HABERLER>POLİTİKA
8 Nisan 2012 Pazar - 11:30

CHP Bayraklı'da zafer Levent Ölçer'in

Bayraklı'da sonucu merakla beklenen ilçe kongresinin galibi Levent Ölçer oldu. Yusuf Metin ve ekibinin sandıktaki çabaları sonucu değiştirmeye yetmedi. Kurucu ilçe başkanı Ölçer iki yıl daha ilçe başkanlığı görevini yürütmeye hak kazandı.

CHP Bayraklı da zafer Levent Ölçer in

Can ÖZLÜ/EGEDESONSÖZ - Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karbağ tarafından desteklenen Levent ölçer'in beyaz listeyle, muhaliflerin dayanışma platformu tarafından adayı Yusuf Metin mavi liste ile yarıştı. Bayraklı Belediyesi Havuz Düğün Salonunda gerçekleşen Kongre'yi Levent Ölçer'in Beyaz Listesi 230 oy alarak kazandı. Kurucu Başkan Levent Ölçer iki yıl daha CHP Bayraklı İlçe Başkanı olmaya hak kazandı. Mahaliflerin adayı Yusuf Metin ise kullanılan 403 oyun 162 sini alırken, kullanılan 12 oy geçersiz sayıldı.

CHP BAYRAKLI KONGRESİ'NDE YAŞANANLAR
Divan Başkanlığını yaptığı İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam'ın yapacağı kongreye CHP İzmir İl Başkanı Tacettin Bayır'ın, Millevekilleri Rahmi Aşkın Türeli, Mustafa Moroğlu, Erdal Aksünger, Alaattin Yüksel, Musa Çam, Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır, Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak, Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Sırrı Aydoğan, CHP Konak, Karşıyaka ve Karabağlar ilçe başkanları, il genel ve Belediye meclis üyelerinin katılım gösterdi. 

Aliğa'da kongre galibi belli oldu

Bergama'da Yavuzyılmaz başkanlığı geri aldı

Kongreden fotoğraflar için tıklayınız

BLOK LİSTE KABUL EDİLDİ
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından, kongrenin blok liste uygulaması ile gerçekleştirilmesi yönündeki ortak önerge oylanarak kabul edildi. Bazı partililer çarşaf liste lehinde konuşmak istedi ancak Divan Başkanı Susam, delege olmayan üyelere söz hakkı verilemeyeceğini, gerekli konuşmaların dilek- temennilerde yapılabileceğini söyleyerek tartışmaları sonlandırdı.

Salonda, mevcut adaylardan Levent Ölçer'in pankartlarının ağırlıklı olarak yer alması dikkat çekti. Açılışın ardından protokol konuşmalarına geçildi. 

MUHALEFET SAF DEĞİŞTİRDİ: ALAN VE ÖZDEMİR ÖLÇER'İN YANINDA
İlçe Yönetim Kurulu ve İl Delegelerini içeren listeler Divan'a ulaştırıldı. Yusuf Metin'in mavi listede, Levent Ölçer'in ise beyaz listede yarışa katılacağı ifade edildi. Listelerin netlik kazanması ile birlikte delege yapıları da şekillendi. Daha önce Yusuf Metin ile hareket edecekleri belirtilen Ali Alan ve Bahattin Özdemir gibi etkili partililerin, Levent Ölçer'in safına geçtikleri görüldü. Eski milletvekili Selçuk Ayhan da Ölçer'in listesinde yer aldı. Gelinen tablo itibariyle, Manavkuyu ve Mansuroğlu delege yapısının parçalandığı da görüldü.

METİN: PROTOKOLDE YER AYRILMADI
Kongrede konuşma sırası adaylara geldi. İlk sözü alan Yusuf Metin, protokol sıralarında yer bulamamasını eleştirdi.
Metin, "Salona girdiğimde, tesadüfen bir köşede sandalye buldum ve oturdum. İsterdim ki nezaket ve görgü kuralları ön planda olsun. Adayın yan yana oturabileceği bir ortam sağlanmalıydı. Bu örgüt beni tercih ederse, bundan sonraki genel kurulun nasıl yapılacağını eylemlerimizle ve duruşumuzla sizlere göstereceğim" dedi.

"ÖLÇER YÖNETİMİ MİRASI TÜKETİYOR"
Konuşmasına AK Parti hükümetini eleştirerek başlayan Yusuf Metin, 397 yıl ile yargılanan Aziz Kocaoğlu ve arkadaşlarına da destek mesajları gönderdi. 

Metin "Sayın Kocaoğlu, halkını seven bir başkandır. Projelerive çalışma hırsı ile dürüst başkan kimliğine sahip olmuştur. Bugün AKP, sosyal devlet ve örgütlü toplumu ortadan kaldırıyorken, İzmir'de bu kavramlar daha da önem kazanmıştır. Kocaoğlu değil İzmir halkı yargılanmaktadır. 17 bin oy farkı ile göreve ilçe yönetimine devrettik. Ama iki yılda mevcut yönetim Bayraklı CHP'nin potansiyelini değerlendirememiş ve başarısız olmuştur. AKP, CHP'den 5 bin oy fazla aldı bir önceki seçimlere göre. Oy kaybımız takriben 22 bin oldu. Böyle bir örgüte başarılıdır demek ve onun tekrar iktidar olmasına onay vermek doğru olur mu? Ortada tüketilen gerçek bir miras var. Yönetim anlayışı aynı olduktan sonra, değiştirilen aktörler ile başarılı olmak mümkün değil. Partimizin, yeniden halkın partisi olması için devrimcilik ve halkçılık yanını güçlendirmesi lazımdır. Kucaklaşmaya ihtiyacımız var. Devrimci anlayışa uygun düşen bir adayım. Sizlerden yetki istiyorum. Bu yarış demokratik bir yarış olmalıdır. Delegeler aş- iş kaygısını düşünmeden özgür irade ile karar vermelidir. Söz ve karar sizdedir. Çalışmayan, sizinle birlikte olmayan, miras tüketen, sizi sevmeyen ve kişilere bağlı bir örgüt yapısına asla izin vermeyin. Bunun tarihi sorumluluğu olacaktır. Biz özgür irade ve güçlü irade için sizden yetki istiyoruz. Yok edilen örgütü şaha kaldırmak için sokaklara yayılacağız. Size karşı sorumlu olacağız ve size hesap vereceğiz" dedi.

SOKAK ÇOCUĞU OLACAĞIZ!
Metin başkan seçilmesi halinde is yapacaklarını şöyle sıraladı: Kimseyi ötekileştirmeden herkesle samimi işbirliği yapacağız. Eleştiriyi önemseyip yapıcı sonuçlar elde edeceğiz. Kadın ve gençlik kollarımız ile projeler üreteceğiz. Partide güven duygusunu ön plana çıkartacağız. Randevu alınarak değil, sürekli görüşebileceğiniz bir başkan olacağım. Halkla iç içe olacağım ve sorunları yerinde dinleyeceğim. Tam bir sokak çocuğu olmak için sizden yetki istiyoruz. Bayraklı halkı böyle bir anlayışa özlem duyuyor.

YILMAZ YÖNETİMİ ELEŞTİRDİ!
Faaliyet raporu üzerinde konuşma yapan Postacılar Mahallesi Delegesi Mehmet Yılmaz mevcut yönetimi eleştirdi. 

Partinin Bayraklı'da iyi yönetilmediğine dikkat çeken Yılmaz, yerel seçimlerde 16 bin oy fark ile kazanılan Bayraklı'nın, referandumu 20 bin oy fark ile kaybettiğini belirten Yılmaz "İlçe Başkanı tüm partililere eşit uzaklıkta olmalıdır. Mahallenin sorunlarını tartışarak ilgili birimlere bunu iletmelidir. İlçe başkanı, üyelik haklarına saygılı olmalıdır. Yani baba olmalıdır örgütüne. Kimseye değil. Örgüte baba olmalıdır. Kaç tane danışma kurulu toplantısı oldu. Hiç. İhsan Alyanak'ı tanımayan var mı? Yok. Adına kültür merkezi var ama oralarda ilçe kongresi ile ilgili delege pazarlıkları yapılıyor" dedi.

Yılmaz'ın konuşması sırasında, İl Disiplin Kurulu Başkanı Nejat Yılmaz ve bazı partililer kendisine tepki gösterdi. Divan Başkanı Mehmet Ali Susam, tepkilerin artması nedeniyle 'Burası Milli Eğitim Komisyonu değil' çıkışında bulundu. Yılmaz sözlerini "Birbirimize bağırmayalım. Önce tahammül etmeyi öğrenelim. Sandığa giderken, kimseden korkmadan, çekinmeden, özgürce oy kullanacağınıza inanıyorum" diyerek bitirdi.

ÇETİN KÖKEN İL DELEGELİĞİNE ADAY
Partili, Emekli Subay Çetin Köken de delege olmadığı için dilek- temenniler bölümünde konuştu. Çarşaf listenin gerekliliğine vurgu yapan Köken "Özgür iradenizi kullanmanızı istiyorum. En son tüzük değişikliğinde çarşaf liste kabul edildi. Ön seçim olmadan biz iktidar olamayız. Çarşaf listeye hazır olmadıklarını söyleyenler, iktidara da hazır değildir. Kendi duygu ve düşüncelerimi ifade etmek adına, İl Delegeliğine bağımsız aday oluyorum" dedi.

ÖLÇER ELEŞTİRİLERİ YANITLADI
Kürsüye ikinci olarak da Levent Ölçer geldi. Salondakilerin büyük desteği ile konuşmasına başlayan Ölçer iki yıl boyunca kimse ile kişisel bir düşmanlık yaşamadığını söyledi. Metin'in, oyların düşüşü ile ilgili eleştirilerini yanıtlayan Ölçer "2007'de 23 Mahallede aldığımız oyların sonuçlarını hem Bornova hem de Karşıyaka'dan aldım. Oylarımızı 52 binden 72 bine çıkardık. Yüzde elliye yakın bir artış var. Hiçbir zaman ilçe başkanlığı koltuğunda randevu vererek ziyaretçi kabul etmedim. Mahalle temsilcilerini ben atamıyorum. Kendisinin muhalif duruşunu bildiğim halde Yusuf Metin'i de mahalle temsilcisi yaptım" dedi.

"EMİR ERİ DEĞİLİM"
Ülke sorunlarına ve dış politikada yapılan hatalara da değinen Ölçer "Yoğun bir süreçten geçiyoruz. Büyükşehir davası hukuki değil, siyasidir. Takipçisi olacağız. Bununla bizi yıprattıklarını düşünenler, kendi bataklıklarında boğulacaklardır. İlçe başkanlığı görevimi gereği gibi yerine getirdim. Her işten alnımızın akıyla çıktık. Örgütümüz hiçbir şaibeye bulaşmadan yoluna devam ediyor. Parti üye sayımızı 7 bin 400'den 11 bin 600'e çıkardık. Her zaman partimin hizmetinde oldum. Bana kimse emir eri diyemez. Kimsenin emir eri olmam. Benim parti birikimim, tecrübem, kültürüm, eğitimim bu anlayışı reddeder. Siz istiyorsunuz ki bu parti içinde kavgalar yaşansın. Böyle bir kargaşaya izin vermedim, vermem. AKP'nin Bayraklı'yı alacağı söyleniyor. Ellerinden geleni artlarına koymasınlar. CHP olarak, ilçe yönetimi, meclis üyelerimizle, delegelerimizle, partililerimizle demokrasiden ve özgürlükten yana olan yurttaşlarımızla bu kavgadaherkese ulaşıp gece gündüz çalışacağız. İzmir'i ve Bayraklı'yı bunlara bırakmayacağız.

BAYIR: KENDİMİZE ÇELME TAKMAKTAN VAZGEÇELİM
Kongrede konuşma yapan CHP İzmir İl Başkanı Tacettin Bayır, tüm ilçe kongrelerinin bayram havasında geçtiğini söyledi. Bayır "İzmir kalesini almak kolay değildir. AKP'ye sesleniyorum: Asla İzmir'i size teslim etmeyeceğiz. Bunları yapmak için bazı şeyleri yapmalıyız ve planla programla çalışmalıyız. Salondan kol kola çıkmaya mecburuz. Bizler kendimiz için siyaset yapmamalıyız. Birbirimizin yakasından paçasından çekiştirmekten vazgeçmeliyiz. Birbirimize çelme takmaktan vazgeçmeliyiz. Karnemiz pekiyi değil, iyi. İki sene sonraki seçimlerde CHP bayrağını büyükşehir ve 30 ilçeye dikmeliyiz. Projelerimizi mutlaka pratiğe aktarmalıyız. Gerçek CHP'li yapaycılıktan,
şablonculuktan, adamcılıktan yana olmaz. Devrimci özünü reddetmez" dedi.

YÜKSEL: BALBAY'IN YERİ ZİNDAN DEĞİLDİR!
Bayır'dan önce konuşan İzmir Milletvekili ve PM üyesi Alaattin Yüksel de çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

AK Parti hükümetinin on yıllık icraatlarını eleştiren, önce TBMM Başkanı Cemil Çiçek'e yüklenen sonra da tutuklu milletvekillerine sahip çıkılması gerektiğini vurgulayan Yüksel, 12 Eylül darbe döneminde bile bu tür eziyetlerin çekilmediğine dikkat çekti.

Yüksel "12 Eylül dönemini sadece iki paşayı yargılayarak aklayamazsınız. İşkencecileri, haksız yargılamaları yapanları, o zihniyeti adalet önüne çıkartmadan 12 Eylül yargılanmış olmaz. Geçtiğimiz hafta İzmir'de de olağandışı şeyler yaşadık. TBMM Başkanı Cemil Çiçek'i ağırladık önce. Sayın Çiçek, yeni anayasa ile ilgili görüşleri aldı. Kendisi TBMM Başkanı, anayasayı değiştirmekten bahsediyorlar ama bugün 12 Eylül'ü yargıladıkları görüşünü savunanlar, 12 Eylül'den kalan darbe hukukunu bile değiştirme girişiminde bulunmuyor. Cemil Çiçek TBMM Başkanı değil, Tayyip Erdoğan'ın başkanıdır. Anayasayı değiştirelim tabiî ki ama 12 Eylül anayasasında bulunan darbe ürünlerini kaldırmak için anayasayı değiştirmemize gerek yok. Bu Siyasi Partiler Yasası ile Türkiye'de demokrasiden söz edilemez. Bu siyasi partiler yasası darbe yasasıdır. Yüzde 10 seçim barajının olduğu demokratik bir ülke yok bizden başka. Tutuklu milletvekilleri konusundaki anlaşmamız da meclise getirilecekti. Hepsi lafta kaldı. AK Parti, attığı imzanın arkasında durmuyor. Cemil Çiçek de bununla ilgili hiçbir şey yapmadı, yapmıyor. Mustafa Balbay'ların yeri zindanlar değil meclistir" dedi. Yüksel, hükümetin kabul ettiği 4+4+4 eğitim sistemini de eleştirerek "Bunlar Türkiye'yi Suudi Arabistan yapma projesinin temelleridir" diye konuştu.

TEK GÖREVİNİZ 2014!

Protokol konuşmalarında son sözü Milletvekili Mustafa Moroğlu aldı. Her iki adaya da başarılar dileyen Moroğlu "Tek bir göreviniz var. 2014'e yönelik oyunları boşa çıkartmak için kaybeden kazanandan daha çok çalışmalı, kazanan da kendi hakları kadar kaybedenin de hakkını korumalıdır" dedi.


KARABAĞ: BELEDİYE MEVZİMİZDİR, DÜŞÜRMEYELİM
Kongrede, seçimler öncesi son konuşmayı Belediye Başkanı Hasan Karabağ aldı.

Karabağ "Hiçbir belediye Başkanı partisinin başarısız olmasını istemez. Hayatımda iki önemli konu  var. Çağdaş ve laik bir öğretmen olan kızım ve diğeri ise CHP'dir. Belediye Başkanına kızabilirsiniz ama CHP ye öfkelenme lüksümüz yok. İhsan Alyanak Kültür Merkezi eleştirildi. Ama çocuklar ve anneler gidiyor buralara. Belediyeyi bir mevzi olarak düşünün ve bu kaleyi düşürücü çalışmalar yapmayın. Delege olmak için belediye başkanı karşısında konuşma yapmayın. Biz bugün varız yarın yokuz. Ama bu parti her zaman var olacak.  1200 kişiyi işe aldık. Yarın belediye kalesi düştüğünde AKP işe aldıklarımızı çıkartacaktır. Bayraklı Belediyesi hiçbir zaman rant kapısı olmamıştır. Bize yapılan saldırılar altında bu yatıyor. Benim belediye başkanlığına ihtiyacım yok. Ama bu işe girdiğin zaman bırakmak istemezsin. Belediye başkanı arkadaşlarım var. Aziz Bey ranta karşı duruşu ile ve dürüst duruşu ile saygı duyuyorum. Bu ülkeyi Malezya yapma düşüncesi olanlara karşı küçük çıkarları kenara bırakıp hep birlikte savaşmalıyız. Bu partinin belediye başkanı olmak yerine iktidar partisi olarak bir üyesi olmayı da  tercih ederim" diye konuştu.

Karabağ'ın konuşması partililer tarafından yoğun bir alkış aldı. 

Konuşmaların ardından oylama işlemine geçildi. Son sözü delegeler söyledi: Leven Ölçer 230 oy alarak CHP Bayraklı İlçe Başkanlığına seçildi. Yusuf Metin 162 oy alarak başkanlık yarışını kaybetti.

DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ
Seçim sonuçları ardından kongreyi kazanan Levent Ölçer konuşma yaparak "Bayraklı bir kez daha farklığını ortala koydu. Bayraklı İlçesi'ne yakışan budur. Burada kazanan ve kaybeden yoktur. Ben bana oy veren vermeyen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yusuf Metin abimin de ne kadar iyi bir partiyi olduğunu biliyorum. Siyasette rekabet tatlı olduğu için bir sıkıntı yaşamadık. Yarın bir bütün olarak çalışarak partimizi iktidar yapma için çalışacağız. Bayraklı artık daha çok çalışan bir ilçe olacaktır" dedi.

METİN 'KRAL ÇIPLAK'
Muhaliflerin adayı Yusuf Metin ise "Gerçekleri konuşmakta yarar var. Asla ve asla demokratik bir yarış söz konusu olmadı ama ilçe başkanımızın emrindeyim. Herkes kralın çıplak olduğunu anlasın. Kimse zafer sarhoşluğuna kapılmasın. Yarın sokaklarda seçmenlerin tepkisi ile karşılaşacağı unutulmasın" ifadelerini kullandı.

İLÇE YÖNETİM KURULU LİSTESİ
Nasrettin Akgün, Nilgin Alpaslan, Cemalettin Alper, Kıymet Arıkan, Hüdai Çetiner, Gönül Güngör, Necla Ketenci, Raif Bolat, Turgay Topal, Ali Turan, Müjgan Ucun, Mehmet Uyar, Orhan Uzun, Pınar Yımaz, Utku Özden Yılmaz, Abidin Yücesan'dan oluştu.

İl Kongre delegeleri ise dikkat çekici isimler oluştu; Hıdır Akgün, Ali Alan, İbrahim Alan, İl yöneticisi Naide Atalay, Eski Milletvekili Selçuk Ayhan, Cindi Canpolat, Celal Gül, Kemal Kaygül, Didem Kip, Erkan Okur, Bahatti Özdemir, Remzi Palabıyık, Serdar Sandal, Hatice Tatlı il delegeleri arasında yer aldı. Mavi Liste'de yer aldığı için İl delegesi olamayan bazı isimlerde şöyle sıralandı; İl yöneticisi Metin Güler, Meclis Üyesi Hamza ışık, Mehmet Kul, Hüseyin Sezer, Pınar Susmuş, Kemal Yıldırım, Mehmet Yılmaz, Buket Altıntaş ve Alim Çankaya ve Eski İlçe Başkanı Ali Sami Doğrukul.

 
 
Kılıçdaroğlu’ndan adaya saldırı sonrası ilk açıklama
YORUMLAR
Toplam 23 yorum var, 10 adet görüntüleniyor. Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 
seçim masrafına gerek kalmadı 10 Nisan 2012 Salı 20:10

Kalmadı gidiyor desekte Sayın Levent Beyi seçen insanlara teşekkür ederiz Ak parti bu kadar uğraşsa Chp yi başarısız kılamazdı sağolsunlar tekrar seçime Levent bey yöneticiiken girecek ben söyleyim oy veren arkadaşlar siz Ak partinin güzel geleceğine destek verdiniz

Yorumu oyla      8      3  
9 Nisan 2012 Pazartesi 14:41

Kılıçdaroğlunun söylediği değişim ve yenilik nerede, herşey aynı eki tas eski hamam. yazık oldu CHP ye

Yorumu oyla      10      4  
ERHAN ERAY 9 Nisan 2012 Pazartesi 12:01

Levent Beyi kutlarım.ALLAH yar ve yardımcısı olsun.Sayın KARABAĞ şimdi gözler sizde. İlçeyi temizlediniz sıra umarım çevrenizi KUŞATAN yalakalarda.Yakında basına ve savcılara bu adaamcıklar yüzünden muhatap olabilirsiniz.Bu adaamcıklar yemleri kesilince BÜLBÜL olur.

Yorumu oyla      12      4  
celal 9 Nisan 2012 Pazartesi 11:33

Aynı salonda tek adaylı ve belkide daha kalabalık bir kongremiz ile ilgili maalesef tek bir yazı ve fotoğraf egedesonsözde çıkmadı. Bu millete tahteravalli siyaseti yaptıranların projesine bari siz uymayın. MHp bayraklı inanılmaz bir inançla yerel seçimlere hazırlanıyor.

Yorumu oyla      6      2  
xxx 9 Nisan 2012 Pazartesi 11:22

Yeni dönemde ne değişti? Yine eski ekip. Yenilikçilerin ruhu bozuldu. Artık İzmirde işler bozulabilir. Özellikle yeni milletvekilleri bu aşamada ne yaptı? Onu merak ediyorum. Ayrıca Levent İyipişirenin yeri ne tarafta? Bir ayağı Genel merkezde, öteki ayağı da eski ekipte. Bu böyle gitmez Levent Bey!

Yorumu oyla      6      0  
utku 9 Nisan 2012 Pazartesi 11:17

İzmir'de Tüzüğün 48. maddesi ihlal edilmiştir. 48. madde der ki:Seçimlerde kural TEK VE ORTAK LİSTEDİR. Oysa her yerde tek liste yapılmıştır. Tüzüğün ruhuna aykırı davranılmıştır. Bence Genel merkez İzmir'deki tüm seçimleri geçersiz kılmalıdır. Yoksa biri yarın yargıya giderse, yargıç iptal edebilir.

Yorumu oyla      4      0  
BAK HELE 9 Nisan 2012 Pazartesi 10:51

HASAN BEYİN YÜZÜNE BİR BAKARMISNIZ SANKİ KENDİ KAZANMIŞ GİBİ.ÖZÜR SANKİ DEĞİL GERÇEKTENDE HASAN KAZANDİ.LEVENTİN YANINA YAKLAŞTIĞINIZDA DİLİNDE ELLERİNDE VE BEYNİNDE MİSİNA UZANTILARINI GÖRMENİZ MÜMKÜN.MİSİNAYI TAKİP ETTİĞİNİZDE BELEDİYENİN MAKAM ODASINA KADAR UZANIR.LEVENT BİR ARACIDIR.AMAÇ HASANIN DAHA RAHAT AT KOŞTURMASIDIR.BUNU BİLENLER BİLİR BİLMİYENLERDE ŞİMDİ ÖĞRENDİ.CHP GERÇEKTEN BİTMİŞ.DİĞER ADAYIN OY AZINSANMIYACAK ORANDA BUNUN GENELE VURURSANIZ PARTİ İÇİ RAHATSIZ OLDUĞUNU GÖRÜRSÜNÜZ

Yorumu oyla      10      2  
Ayşe Filiz 9 Nisan 2012 Pazartesi 09:44

Yani dün oradaydım chp ye oy verdiğimden dolayı bir kez daha utandım o iğrenç insanların hareketlerini görünce sevinç çığlıklarını alkışlarını görünce neyi kazandılar ki bu kadar sevindiler diye sordum karşılarındaki aday sanki akp den miş gibi davrandılar siz daha içinizde birlik değilsiniz sizden ne beklenirki 2 yıl sonra akp alacak nasılsa bayraklıyı asıl o zamanda ben sokaklara çıkıp sevinç çığlıkları atacam...

Yorumu oyla      12      5  
ayşe 9 Nisan 2012 Pazartesi 09:23

DELEGELER ÖZGÜR İRADELERİYE OYLARINI KULLANDILAR.VİZYONU,DURUŞU,DÜRÜSTLÜĞÜ,ÇALIŞKANIĞI,EĞİTİMİYE BU MAKAMA YAKIŞIR ADAYI SEÇTİLER.PARTİMİZ VE BAYRAKLIMIZ İÇİN HAYIRLI,UĞURLU OLSUN.Bİ KEREDE KISKANÇLIĞI BOŞ ELEŞTİRLERİ BIRAKIN,PARTİMİZİN İLÇEMİZİN İYİLİĞİ İÇİN BİRLİK OLUN BU ŞEKİLDE DAVRANARAK AKP NİN EKMEĞİNE YAĞ SÜRDÜĞÜNÜZÜN FARKINA VARIN!

Yorumu oyla      8      14  
chp li 9 Nisan 2012 Pazartesi 09:17

hasan karabağ ve yüksel beyler bayraklıya hiç ama hiç birşey veremediler dünde talihsiz birer konuşma yaptılar onları alkışlayan sadece belediye hizmelerin çalışanlar başka varmıydıki bayraklıda AKP hayırlı olsun bizde başkan hasan karabağın dediği gibi 50 yıl bekleriz beyler bayraklımıza ve CHP mize yazık oluyor.

Yorumu oyla      10      5  
FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Susam: Bu hükümet 12 Eylül'den de beter
CHP’li Susam, hükümetin bir yandan 12 Eylül’le hesaplaşma görüntüsü yarattığını ...
Devlet Bahçeli Fransa'yı evinde topa tuttu
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Fransa parlamentosunda kabul edilen, ...
Serdar Değirmenci delege olamadı
CHP'de ilçe kongreleri tam gaz devam ederken Menemen ilçe kongresi gerçekleştirildi. ...
 
Kılıçdaroğlu'na: Genel başkan mı falcı mı anlamadım!
CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun tablet ihalesine yönelik yolsuzluk eleştirisini ...
CHP Bornova'da üçüncü aday sürprizi
Mevcut Başkan Dündar ve muhalif aday Karlıdağ'ın ardından yine 'muhalif' ...
Sürpriz hamle: Yerel seçimler öne mi alınıyor?
AK Partin’nin cumhurbaşkanlığı ve belediye başkanlığı seçimleriyle ilgili ...
 
Güler: Kocaoğlu'ndan çete lideri olmaz!
CHP Genel Başkan Yardımcısı Birgül Ayman Güler, haftayı dava nöbetiyle ...
Bakandan ilginç açıklama: Gaz sağlığa zararlı değil
İçişleri Bakanı Şahin, polis tarafından, laboratuvar testleri sonucunda ...
Başbakan Erdoğan: 'Karşımızda iki İran var'
Başbakan Erdoğan'ın masasındaki nükleer raporunnda "İran’daki siyasi gelişmelere ...
 
Mehmet KARABEL
Mehmet KARABEL
Şehvetle kadın kırbaçlayan ülkenin ‘evrak-ı metruke’si!
Hanzade ÜNUZ
Hanzade ÜNUZ
İyi ki Ünalsın...
Nedim ATİLLA
Nedim ATİLLA
Buda ruhsallığı… Zorba özgürlüğü…
Harun ÖZDEMİR
Harun ÖZDEMİR
Türk usulü çözüm arayışı
Tayfun MARO
Tayfun MARO
Bu seçim o bildiğimiz seçimlere benzemiyor
Cumhur BULUT
Cumhur BULUT
Atatürk’ün Saati ve Bahçeli’nin Saati
Aylin AKDOĞAN
Aylin AKDOĞAN
İzmir-İN
Ümit YALDIZ
Ümit YALDIZ
Vücut çalımı…
Ahmet Aydın AKANSU
Ahmet Aydın AKANSU
Umutsuzdum... Büyükşehir Belediyesi mahcup etti
Serdar DEĞİRMENCİ
Serdar DEĞİRMENCİ
Çatlasanız da patlasanız da
ÇOK OKUNANLAR
SPOR CAFE
Suavi YARDIMOĞLU
Suavi YARDIMOĞLU
Sportif izdüşümler (3)
ÇOK YORUMLANANLAR
GAZETE EGE'DE SONSÖZ
KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva