçe başkanı, ilçe teşkilatı ve belediye başkan adayı ile beraber adaylar belirlenir. Ana belirleyici unsur onlardır. Onlar çalışır belirler gelir ve il başkanlığı arada hakem olur. Belki çok ufak tefek müdahaleler olur. Geçen süreç içerisinde de böyle olmuştur. Ha bütün bu süreç şahsıma mal ediliyor ama süreci bilmeden konuşuyorlar. Vatandaş il yönetiminde görev almış, teşkilatta görev almış, belli bir geçmişi olan, demografik yapıda temsil durumu var, bilgi birikimi var yani mecliste seni temsiliyet yetkisi birçok kriterlere bakılarak ortak akılla belirlendi. Birisi çıksın desin ki benim meclis üyelerimin hepsi İl’de yazıldı, yok böyle bir şey. Bu süreçte meclis üyeleri yazılırken hepi topu 3-5 tane meclis üyesine belirttiğim kriterler gözetilerek müdahale edilmiştir. Yoksa ne bunu tek başına Aydın Şengül yazdı, ne ilçe başkanı, ne belediye başkanı yazdı, ortak mutabakatla yazıldı ve ben orda hakem oldum” diye konuştu.

GÜNAH KEÇİSİ BİZ OLUYORUZ!
Şengül ayrıca, “Meclis üyelerini Aydın Şengül olarak ben yazmadım. Bu meclis üyeleri yazılırken elbette ilçelerde ciddi baskı var. İlçe teşkilatlarına, belediye başkan adaylarına, onlarda kendi üzerlerindeki baskıyı atmak için topu bize atıyor. İl başkanı, il yazdı diyorlar, bu sefer tüm ilçelerde günah keçisi biz oluyoruz. Ben şu anda ilçelerdeki birçok meclis üyesini tanımam. Bilmem. Yani bilmek zorunda da değilim. Orada belediye başkanı, ilçe başkanı tanır bilir” dedi

ŞER ODAKLARI BU SÜRECİ BİZE MAL ETTİ!
Aliağa ve Buca’daki meclis üyesi krizlerine dair konuşan Şengül, “Aliağa’da bazı meclis üyeleri grup kararına uymuyorlar ve şer odakları bu süreci de bize mal ettiler. Aliağa’da yaşanan süreçte olay bittikten sonra benim haberim oluyor. Ve hatta o meclis üyelerinin yaptıklarından son derece rahatsız oldum. Ve o süreci de iyi yönetemediler. Sonra ben bu arkadaşlarla görüştüm,  kendilerini ikaz ettim. ‘Bir an önce hatanızdan dönün ve partiye dönün’ dedim. Hatta daha önce il yönetiminde beraber çalıştığımız bir arkadaş dönmeye hazır olduğunu söyledi bana” açıklamasını yaptı.

BUCA’DAKİ MECLİS ÜYELERİNİ BAŞKAN ADAYI YAZDI!
Sözlerini sürdüren Şengül, “Aynı şekilde Buca’da en son yaşanan olayla ilgili bittikten sonra benim haberim oluyor.  Olay kamuoyuna yansıyor ve bende bu şekilde duyuyorum olayı.  Buca’daki meclis üyelerini benim yazdığımı söylüyorlar. Asla doğru değil bu, bize yapılan en büyük haksızlık budur. O Buca meclis üyelerinin çoğunluğu o zamanki ilçe belediye başkan adayı yazmıştır. Bugün o karşı çıktıkları disipline verilen meclis üyelerinden sadece bir arkadaş bizim tasarrufumuzda. O da geçmişten beri partiye hizmeti, emeği olan, kurucu olan bir arkadaşımızda benim inisiyatifim oldu. Diğerlerinin hepsi belediye başkan adayı ve ilçe yönetimi ortaklaşa kendileri belirlediler. Biz de sadece tasdik ettik. Yapılan harekete ben şahsım olarak, partinin aldığı, grubun aldığı karara kim karşı çıkarsa çıksın karşısındayım. Bir defa bizim parti disiplinimiz gereği parti grubunun aldığı karara uymalıdır üyeler, uymayan zaten bu partinin bir parçası olamaz. Onu da özellikle bize mal etmeleri, arkasında farklı noktalara çekmeleri söylemelerini de anlayabilmiş değilim. Ben bunu şuna yoruyorum. Burada ileriye dönük bir hesap bir kurgu var. Neden özellikle böyle bir kampanya başlatıldı, arka planda neler var? Bunu anlamak gerekir.  O kurguyu yapanlar ve hesabın kurulmasında bizi tehdit olarak görenler; şimdiden bu tür ayak oyunlarıyla, olmamış şeyleri olmuş gibi mal ederek bizi devre dışı bırakmaya çalışıyorlar. Döner dolaşır yine onların yüzünde patlar. Biz bu partiye zarar verecek hiçbir şeyin içerisinde bulunmayız. Zarar verecek olanların da net birşekilde karşısında dururuz. Yani bununla ilgili de bizim birilerinden talimat almamıza gerek yok. Bu bizim doğal görevimiz. Zaman her şeyin ilacı... Zamanla her şey net bir şekilde ortaya çıkar” dedi.

BAŞKA PARTİ DEDİKODUSU YAYIYORLAR, GENEL BAŞKAN YAPSALAR GÖRÜŞMEM!
Parti içine yönelik eleştirilerine devam eden Şengül, “Özellikle son dönemlerde bizlerle ilgili çıkan bu dedikodular topyekun bir hareket gibi, arkasını iyi araştırmak lazım. Bu insanlar Aydın Şengül’ün başka siyasi partilerle görüşmeleri oldu gibi bir dedikodu da yayıyorlar. Çok açık ve net bir ifade ile söylüyorum; beni başka siyasi partiye genel başkanı yapsalar,  bakan yapsalar bir tek görüşme dahi yapmam. İddialı bir laf söylüyorum; ben AK Parti’yle gözümü açtım siyasete, AK Parti’yle benim siyasetim biter.  Benim siyasi hesabım da yok, beklentim de yok. Kimseyle ilgili en ufak ne bir ima ne bir görüşme ne böyle bir tasarrufum var, ne de olacak. Ben hala bu ülkenin AK Parti’ye ihtiyacı olduğuna ve AK Parti’nin hala iktidarda olması gerektiğine yürekten inanan birisiyim. Hala hiç bilmediğim, tanımadığım kişileri bizle özdeşleştiriyorlar. İlgim alakam olmayan birçok işlerle ilgili aslı astarı olmayan birçok dedikoduları yayıyorlar. Bize yakın olan birçok arkadaşların dolaylı olarak isimlerini kullanıyorlar. İl Başkanlığı görevim sonlandıktan sonra, görünür olmamaya gayret ediyorum, işimle ve ailemle geçiriyorum bütün zamanımı. Siyasetin içerisinde olmamaya azami özen gösteriyorum. Beni bu işlerin içine çekmek isteyenler duysun ve bilsin istiyorum; Bizim şu anda mevcut bir il başkanımız var, İl yönetimimiz var ve çalışmaları devam ediyor. Bize düşen onlara destek olmaktır. Biz de bizi aradıkları, sordukları zaman her türlü bilgi birikimimizi katkımızı onlara veriyoruz. Kaldı ki yani bugünkü görevde olan arkadaşlar da geçmişte beraber çalıştığımız yol arkadaşlığı yaptığımız arkadaşlardır. Kerem Ali beyle biz parti kurulduğundan beri beraberiz, yol arkadaşlığı yaptık. Defaatle biz makam görevlerde olduk, o dışarıda kaldı. Biz dışarıda kaldık o makam görevlerde oldu, ama hep beraberdik yani. Biz aralıksız parti kurulduğundan beri bu partiye hizmet ettik. Her mevkisinde makamında bulunduk. Görev yaptığım süreler içerisinde veya görevde değilken teşkilatlarımızdan, yol arkadaşlarımızdan gördüğümüz saygı, hürmet hiç değişmedi” dedi.

HALA ADIMIN KULLANILMASI BENİ ÇOK RAHATSIZ EDİYOR
Gerçekleşecek kongrelerle ilgili konuşan Şengül, “Hala ilçelerde, ilde,  birçok yerde adımın kullanılması beni son derece rahatsız ediyor. Ben adımın geçmesini istemiyorum. Hiç bir yapılanmanın içerisinde değilim. Hiçbir çalışmanın içerisinde de değilim. Hiçbir müdahalenin, yön vermenin, içerisinde de değilim. Kaldı ki ben bu parti kurulduğundan beri en uzun süre, kesintisiz bu teşkilatlarda hizmet verenlerden birisiyim. Bütün gelmişini geçmişini, sıkıntılarını, nerede ne var ne yok bilirim. Bu parti bizim çocuğumuz gibi, yani gidip de biz bunu böyle beş para etmez insanlara da teslim edilmesine de izin vermeyiz,  yeri geldiğinde,  biz de bilgi birikimimizi tecrübemizi paylaşırız” açıklamasını yaptı.

HERKES KENDİNE İTAAT EDECEK EKİP OLUŞTURMA PEŞİNDE, BEN BÖYLE YAPININ İÇİNDE OLMADIM, BENİM EKİBİM AK PARTİ!
Son olarak kendi menfaatlerini, memleketin menfaatlerinin üstünde tutanlara bir tavsiyem olacaktır diyen Şengül “Herkes kendisine itaat edecek insanlardan oluşan bir yapıyla,  ufak düşünen kendi ekibini oluşturma peşinde. Ben hiç böyle bir yapının içerisinde olmadım. Benim ekibim AK Parti. Ak Parti’nin ekibi, AK Parti’nin vizyonu. Yani ben insanlara bana yakın-uzak diye bakmam. Kim daha verimli, daha katkı sağlar ona bakarım. Bana yakın birçok insanı yönetimlerimde uzak tuttum. Ve yakın olmayan çok yıldızımın barışmadığı ama çok başarılı birçok insanı da yanıma aldım önemli görevler verdim. Dedikodu üreterek siyaset yapmaya çalışanların o kadar ufak dünyaları var ki. O ufak dünyalarında öyle ufak hesaplar yapıyorlar ki, bizim böyle ufak işlerle uğraşacak ne vaktimiz var ne de gayretimiz var. Bizim bakış açımız çok daha büyük ve global. Türkiye çok önemli bir süreçten geçiyor.  Bize düşen, bu süreç içerisinde bir ve beraber olup partimize sonuna kadar destek vermek. Kendi menfaatlerimizi çıkarlarımızı bir kenara bırakmak gerekir diye düşünüyorum. Bakın görüyorsunuz, devletimizin, milletimizin üstesinden gelmeye çalıştığı bir yığın problem var, içerde ve dışarıda memleketin kuyusunu kazmaya çalışanlar var. Siyaset yapmak isteyen bütün arkadaşlarım; dedikodu üreterek, suni gündemler peşinde olacaklarına memleket için hayırlı neler yapabiliriz onu düşünsünler” ifadelerini kullandı.

 
Enkazdan sağ çıkarılan Miraç'tan acı haber!
 
Deprem kurbanı anne ve oğula veda
YORUMLAR
Toplam 3 yorum var, 3 adet görüntüleniyor. Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 
Şero 25 Ocak 2020 Cumartesi 17:19

O Meclis üyeleri hangi isme yakın, bunlarla samimi olan kamuda yönetici olanlar kim Bucada.Çok bilinmeyenli denklem.Tek gerçek Ak partiyi Bucada sıfırlamak.Chp ye yol vermek

Yorumu oyla      6      2  
Bucalı 25 Ocak 2020 Cumartesi 17:13

Ak parti ; bucada CHP nin koalisyon ortağı oldu,burokraside dahil

Yorumu oyla      6      2  
sitemkar 25 Ocak 2020 Cumartesi 15:59

Masallah öyle meclis üyeleri var ki Ak parti içinde Ak partili demeye şahit ister.

Yorumu oyla      7      2  
FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Bakanlardan ortak deprem açıklaması
Bakanlar Süleyman Soylu, Fahrettin Koca ve Murat Kurum Elazığ'da yaşanan ...
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan deprem açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana ...
Erdoğan: Verilen destek Hafter'i şımarttı
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Almanya Başbakanı Merkel İstanbul'da bir araya ...
 
İzmir’deki çöp tartışmasında devreye CHP Lideri girdi: Görevlendirme yaptı, rapor istedi!
CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili ...
CHP'li Salıcı kongre öncesi Yücel'in ismini mi verecek?
Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, il kongresine sayılı günler ...
AK Partili Kaya'dan Soyer'e 'çöp' çıkışı: Hep çark etti, nasıl güvenelim?
AK Parti İzmir Milletvekili Kaya, Büyükşehir Belediyesi tarafından Menderes’e ...
 
MHP'den yüksek konut fiyatları için araştırma önergesi
MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu' nun hazırladığı ve 20 MHP'li ...
Erdoğan'dan Libya için 'sükunet' çağrısı
İstanbul Beykoz'da "Türk-Alman Üniversitesi Yeni Binalarının Açılış Töreni"nde ...
AK Partili Dağ’dan 'FETÖ’nün siyasi ayağı' açıklaması: CHP'ye 'Burak Oğuz' çağrısı!
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, FETÖ’nün ...
 
Engin ÖNEN
Engin ÖNEN
Anlam arayışından güç arayışına…
Tayfun MARO
Tayfun MARO
Bir gösteri olarak gündelik hayat
Nedim ATİLLA
Nedim ATİLLA
Türkçem! Dil Bayrağım
Ayda ÖZEREN
Ayda ÖZEREN
Ruhun sükûneti
Mehmet KARABEL
Mehmet KARABEL
Bir şarkısın sen ömür boyu sürecek!
Fatih YAPAR
Fatih YAPAR
Üstüne bir bardak soğuk su içelim!
Metin ÖNEY
Metin ÖNEY
Kılıçdaroğlu'nu dinlerken…
Harun ÖZDEMİR
Harun ÖZDEMİR
Diyar-ı Rûm tarihsel bir güne uyanıyor
Muhittin AKBEL
Muhittin AKBEL
Büyükşehir'in, otobüs hibesiyle verdiği mesaj
Kemal ARI
Kemal ARI
Atatürk büyüktür…
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
GAZETE EGE'DE SONSÖZ
KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva